Zenbook Pro 14 Duo OLED

Spoločnosť ASUS s modelom Zenbook Pro 14 Duo OLED tentokrát oslovila najmä užívateľov, ktorí vyťažia zo svojho notebooku maximum počas každodennej práce. Zariadenie totiž disponuje dvomi monitormi.

Zenbook Pro 14 Duo OLED

Celé typové označenie notebooku je Zenbook Pro 14 Duo OLED – UX8402Z. Zariadenie hneď zaujme na prvý pohľad. V redakcii sa nám páčilo jeho farebné prevedenie a povrchová úprava. V rámci konektorovej výbavy nájdeme na zadnej strane HDMI a napájací konektor ako aj slot na microSD kartu.

Zenbook Pro 14 Duo OLED

Bočné strany ponúkajú 1x USB a 2x USB-C konektor. V prípade používania slúchadiel je možnosť pripojenia pomocou kábla prostredníctvom 3,5 mm audio jacku, ktorý je umiestnený na ľavej bočnej strane notebooku.

notebook Zenbook Pro 14 Duo OLEDnotebook Zenbook Pro 14 Duo OLED

Tak, ako názov notebooku evokuje, zariadenie má k dispozícii dva displeje. Hlavný 120Hz displej je typu OLED s uhlopriečkou 14,5“ a pomerom strán 16:10 s maximálnym rozlíšením 2880 x 1800px. Displej je dotykový s lesklou povrchovou úpravou.

displej notebook Zenbook Pro 14 Duo OLED

Druhý ScreenPad Plus displej je taktiež typu OLED so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Pomer strán je 32:10. Rozlíšenie je 2880 x 864px pri 12,7“ uhlopriečke. Práca s displejmi je veľmi príjemná, i keď spočiatku si treba trochu zvyknúť, že si môžete zobrazovaný obsah umiestniť na zvolený displej. Prepínanie a spravovanie displejov sa vykonáva jedným prepínacím tlačidlom.

Na zabezpečenie pohodlia počas práce pri sledovaní displejov je spodný ScreenPad Plus zdvihnutý pomocou pántu od konštrukcie tela notebooku. Tento odskok napomáha lepším pozorovacím uhlom pri zobrazovaní obsahu na displeji.

displej notebook Zenbook Pro 14 Duo OLED

Notebook Zenbook Pro 14 Duo OLED – UX8402Z má podsvietenú klávesnicu s touchpadom, ktorý sa nachádza na pravej bočnej strane v priestore klávesnice. Samotná klávesnica ponúka dobré rozloženie klávesov s primeranou veľkosťou. Písanie je pohodlné. Je vhodné spomenúť, že klávesnica zasahuje až k okrajom. Takže ruky pri písaní kladieme na stôl a nie na notebook, ako sú mnohí z nás zvyknutí.

klávesnica notebook Zenbook Pro 14 Duo OLED

touchpad notebook Zenbook Pro 14 Duo OLEDHardvér & Softvér

Zenbook Pro 14 Duo OLED – UX8402Z na svoj plynulý chod používa procesor Intel Core i7-12700H so 16 GB RAM. V našom prípade bolo úložného priestoru pre súbory dostatok, pričom testovaný notebook mal rýchly 1TB SSD disk. Na rýchle a spoľahlivé pripojenie k Wi-Fi sieti Zenbook Pro 14 Duo OLED používa pripojenie Wi-Fi 6. V rámci technológie Bluetooth je k dispozícii verzia 5.2.

PrtSc systém

Operačným softvérom je Windows 11 Home. Notebook celkovo pracuje spoľahlivo a svižne, čo si môžete pozrieť aj v redakčných Cinebench testoch. Zabezpečenie notebooku je možné biometriou, presnejšie nasnímaním tváre kamerou. Spustiť systém nasnímaním odtlačku prsta nie je možné.

Na spravovanie a zjednodušenie práce na notebooku je k dispozícii aplikácia MyASUS. V nej je možné upraviť si napájanie a výkon, zvuk a obraz, pripojiteľnosť a nastavenia vstupného zariadenia.

Zvuk, ktorý reprodukuje Zenbook Pro 14 Duo OLED je na dobrej úrovni. Jedná sa o zvuk vo formáte Dolby Vision/Atmos. Čistý zreteľný zvuk si vychutnáte pri sledovaní filmov alebo videokonferenciách.

Nabíjanie notebooku

Zenbook Pro 14 Duo OLED – UX8402Z disponuje 76Wh batériou. Práca s notebookom na jedno nabitie je približne na úrovni štyroch hodín v prípade, že máte oba displeje zapnuté. O rýchle nabíjanie sa stará 150W adaptér.

nabíjanie notebook Zenbook Pro 14 Duo OLED

Na spoľahlivé fungovanie zariadenia pri vysokom výkone je potrebné účinné a spoľahlivé chladenie. Konštruktéri tohto notebooku chladenie vyriešili tak, že akonáhle notebook otvoríme, zodvihne sa spodný ScreenPad Plus displej, čím sa poskytne priestor pre účinné odvádzanie tepla z notebooku. Ide tak o pasívne ako aj aktívne chladenie.

nabíjanie notebook Zenbook Pro 14 Duo OLED

Záver

Zenbook Pro 14 Duo OLED – UX8402Z je notebook, ktorý sa vyznačuje dobrým výkonom vďaka výkonnému hardvéru. Používatelia ocenia kvalitné OLED displeje, ktoré ponúkajú dobré pozorovacie uhly pri veľkom rozlíšení. Práca na klávesnici je presná, bez zbytočných preklepov. Treba si zvyknúť na touchpad, ktorý je na pravej strane a to, že klávesnica zasahuje až k okraju tela notebooku. Notebook vzhľadom k svojim rozmerom a hmotnosti 1,7 kg považujeme za prenosné zariadenie. 150W nabíjačka je klasickej veľkosti (13,7 x 6,7 x 2,3 cm) s prijateľnou nízkou hmotnosťou. V balení nájdete aj kvalitný prenosný obal.

plus – využiteľnosť zariadenia
– OLED displeje
– použitý hardvér
– konštrukcia pre chladenie
– zvuk
mínus

– Nič závažné, len si treba zvyknúť na používanie klávesnice a umiestnenie touchpadu. Pri písaní na klávesnici som používal vypnutý touchpad, aby som obmedzil náhodné dotyky na touchpade.

 

notebook Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED

Technické špecifikácie

Názov produktu Zenbook Pro 14 Duo OLED – UX8402Z
Procesor 12th Gen Intel Core i7-12700H, 2.30 GHz
Operačná pamäť 16 GB DDR4 (max. 32 GB)
Pevný disk 1 TB SSD
Hlavný displej 14,5″ 16:10, OLED, 120 Hz, dotykový, max. rozlíšenie 2880 × 1800px
Druhý displej ScreenPad Plus 12,7″, 32:10, 120 Hz, 2880 × 864px
Grafická karta Intel Iris Xe Graphics
Wi-Fi Wi-Fi 6ax
Bluetooth Bluetooth 5.2
Porty 2 × USB-C + TB4 + PD, 1 × USB 3.2, HDMI 2.1, microSD, audio
Operačný systém Windows 11 Home
Rozmery [cm] 32,4 × 22,4 × 1,8
Hmotnosť [kg] 1,7
Nabíjací adaptér 150 W

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here