HONOR Watch GS Pro

Spoločnosť HONOR si pre milovníkov hodiniek, športu a pobytu v prírode pripravila hodinky Watch GS Pro. Hodinky na prvý pohľad zaujmú svojím prevedením. Nám do redakcie prišli v čiernej verzii,  okrem tohto prevedenia hodinky je možné si zaobstarať aj v modro-šedej kombinácii.

HONOR Watch GS Pro

To, že ide o outdoorové hodinky, ktoré obstáli v testoch v najnáročnejších prostrediach potvrdzuje aj military certifikát. Hodinky tak získali v 14 kategóriách certifikát na odolnosť podľa vojenskej normy MIL-STD-810G.

Dizajn hodiniek

Telo hodiniek HONOR Watch GS Pro je i napriek športovému charakteru veľmi elegantné. Samotný displej je chránený ochranným kruhovým rámom so znázornením stupnice kompasu. Na boku sa nachádzajú dve ovládacie tlačidlá, ktoré majú červené zvýraznenie. Na upevnenie hodiniek k ruke slúži čierny silikónový remienok, ktorý má jemne zdrsnený povrch. Remienok je dostatočne dlhý, jeho obvod je 21,5 cm.

HONOR Watch GS Pro

Párovanie – nastavenie hodiniek HONOR Watch GS Pro

Hodinky s telefónom spárujete pomocou aplikácie Zdravie. Následne si v aplikácii nastavíte všetky potrebné nastavenia. K dispozícii je ďalej možnosť zmeny vizuálu displeja, spravovania kontaktov a pridávania hudby prehrávanej pomocou hodiniek.

Pomocou aplikácie Zdravie si nielen hodinky personalizujeme, ale sledujeme a zaznamenávame športovú aktivitu, srdcový tep, spánok, hmotnosť, stres a saturáciu kyslíka v krvi SpO2.

HONOR WATCH GS Pro

Osobný tréner – záznam športovej aktivity

S Watch GS Pro si môže zacvičiť ostrieľaný športovec ako aj príležitostný športovec. V hodinkách je prednastavených 18 profesionálnych cvičebných režimov a 85 režimov cvičenia na zvýšenie telesnej aktivity počas bežného dňa. Výsledky cvičenia a športových aktivít je možné si prejsť priamo  v hodinkách alebo už v spomínanej aplikácii Zdravie.

Hodinky HONOR Watch GS Pro počas tréningu

Outdoorové hodinky HONOR Watch GS Pro som podrobil dlhému testu počas mojej športovej činnosti – spinningu. Test som zameral na záznam športovej aktivity a výdrž batérie. Hodinky som nabil na 100 %.  Používal som ich počas dňa a večer som uskutočnil športovú aktivitu spinning v trvaní cca 60 min. Záznam o športe je v aplikácii Zdravie. Hodinky od plného nabitia zvládli 14x zaznamenať športovú aktivitu a 19 dní používania pri zapnutom displeji bez nabíjania. Nabíjal som hodinky po 19 dňoch používania, aj keď ešte bolo k dispozícii 20 % batérie. Pri 20 % batérie si môžete aktivovať úsporný režim a hodinky používate ďalej. V úspornom režime sa zníži jas a automaticky sa aktivuje uspatie displeja.

Počas hodiny záznamu spinningu sa z batérie minulo menej ako celé 1 % z celkovej kapacity.

Nabíjanie hodiniek sa uskutočňuje pomocou kruhovej nabíjacej podložky, ktorá na presné priliehanie k hodinkám využíva magnet.

HONOR Watch GS Pro

GPS – cesta späť

Počas aktivity v prírode sa zaznamenáva poloha pomocou GPS. Následne v smartfóne tento záznam je možné si pozrieť priamo na mape. Ak si na hodinkách po prejdení trasy navolíte cestu späť, tak vás hodinky pomocou vyznačenej trasy, ktorá sa zobrazuje na displeji navedú na začiatok/štart cesty športovej aktivity.

Watch GS Pro sledujú zdravie

Na správne fungovanie celého tela a následne sa dobre cítiť pri športe je potrebný aj kvalitný spánok. Jeho priebeh a kvalitu zaznamenávajú hodinky. Ďalší dôležitý údaj pre nás je srdcový tep a sledovanie srdcovej činnosti. Tieto záznamy, ako aj záznam o množstve kyslíka v krvi máme priamo v hodinkách alebo sa nachádzajú v aplikácii.

Plánovanie športových aktivít v prírode

Určite dôležitou súčasťou každej túry či vychádzky do prírody je vybrať si správne počasie. Hodinky HONOR Watch GS Pro majiteľa informujú o počasí, nadmorskej výške či zmene tlaku barometer. Ďalšie užitočné informácie máte priamo v hodinkách ako východ a západ slnka, fázy mesiaca či príliv a odliv, pokiaľ sa nachádzate v oblasti dostupnej pre informácie o prílive a odlive.

Prijať a odmietnuť hovor

Pokiaľ práve nemôžete manipulovať s telefónom, hovor môžete prijať aj pomocou hodiniek. Na hodinkách dotykom na displeji je možné hovor prijať alebo odmietnuť. Keď hovor prijmete, hneď sa zaktivuje mikrofón a môžete komunikovať. Hlas v mikrofóne je zrozumiteľný bez šumu a nepriaznivých javov.

HONOR WATCH GS Pro

Zhrnutie

Outdoorové hodinky HONOR Watch GS Pro spríjemnia nielen športom naplnený deň, ale aj ten bežný každodenný život. Zariadenie sa dobre nosí na ruke, svojimi rozmermi vôbec neprekáža pri nosení. Oceňujem výdrž batérie, precízne spracovanie a za mňa celkový dizajn v čiernom prevedení. Majitelia telefónov HONOR a HUAWEI môžu navyše využiť užitočnú funkciu „vzdialená spúšť“, ktorou môžu ovládať fotoaparát v telefóne. HONOR Watch GS Pro sú spoľahlivé a odolné hodinky, ktoré sú dobrým spoločníkom a nesklamú ani v náročných podmienkach.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here