Lenovo ThinkBook 15-IIL

Novinka Lenovo ThinkBook 15-IIL je vlastne väčšia verzia praktického a spoľahlivého 14-IML. Je to notebook, ktorý si bezproblémovo zoberiete na cesty či do práce, upravíte fotografie z dovolenky a večer sa na ňom aj zahráte.

Dizajn

Notebook je šedej matnej farby – mineral grey s hmotnosťou iba 1,7 kilogramu. Lenovo ThinkBook 15-IIL je pracant v elegantnom prevedení. Vojde sa do štandardných puzdier s rozmermi  364 x 245 x 18,9 mm. Je tak o niečo väčší ako verzie 14-IML.

Lenovo ThinkBook 15-IIL

Displej

15,6-palcový displej (39,62 centimetrov) je vybavený technológiou IPS. Má štandardné rozlíšenie FullHD – 1920 x 1080 pixelov s pomerom strán 16:9. Okolo displeja je minimálny rámček čiernej farby za účelom zvýšenia pozornosti.

wwb kamera Lenovo ThinkBook 15-IIL

Nad displejom sa nachádza webkamera s ThinkShutter na zakrytie webovej kamery na zvýšenie vášho súkromia pri práci. Je to mechanický plastový posuvník, ktorý vo vnútri kamery zakryje senzor. Po bokoch kamery sa nachádzajú mikrofóny.

Klávesnica

Oproti 14-palcovej verzii má Lenovo ThinkBook 15-IIL navyše numerickú klávesnicu, ktorá je viac ako praktická. Hodí sa najmä pre každodenných používateľov tabuľkových a výpočtových programov ako Microsoft Exel a podobne. Klávesnica je podsvietená v troch stupňoch. Svieti jednou farbou – chladnou bielou až modrou. Večer si tak môžete prisvietiť klávesnicu pomocou tlačidla Fn a medzerníka.

Touchpad a Fingerprint

Lenovo ThinkBook 15-IIL má relatívne veľký touchpad na ovládanie kurzora. Je umiestnený mierne na ľavej strane pod medzerníkom. Nemá viditeľné pravé a ľavé tlačidlo. Pôsobí nerušivo vďaka príbuznej farbe notebooku.

Fingerprint alebo čítačka odtlačkov prstov uľahčuje prístup na notebook. V praxi to znamená, že nemusíte po každom prihlásení zadávať kód PIN alebo heslo, ale stačí priložiť prst. Tento spôsob je spoľahlivejší a praktickejší a určite rýchlejší. Čítačka sa nachádza na pravej strane pod displejom.

Lenovo ThinkBook 15-IIL

 Zvuk

Audio je zabezpečené stereo reproduktormi s technológiou Dolby® Audio™. Svoje miesto tu majú dva mikrofóny s certifikáciou Skype for Business. Ak by to nestačilo, z ľavej strany je kombinovaný port na slúchadlá a mikrofón, teda 3,5 mm jack.

Konektivita

Praktickým robí tento notebook najmä množstvo portov. Takže pri náročnej práci vás     nezaskočí nedostatok možností pripojenia a vy sa budete môcť sústrediť na dôležitejšie veci ako hľadanie alternatív. To znamená, že Lenovo ThinkBook 15-IIL disponuje týmito portami:

Ľavá strana
RJ45 – teda sieťový kábel na internet
HDMI – druhá obrazovka či projektor
USB 3.1 (Gen 1, trvalé napájanie)
USB 3.1 (Gen 1, USB-C)
USB 3.1 (Gen 2, USB-C + DisplayPort + napájanie)
Kombinovaný port na slúchadlá a mikrofón – 3,5 mm jack

Pravá strana
Skrytý port USB 2.0 typu A – praktická vychytávka na bezdrôtovú myš
Čítačka kariet 4v1 (SD, SDHC, SDXC, MMC) – pamäťové karty z fotoaparátu
USB 3.1 (Gen 1, typ A)
Vstup na napájanie
Slot na zámok Kensington

Bezdrôtovo je možné sa pripojiť pomocou Wifi 5 a 6, a Bluetooth.

Batéria

Batéria je na výber v dvoch verziách: 45 Wh a 57 Wh. Takto pri bežnom používaní vám akumulátor vydrží 9 až 12 hodín. Lenovo ThinkBook 15-IIL má technológiu rýchleho nabíjania.

Lenovo ThinkBook 15-IIL

Hardvér

Celý notebook beží na operačnom systéme Windows 10 Pro, čo s kombináciou Skype for Business robí z prístroja praktického pomocníka pri tímových projektoch. Grafická karta je v základe Inter UHD, ale je tu voliteľná možnosť dedikovanej GPU AMD Radeon 620. Hlavné výpočty má na starosti procesor Intel Core i7 10. generácie.

Dočasná pamäť RAM je až do 24 GB technológie DDR4, čo ale nemusí byť v základnej verzii. Dáta môžete ukladať na až do 2TB HDD, 1TB SSD – M.2 Pcle. Ak by ste si chceli notebook vylepšiť, je tu možnosť pridania pamäte Intel Optane H10 + 512GB SSD, RAM pamäť Intel Optane M15 16GB alebo dva disky (M.2 PCIe SSD + HDD).

Lenovo ThinkBook 15-IIL

Zhodnotenie

Lenovo ThinkBook 15-IIL sme skúšali pomocou Cinebench R15 a výsledkom je, že ako kancelársky notebook obstál dobre. Taktiež sme ho vyskúšali na hre CS:GO a môžeme konštatovať, že notebook je vhodný pre hráčov, ktorí nemajú vysoké nároky. Je vhodné podotknúť, že tento notebook Lenovo ThinkBook 15-IIL je primárne určený na kancelársku prácu. Je tak zameraný na praktické každodenné využitie. Veľkým plusom je čítačka odtlačkov prstov a plnohodnotná klávesnica.

Techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here