TAPO C310

Monitorovanie vnútorných a vonkajších priestorov sa čoraz viac stáva súčasťou nášho každodenného života. Monitorovanie dnes už nerobia len bezpečnostné služby, ale pomocou rôznych typov kamier si ľudia strážia a monitorujú svoje okolie vo svojom „mikro“ svete. Kamera, ktorá zvláda monitorovanie vonkajšieho priestoru je vonkajšia kamera Tapo C310 od spoločnosti TP-Link.

TAPO C310

Dizajn

Outdoorová kamera Tapo C310

Kamera Tapo C310 je pomerne malé zariadenie s rozmermi: dĺžka 14,2 cm, výška 10,3 cm a šírka 6,4 cm vrátane antén. Zariadenie je napájané zo siete elektrickej energie pomocou 9V adaptéra. Pripojovací kábel má dĺžku 3 m. Hmotnosť kamery je 1,1 kg. Na pripojenie k internetu je možné použiť dva spôsoby. Buď kameru pripojíme k routeru klasicky cez Wi-Fi alebo máme možnosť použitia internetového pripojenia sieťovým káblovým rozvodom s koncovkou RJ45.

Outdoorová kamera Tapo C310

Pre pohodlnejšie uchytenie na stenu a nastavenie snímaného priestoru má Tapo C310 na mieste prichytenia nastaviteľný kĺb, ktorý túto manipuláciu umožňuje. V prednej časti na samotnom tele kamery sa nachádzajú dve antény na príjem signálu. Kamera je bez pohonu, čiže kam kameru počas inštalácie umiestnime a nasmerujeme, to bude priestor monitorovaný kamerou.

Outdoorová kamera Tapo C310

Na prednej strane sa nachádza šošovka, na bočných stranách šošovky nájdeme IR LED diódy na nočné snímanie. A v spodnej strane pod šošovkou je umiestnená informačná LED dióda.

Outdoorová kamera Tapo C310

Obsah balenia

Balenie obsahuje kameru Tapo C310, napájací adaptér, skrutky a hmoždinky na prichytenie kamery. V pribalenom príbalovom letáku je možné sa dozvedieť základné inštrukcie o montáži a používaní kamery.

kamera Tapo C310

SD karta – úložný priestor na záznam videí

Kamera Tapo C310 má priestor na vloženie SD karty, kde sa budú zaznamenávať nasnímané videá alebo fotografie. SD kartu vkladáme zospodu kamery. Tento priestor je prekrytý krytkou, ktorú držia dve skrutky. Po jej odstránení sa objaví slot na micro SD kartu. Kamera zvláda micro SD kartu do veľkosti 128 GB.

kamera Tapo C310

Spustenie – inštalácia kamery

Inštalácia kamery Tapo je vcelku veľmi jednoduchá. Kameru pripojíme k elektrickej sieti a na kamere sa rozbliká informačná LED dióda. Kamera je pripravená na pripojenie do siete.

Aby sme tak mohli spraviť, do smartfónu si nainštalujeme aplikáciu Tapo. Vytvoríme si prihlasovacie údaje, spustíme požadované povolenia a môžeme začať s inštaláciou kamery.

Outdoorová kamera Tapo C310

V aplikácii spustíme pridanie nového zariadenia Tapo C310 a pokračujeme podľa pokynov aplikácie. Aplikácia je veľmi intuitívna, prehľadná. Podľa nás ju zvládne každý, stačí si len pozorne prečítať každý krok. Keď máme aplikáciu a kameru nastavenú, môžeme začať zariadenie používať.

Používanie aplikácie Tapo

Pomocou aplikácie spravujeme nastavenie kamery a zároveň ju využívame na sledovanie aktuálne monitorovaného priestoru. Priestor, ktorý chceme strážiť, môže byť len výsek alebo celý zobrazovaný záber.

Kamera má v nastavení možnosti detekcie pohybu, monitorovania priestoru v určitom čase podľa vlastného plánu.

detekcia pohybu

detekcia pohybu kamera TAPO C310

Pokiaľ priestor bol narušený, aplikácia vás na tento stav upozorni oznámením na smartfóne. Spustí sa nahrávanie. Video je uložené na microSD karte. Ak sa karta zaplní, netreba ju vyberať z kamery. Záznamy, ktoré obsahuje microSD karta sa môžu automaticky premazať novými videami. Obsah microSD karty si vieme pozrieť priamo v mobilnom telefóne, a tak sa rozhodnúť či video potrebujeme alebo ho rovno zmažeme.

Aplikácia Tapo má funkciu na zdieľanie zariadenia. Znamená to, že záznam z kamery Tapo sa môže zobrazovať na zdieľanom zariadení. Toto zdieľané zariadenie má prístup k nahrávkam, k videu v reálnom čase. Kľúčové nastavenia má zdieľané zariadenie zakázané. Ide o bezpečnostný prvok, aby sa nastavenie nevymazalo a nedopatrením nedošlo k prestaveniu funkcií kamery.

Šošovka – nahrávanie videa

Exteriérová kamera Tapo C310 používa objektív s veľkosťou 3,89 mm, uhol záberu je 104°. Nasnímané video môže byť v rozlíšení 3MP (2304 x 1296) pri 15 fps. Ak záber nepotrebujete vo veľkom rozlíšení, môžete v nastavení aplikácií zmeniť rozlíšenie na hodnotu lepšia kvalita HD video (1080P) alebo dobrá kvalita video (720P). Video po nasnímaní má kompresiu H.264. Vonkajšia kamera Tapo C310 pri nočnom snímaní video záznamov používa nočné videnie s IR prisvietením až do vzdialenosti 30 m.

aplikácia TAPO

foto kamera TAPO C310

foto kamera TAPO C310

V reálnom čase sledovania exteriéru si pomocou aplikácie Tapo vieme reálny záznam zoomovať. V prípade potreby vonkajšia kamera poslúži aj na komunikáciu s osobou pri vstupe do budovy. Kamera je vybavená obojstranným mikrofónom.

Outdoorová kamera Tapo C310

Záver

Vonkajšia kamera Tapo C310 si podľa nás v redakcii techvia.sk určite nájde svoje miesto pri monitorovaní exteriérových priestorov. Kamera má jednoduchú inštaláciu. Používanie a nastavovanie pomocou aplikácie Tapo je intuitívne. Video záznam má dobré rozlíšenie aj v nočných hodinách pri znížených svetelných podmienkach. Počas redakčného testu kamera fungovala bez problémov, výhradne sme ju používali pripojenú cez Wi-Fi. Spojenie bolo stabilné, nezaznamenali sme žiadne nežiaduce výpadky. Za nás v redakcii techvia.sk vonkajšiu kameru Tapo C310 môžeme len odporučiť.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

4 KOMENTÁRE

  1. Dobrý deň. Chystám sa zakúpiť túto kameru na monitoring môjho pozemku. Zatiaľ som si objednal jeden kus. Zaujíma ma, či je možné používať kamery a prípadne aj viac prostredníctvom jedného aplikácie v jednom smartfóne. Nikde som sa o tejto možnosti zatiaľ nedočítal, vždy sa opisuje iba použitie jednej kamery a nespomína sa vytvorenie tzv. kamerového systému. V mojom prípade by postačilo použitie dvoch kamier, ktoré si viem v aplikácii prepínať a ovládať ich. Ďakujem za odpoveď

  2. Dobry den.prosim vas,ak nahodou vypadne wifi signal. ,tak kamera ostane nahravat video na sd kartu ? Alebo sa prerusi nahravanie? Dakujem.

    • Dobry den. Kamera robi zaznam na microSD kartu aj pri vypadku Wi-Fi siete. Len oznamenia, notifikacie na mobilnom telefone sa v tomto case nezobrazia. Ale ked si neskor otvorite aplikaciu TAPO, tak sa v nej nachadzaju vsetky zaznamy a oznamy o naruseni sledovaneho priestoru.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here