Nezabudnuteľný zážitok z filmu umocnený skĺbením kvalitného obrazu a zvuku je výsledkom spolupráce spoločnosti Panasonic s filmovými tvorcami z Hollywoodu. Vlajková loď Panasonic GZ2000 je k dispozícii v dvoch veľkostiach: 55″ a 65″.

Televízor Panasonic TX-65GZ2000E s výkonným procesorom HCX PRO ponúka presné zobrazenie farieb, hlbšiu úroveň čiernej a dynamický kontrast. Kvalita obrazu spĺňa požiadavky hollywoodských filmárov.

Označenie procesoru HCX je skratka výrazu Hollywood Cinema eXperience. Ide o najvýkonnejší procesor, ktorý umožňuje množstvo inteligentných funkcií, ktoré neboli doposiaľ možné. Procesor využíva profesionálny systém nazývaný vyhľadávacia tabuľka 3D, ktorý niekoľkokrát analyzuje obraz a dynamicky vyberá najoptimálnejšiu vyhľadávaciu tabuľku. Je tak zabezpečená presnejšia reprodukcia farieb. Technológia Intelligent 4K Remaster zabezpečuje jasný a ostrý obraz aj v tých najmenších detailoch. Chyby obrazu deteguje a odstraňuje technológia Intelligent Clear Motion.

Technológia zobrazenia OLED Superb Motion Drive je využitá aj pri spolupráci spoločnosti Panasonic a Netflix. Relácie a filmy sú zobrazené v najvyššej možnej kvalite. Atmosféru pri sledovaní filmov napomáha dotvoriť nielen uhlopriečka 65″/164 cm a rozlíšenie 4K Ultra HD (3840 x 2160), ale aj nahor smerujúce zabudované reproduktory s podporou technológie Dolby Atmos. Celkový výkon všetkých reproduktorov je 140 W (40 W x 2 + 20 W x 3), čo pridáva zadnej časti obrovské množstvo váhy.

Panasonic TX-65GZ2000E

Televízor má funkciu „Space Tune“, ktorá automaticky nastavuje kvalitu zvuku podľa miesta inštalácie a podmienok v miestnosti. Ľavý, stredový, pravý a reproduktor nahor používa rezonanciu oproti stropu na dosiahnutie priestorového zvuku. Nastavenie sa spustí automaticky pri prvom zapnutí. Budete sa tak cítiť vtiahnutý priamo do deja filmu.

Televízor je možné ovládať bez diaľkového ovládača, čo využijete, ak sa venujete popri sledovaniu TV inej činnosti. Jednoducho prepnete program, zmeníte hlasitosť, vypnete alebo zapnete televízor. Diaľkový ovládač je vyrobený v prevedení brúseného striebra. V prípade, že sledujete film v tme a nevidíte na diaľkový ovládač, môžete využiť praktické tlačidlo jeho osvetlenia na 5 sekúnd. Diaľkový ovládač obsahuje tlačidlo eNápoveda. Ide o návod k obsluhe zabudovaný do televízora, ktorý poskytuje podrobnejšie vysvetlenie a uľahčuje ovládanie jednotlivých funkcií.

K vybaleniu a skompletizovaniu televízora sú potrebné dve osoby z dôvodu jeho váhy 33,5 kg, pričom s podstavcom je to 40 kg. Pri premiestňovaní treba televízor uchopiť za určené časti podľa priloženej vizuálnej inštrukcie, aby nedošlo k poškodeniu obrazovky. Je možné ho zavesiť na stenu, pričom rozteč zadných otvorov na zadnom paneli je 30 x 30 cm. Televízor má širokú škálu konektorov vrátane štyroch HDMI vstupov a troch USB. Všetky káble sú esteticky schované pod praktickým krytom konektorov.

Samotné nastavenie nezaberie viac ako pár minút. Televízor ponúka slovenské rozhranie s intuitívnym ovládaním. V prednom paneli je zabudovaný snímač okolitého osvetlenia, ktorý sníma úroveň jasu kvôli nastaveniu kvality obrazu.

Televízor podporuje prehrávanie oboch štandardov dynamických dát HDR novej generácie s majstrovsky bohatým živým obrazom: HDR10 + a Dolby Vision™. Samozrejme podporuje aj bežné štandardy. HDR10+ zabezpečuje vyšší kontrast a plynulejšie farby, priraďovanie odtieňov sa aplikuje na každú scénu a nie na celý film.

Moderná inteligentná televízia ponúka k dispozícii široký výber predvolieb obrazu: Dynamický, Normálny, Kino, Skutočné kino, THX 4K (Kino/Jasná miestnosť), Vlastný, Profesionálne fotografie, Profesionálny, Šport.

Dynamický obraz zvýši kontrast, ale zníži presnosť farby. Skutočné kino prispieva k úžasnému zážitku a normálny obraz je niekde medzi nimi. Na sledovanie športových prenosov je určený šport, ktorý zvyšuje kontrast a zachytávanie pohybu, aby sa zabezpečil hladký obraz, v ktorom môžete napríklad jasne rozoznať postavy na pozadí ihriska.

Pre vytvorenie lepšieho herného zážitku prináša televízor herný režim 4K HDR. Ide o rýchlejšiu odozvu obrazu kratšiu ako 20 milisekúnd pre realistickejší pocit z hrania.

Podpora multimediálnych funkcií umožňuje nahrávať digitálne programy na pripojený USB pevný disk, WiFi, webový prehliadač, Bluetooth a svetelný senzor. Televízor podporuje rôzne formáty fotografií, videa, hudby: .hsp, .jpg, .jpeg, .avi, .f4v, .m4v, .mp4, .mp3, .m4a, .flac, .wma, .wav, ktoré sme vyskúšali.

Panasonic používa svoju vlastnú platformu inteligentnej televízie my Home Screen 4.0, ktorá podporuje Google Asistent, párovanie s mobilným zariadením, Aplikácie YouTube, NETFLIX, Voyo, Lepšia.TV, Facebook, Twitter a mnoho ďalších. Na rozdiel od iných platforiem nepozastaví aktuálny program pri vyvolaní ponuky Domov. Tá sa zobrazí na spodnej polovici obrazovky a môže byť individuálne prispôsobená tak, aby zahŕňala vaše obľúbené aplikácie.

NETFLIX

Televízne relácie, filmy a celý katalóg služby Netflix si môžu diváci vychutnať v najpresnejšej podobe vďaka kalibrovanému režimu Netflix. Ten zabezpečuje presné farby, dynamický kontrast a skutočný pohyb.

Rozmery televízora (Š x V x H):

– 1446 mm x 907 mm x 310 mm (s podstavcom)
– 1446 mm x 885 mm x 78 mm (samotný televízor)

Tento model televízora nepochybne ponúka to, čo sa od televízora očakáva, kvalitný obraz a zvuk, ktorý prináša výnimočný zážitok pre vaše oči i uši. Ide o jeden z najlepších televízorov OLED z roku 2019. Hoci model GZ2000 má decentný vzhľad, stane sa dominantou každej miestnosti.

Panasonic TX-65GZ2000E

V dnešnej dobe nie je núdza o množstvo televíznych kanálov, no narastajúce množstvo reklám nás oberá o ucelený filmový zážitok. Podpora služby Netflix priamo v televízore šetrí čas so sťahovaním filmov z internetu a prenášaním cez externé médiá. Môžete si zvoliť žáner, na ktorý máte práve chuť. Smart podpora nie je prehnaná a umožňuje individuálne prispôsobenie požiadavkám každého užívateľa.

Techvia.sk