PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1

PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1 je kompaktný nástroj s ergonomickým tvarom. V našej redakcii sme ju vyskúšali a myslíme si, že ju oceníte najmä tam, kde nie je veľa miesta, priestor je úzky či sa potrebujete dostať na miesta nad sebou a navyše nie sú potrebné dve ruky, zvládnete ju obsluhovať hravo jednou rukou.  Poďme sa teda pozrieť na tohto pomocníka pri rôznych druhoch domácich a remeselných prácach.

Na začiatok je dobré vedieť, že rozmery brúsky sú cca 33 x 14,5 x 11,5 cm a hmotnosť 740 g.

PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1

S voľnobežnými otáčkami 19 500/min poskytuje PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1 dostatočný výkon na rezanie a brúsenie kovu, dlaždíc či plastu. Protišmykové držadlo s mäkkým povrchom zabezpečuje pohodlný úchop a minimalizuje únavu pri dlhodobom používaní. Funkcia mäkkého štartu predstavuje kladný prvok bezpečnosti a kontroluje začiatočné otáčky.

PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1

Jednoduchá výmena kotúčov je umožnená vďaka aretácii vretena (SPINDLE LOCK), čo uľahčuje používateľovi rýchlu a efektívnu manipuláciu s nástrojom. Beznástrojovo nastaviteľný ochranný kryt 2 v 1 na rezanie a brúsenie poskytuje flexibilitu, čím umožňuje rýchlu zmenu režimu práce bez straty času.

Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1

Táto brúska je dodávaná v praktickom úschovnom kufríku. Je vhodná pre všetky bežné rezné a brúsne kotúče do Ø 76 mm, napríklad od Parkside.

Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1

S príslušenstvom, ktoré zahŕňa 1 rezný kotúč na kov (predmontovaný) a 1 kľúč s vnútorným šesťhranom, je pripravená na široké spektrum aplikácií.

Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1

Je dôležité poznamenať, že akumulátor, nabíjačka a brúsne kotúče nie sú súčasťou balenia. PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1 je kompatibilná so všetkými akumulátormi série „X 20 V Team“, pričom odporúčaný akumulátor je 20 V (4 Ah).

PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1

My sme ju vyskúšali pri 10-tich rezoch a 10x zabrúseniach pri 50mm nerezovej rúre. Výsledok si môžete pozrieť vo fotogalérii. Práca s PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1 bola pohodlná, presná a ľahko sa s ňou pracovalo. Počas používania sme na napájanie použili batériu PARKSIDE® X20V 4,0 Ah. Na začiatku práce bola batéria na úrovni 100% nabitia. Po ukončení práce sme opäť batériu nabili na maximálnu hodnotu. Nabíjanie trvalo cca 25 minút.

PARKSIDE® Aku batéria

V našej redakcii techvia.sk sme sa zhodli, že celkovo je PARKSIDE® Aku uhlová brúska PWSAM 20-Li A1 dobre navrhnutým nástrojom, ktorý kombinuje kompaktný a ergonomický dizajn so silným výkonom. Je praktická a flexibilná, v dobrom pomere cena/výkon, veľmi vhodná pre domácich majstrov, ale myslíme si, že ňou nepohrdnú ani profesionáli.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here