REOLINK RLC 510WA

Spoločnosť Reolink nám do redakcie techvia.sk poskytla na test outdoorovú bezpečnostnú kameru s označením RLC-510WA. Jedná sa o kameru, ktorú si môže používateľ spárovať a používať na základe pripojenia pomocou sieťového kábla typu RJ45 alebo pomocou pripojenia WiFi.

bezpečnostná kamera Reolink RLC-510WA

Párovanie

kamera Reolink RLC-510WA

Keď sa pozrieme bližšie na párovanie, kamera na dátový prenos pomocou WiFi používa 2,4GHz alebo 5GHz sieť. Aby sme kameru mohli spárovať s telefónom, je potrebné ju zapojiť nielen do elektrickej siete, ale aj do domácej siete pomocou kábla. Toto káblové pripojenie je však potrebné len na prvotné úkony párovania, takže po následnom pripojení k bezdrôtovému WiFi pripojeniu môžete kábel odpojiť. Do svojho smartfónu je potrebné stiahnuť aplikáciu Reolink, kde pridáme nové zariadenie, ktoré aplikácia rozpozná pomocou nasnímania QR kódu z kamery.

Screenshot Reolink

Po spárovaní s kamerou vyberieme pripojenie WiFi, cez ktoré bude vykonávaný prenos dát a následne už môžeme odpojiť sieťový kábel, nakoľko už nebude potrebný. WiFi signál je do kamery prijímaný pomocou antén typu 2T2R MIMO s dosahom v otvorených priestranstvách až 55 m. V prípade, že by sa na kamere vyskytla nejaká porucha, z kamery visia kábliky na sieťový konektor, napájací a jeden, v ktorom sa nachádza tlačidlo reštartu. Pri inštalácii kamery je samozrejme potrebné myslieť aj na tieto káble, aby s nestalo, že ich niekto úmyselne odpojí alebo kameru reštartuje.

Screenshot Reolink

Obsah balenia

Balenie zahŕňa dve antény, kameru, napájací adaptér plus 4,5 m dlhý predlžovací kábel k adaptéru a samozrejme nechýbajú aj hmoždinky a skrutky na uchytenie kamery.

bezpečnostná kamera Reolink RLC-510WA

Dizajn

Kamera Reolink RLC-510WA je celokovového prevedenia s dvomi anténami. Aj vďaka tomu zvládne osadenie v horších vonkajších podmienkach, nakoľko jej telo je kvalitné a dá sa pevne uchytiť. Kamera disponuje certifikátom odolnosti IP66.

kamera Reolink RLC-510WA

Nahrávanie záznamu z bezpečnostnej kamery

Kamera Reolink RLC-510WA dokáže nahrávať záznam na interne vloženú Micro-SD kartu alebo aj do plateného cloudu spoločnosti Reolink. Obidva typy záznamu si viete prezerať vo svojom smartfóne pripojenom ku kamere. Keď sa rozhodnete použiť Micro SD kartu, jej port sa nachádza na zadnej strane medzi anténami a je chránený krytkou prichytenou dvoma skrutkami, po odmontovaní ktorých vieme s kartou manipulovať. Kamera podporuje SD karty do veľkosti až 256 GB, kde sa dá nastaviť aj cyklický záznam, čo znamená, že staré záznamy sa vymazávajú automaticky.

kamera Reolink RLC-510WA

V prípade kamery RLC-510WA je možné nahrávať až v troch režimoch: HD, FullHD a 2560 x 1920px. V aplikácii je samozrejme možné prezerať aj aktuálny stav záznamu či vyhotovenie fotografie záznamu.

fotografia záznamu z bezpečnostnej kamery Reolink RLC-510WA

Nočné videnie

bezpečnostná kamera Reolink RLC-510WA

Bezpečnostná kamera zvládne samozrejme nahrávať aj pri zhoršených svetelných podmienkach či v noci. K čo najlepšej kvalite jej napomáha 18 infračervených svetielok umiestnených okolo šošovky, ktoré nasvetľujú priestor záznamu, vďaka čomu je dosah obrazu až 30 m. Zorný uhol pri nočnom videní činí 80°.

noc reolink

Nastavenie kamery pomocou aplikácie

kamera REOLINK RLC-510WA

Prostredníctvom aplikácie vidíme nastavenia kamery ako napríklad meno kamery, vďaka ktorému vieme rozlišovať záznamy v prípade väčšieho počtu kamier. Ďalej môžeme vidieť názov siete, kvalitu signálu siete, alarmové snímanie a jeho zóny či nastavenie push notifikácií alebo zdieľanie kamery iným užívateľom. Pokiaľ nahrávame na kartu SD, nájdeme aj políčko s informáciou o zaplnení karty. Pomocou aplikácie vieme ovládať kameru vcelku intuitívne a pre užívateľov neznalých anglického jazyka je k dispozícii možnosť verzie v češtine.

Videozáznam

Tu si môžete pozrieť záznam bezpečnostnej kamery nasnímaný kamerou Reolink RLC-510WA. Ako si môžete všimnúť, kamera bola nastavená na dvor.  Snímanie prebiehalo najprv počas pekného slnečného počasia, následne v noci a potom aj za zhoršených poveternostných podmienok za dažďa a sneženia. Keďže kamera sa samozrejme dá použiť aj ako indoorová, ponúkame vám aj zábery zvnútra počas dňa ako aj v noci.

Záver

Reolink RLC-510WA

Bezpečnostná outdoorová kamera Reolink RLC-510WA fungovala počas testovania v redakcii techvia.sk veľmi dobre  a myslíme si, že vďaka 5MP šošovke bol obraz snímaný touto kamerou v dobrej kvalite. Micro-SD karta je podľa nás dostatočne veľké úložisko na snímanie priestoru aj počas dlhšej doby neprítomnosti. Ako sme už spomínali, vďaka certifikátu IP66 je možné umiestniť RLC-510WA aj vonku. Výhodou je jej malá veľkosť, takže nepúta pozornosť prípadného narušiteľa. Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Dostupnosť resetovacieho tlačidla je podľa nás nevýhodou, nakoľko pri inštalácii kamery na nižších miestach ju môže ľahko reštartovať aj cudzia osoba.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here