Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP

Notebook Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP je skvelým spoločníkom na každodenné používanie jednoduchších programov, ako napríklad Microsoft Word, Excel, prehliadanie internetu, sledovanie filmov či jednoduchú úpravu fotografií. Celkové hodnotenie tohto nového modelu je pozitívne vďaka jeho plynulému fungovaniu, jednoduchosti používania a tiež pre množstvo užitočných funkcií, ktoré vám bližšie predstavíme. Môžeme konštatovať, že je rýchly a nestráca na výkone ani v situáciách, kedy by sme to nečakali od notebooku v tejto cenovej kategórii.

Našu skúsenosť s týmto notebookom sme overili pomocou rôznych programov, vrátane tých, ktoré sú určené na úpravu fotografií, písanie textov a prehliadanie internetu. Zaujímavosťou je, že tento notebook bol úspešný aj pri náročných multitaskingových úlohách a zvládol bez problémov súčasné spustenie viacerých programov. Túto výnimočnú výkonnosť možno pripísať jeho 16GB operačnej pamäti RAM, ktorá prispieva k plynulému a efektívnemu fungovaniu systému. Táto vlastnosť je veľmi prospešná pre používateľov, ktorí vyžadujú rýchlosť a spoľahlivosť pri spracovávaní úloh a zároveň chcú mať otvorených viacero aplikácií súčasne.

notebook Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP

Notebook Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP disponuje moderným a elegantným dizajnom, ktorý je ešte zdokonalený svietiacimi prvkami na klávesnici a integrovaným senzorom odtlačkov prstov, čo prispieva k celkovému vizuálnemu dojmu. Jeho šedá farba s názvom „artic grey“ dodáva sofistikovaný vzhľad, pričom tmavá farba okolo obrazovky vytvára kontrastný efekt. Vzhľadom k svojej štandardnej veľkosti 13,3 palca, notebook sa zmestí do bežných parametrov pre tento typ zariadení, konkrétne 297 x 211 x 14,9 mm. Navyše, jeho ľahká hmotnosť iba 1,2 kg z neho robí skvelého spoločníka pre mobilných používateľov, ktorí ocenia jeho pohodlnú prenosnosť a jednoduchú manipuláciu.

Osobne si dokážeme predstaviť tento notebook ako ideálneho spoločníka, ktorý nám poskytuje všetko, čo potrebujeme. Je to presne ten typ zariadenia, ktoré si môžeme vziať so sebou kamkoľvek, kde potrebujeme spoľahlivé a výkonné riešenie. Jeho pomerne dobrý výkon je mimoriadne užitočný nielen počas pracovných ciest, ale aj v škole, kde si ceníme rýchlosť a výkonnosť notebooku pri riešení náročných úloh. Okrem toho, tento notebook je tiež skvelou voľbou pre večerný oddych, kedy si radi zahráme hry a potrebujeme zariadenie, ktoré poskytuje dostatočný výkon na plynulý herný zážitok. Jeho univerzálnosť nám umožňuje využiť ho vo viacerých situáciách a jeho svižnosť a výkon vás určite potešia.

Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP

Notebook disponuje displejom s uhlopriečkou 13,3 palcov, teda 33,8 cm, konkrétne FHD WUXAGA IVO. Aj keď farebné pokrytie nie je jeho hlavnou prednosťou, stále poskytuje dostatočnú kvalitu na sledovanie filmu a hranie hier. Jeho rozlíšenie je štandardné Full HD 1920 x 1080 pixelov s pomerom strán 16:9, čo zaručuje pomerne detailný obraz. Jednou z hlavných výhod je funkcia TÜV Low Blue Light, ktorá znižuje množstvo modrého svetla emitovaného displejom, čo prispieva k ochrane očí pri dlhodobom používaní. Ďalšou významnou vlastnosťou je Dolby Vision, technológia, ktorá zabezpečuje realistické a živé farebné podanie obrazu. Displej má kontrast až 1000:1 a jeho povrch je chránený proti odleskom, čo umožňuje lepšiu čitateľnosť aj v podmienkach so silným osvetlením, napríklad na priamom slnku.

Zvukový zážitok je zabezpečený prostredníctvom vstavaných stereo reproduktorov s pokročilou technológiou Dolby® Audio™, ktoré majú výkonnosť 2-krát 2W. Pri bežnom používaní poskytujú dostatočnú kvalitu zvuku, avšak pri vyšších hlasitostiach môže byť zaznamenaný mierne šumivý a nepresný charakter zvuku. Tento zvukový systém je tiež zaručený spoločnosťou HARMAN, známou svojimi kvalitnými audio riešeniami. S ich prítomnosťou si môžete byť istí, že vám zabezpečia pomerne uspokojivý zvukový zážitok pri sledovaní filmov a iných multimediálnych aktivitách.

Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP je vybavený štandardným 512GB SSD diskom, ktorý poskytuje vysokú rýchlosť pri načítavaní, ukladaní a zápise dát. Vďaka tomu si môžete vychutnať plynulý a rýchly prístup k svojim súborom a programom. Okrem toho, kvalita a konštrukcia tohto notebooku sú navrhnuté s ohľadom na jednoduchú manipuláciu s komponentami. Aj zručný amatér bude mať možnosť ľahko pristupovať k vnútorným častiam notebooku pre prípadné úpravy alebo výmenu komponentov.

Na pripojenie k internetu a ďalším sieťam je tento notebook vybavený možnosťou využitia Wi-Fi® 6, konkrétne 802.11ax 2×2 Wi-Fi + Bluetooth 5.1. Vďaka tomu môžete využívať rýchle a stabilné bezdrôtové pripojenie s vysokou prenosovou rýchlosťou a spoľahlivým signálom.

notebook Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP

Čo sa týka konektorov, notebook disponuje nasledovnými portmi:

  • 1x USB 3.2 Gen 1 (Always On) – Tento port vám umožňuje pripojiť a používať USB zariadenia s rýchlosťou prenosu dát štandardu 3.2 Gen 1. Navyše, tento port je stále napájaný aj v prípade, že je notebook v režime spánku.
  • 2x Thunderbolt 4 / USB4® 40Gbps – Tieto porty ponúkajú vysokorýchlostné pripojenie a podporujú prenos dát rýchlosťou až 40Gbps. Okrem toho podporujú aj funkcie ako Power Delivery 3.0 a DisplayPort™ 1.4, čo umožňuje rýchle nabíjanie a pripojenie externých monitorov.
  • 1x HDMI, až 4K/60Hz – Tento port vám umožňuje pripojiť notebook k externému monitoru alebo televízoru s podporou rozlíšenia až 4K pri frekvencii obrazu 60Hz.
  • 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) – Tento port slúži na pripojenie slúchadiel alebo mikrofónu s 3,5 mm konektorom. Vďaka tomu môžete jednoducho počúvať hudbu alebo vykonávať hlasové nahrávky.

notebook Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP

Tieto rozhrania a konektory vám poskytujú široké možnosti pripojenia a kompatibilitu s rôznymi zariadeniami a perifériami, čo umožňuje flexibilné a pohodlné používanie notebooku.

Klávesnica notebooku Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP je vybavená tromi úrovňami podsvietenia, ktoré sa dajú nastaviť podľa vašej potreby – vypnuté, 50% jasu a plne zapnuté podsvietenie. Táto vlastnosť je veľmi užitočná pri písaní v prostrediach s obmedzeným osvetlením, pretože vám umožňuje ľahšie vidieť klávesy a pokračovať v práci aj v horších svetelných podmienkach. Je to skutočne praktický prvok, ktorý zlepšuje vašu produktivitu a pohodlie.

Ďalšou výbornou funkciou, ktorú si treba všimnúť, je ThinkShutter – posuvný kryt webovej kamery. Tento inteligentný bezpečnostný prvok vám umožňuje zakryť kameru, keď ju nepoužívate, čo zvyšuje váš pocit bezpečia a zabezpečuje vaše súkromie. S touto praktickou vychytávkou sa nemusíte obávať nežiaduceho sledovania alebo prístupu k vašej kamere. Môžete si byť istí, že vaša súkromie je chránené. Myslíme si, že je potrebné pochváliť dizajnérov, ktorí tieto užitočné funkcie implementovali do notebooku. Dobre premyslený dizajn a technické riešenia prispievajú k celkovému pozitívnemu dojmu z používania tohto notebooku.

Akumulátor s kapacitou 56Wh v tomto notebooku je považovaný za priemerný, ale stále dostatočný. Výdrž batérie je ovplyvnená rôznymi faktormi, ale priemerne môžete očakávať až 17 hodín prevádzky pri polovičnom jase pri sledovaní Full HD filmov. Je to pomerne dlhá doba, ktorá vám umožní vychutnať si dlhé obdobie používania bez nutnosti nabíjania.

Jednou z ohromujúcich vlastností Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP je rýchlosť nabíjania. Dokáže sa nabiť až na 80% kapacity za jednu hodinu. To je skutočne vynikajúci výkon, ktorý umožňuje rýchlo doplniť energiu batérie a vrátiť sa k práci či zábave. Tento čas nabíjania vám poskytuje väčšiu flexibilitu a zabezpečuje, že nebudete dlho odkázaní na elektrickú zásuvku.

Je dôležité mať na pamäti, že skutočná výdrž batérie sa môže líšiť v závislosti od konkrétnych používateľských scenárov a nastavení. Avšak vzhľadom na priemernú hodnotu 17 hodín pri sledovaní Full HD filmov a pôsobivý čas nabíjania, môžete sa spoľahnúť na to, že tento notebook vám poskytne dostatočnú mobilnosť a pohodlie počas vašich dlhších sedení.

Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP dostal do vienka procesor Intel® Core™ i7-1260P s taktovacou frekvenciou 2.1GHz. Tento výkonný procesor predstavuje nadštandardnú voľbu v rámci súčasných notebookov tejto cenovej kategórie. Jeho výkonnosť umožňuje rýchle a efektívne vykonávanie úloh bez zbytočného oneskorenia.

Operačný systém tohto notebooku je Windows 11 Pro, čo prináša mnoho výhod a nových funkcií pre lepšiu produktivitu a prácu s počítačom. Windows 11 Pro otvára viacero možností a ponúka prispôsobiteľné rozhranie, ktoré umožňuje optimalizovať váš pracovný priestor a prostredie podľa vašich individuálnych potrieb.

V teste cinebench r15 dosiahol vynikajúce výsledky. Pri pripojení k elektrickej sieti dosiahol GPU skóre 89 fps a CPU skóre 1568 bodov. Bez nabíjania a s úsporným režimom batérie dosiahol GPU skóre 49 fps a CPU skóre 1461 bodov. Ak systém neobmedzoval výkon batérie, GPU dosiahol 65 fps a CPU 1426 bodov.

systém Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP

Bohužiaľ, Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP disponuje iba integrovanou grafickou kartou. Aj keď integrovaná grafika nemusí poskytovať taký výkon ako samostatná dedikovaná grafická karta, stále je schopná spracovať bežné grafické úlohy a zabezpečiť plynulý chod aplikácií, prehliadanie internetu a multimediálnych obsahov.

Výhoda operačnej pamäte RAM s kapacitou 16 GB spočíva v schopnosti efektívneho multitaskingu. Vďaka veľkej operačnej pamäti máte dostatočný priestor na spracovanie viacerých úloh súčasne bez toho, aby ste sa museli neustále zdržiavať čakaním na načítanie dát. Môžete plynule prechádzať medzi rôznymi aplikáciami a programami, čím zvýšite svoju produktivitu a efektivitu vašej práce. S takouto veľkou pamäťou RAM máte dostatok zdrojov na náročné úlohy a zároveň si udržujete plynulý a nezaseknutý chod vášho notebooku.

notebook Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP

Záver

Notebook Lenovo ThinkBook 13s G4 IAP je skvelým spoločníkom na každodenné používanie jednoduchších programov a internetového prehliadania. Svojim plynulým fungovaním, jednoduchým používaním a množstvom užitočných funkcií získava pozitívne hodnotenie. S výkonným procesorom, dostatočnou pamäťou RAM a 512GB SSD diskom poskytuje rýchly a spoľahlivý výkon na spracovanie úloh a multitasking. Celkovo ide o výkonný, spoľahlivý a všestranný notebook, ktorý ponúka vysokú hodnotu za svoju cenu. Za nás v redakcii techvia.sk ho môžeme len odporučiť.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here