Philips TAS7505

Spoločnosť Philips ponúka kvalitné výrobky ako po technickej stránke, tak aj po dizajnovej. V našej redakcii techvia.sk sme mali tentokrát možnosť vyskúšať Bluetooth reproduktor Philips s typovým označením TAS7505.

Bluetooth reproduktor Philips TAS7505

Po vybratí reproduktora z krabice, hneď na prvý dotyk nás zaujal materiál, z ktorého je Bluetooth reproduktor Philips TAS7505 vyrobený. Spolu s reproduktorom sa v balení nachádza nabíjací kábel s koncovkami USB – USB-C a návod na použitie.

Bluetooth reproduktor Philips TAS7505

Dizajn reproduktora Philips

Bluetooth reproduktor Philips TAS7505 má tvar kvádra s mierne zaoblenými hranami. Produkt disponuje rozmermi 8,7 x 8,5 x 23 cm s hmotnosťou 0,86 kg. Farba látky a bočnej plastovej časti sa nesie v sivom prevedení. Zariadenie je vybavené kvalitnou povrchovou látkou, príjemnou na dotyk. O vzor látky a kvalitu sa postarala spoločnosť Kvadrat.

Philips TAS7505

Vrchná strana je miestom ovládacích prvkov reproduktora. Nájdeme tu tlačidlo zapnutia a vypnutia zariadenia, tlačidlo na aktivovanie funkcie Bluetooth, ovládanie hlasitosti a tlačidlo TWS na párovanie viacerých reproduktorov. Znamená to, že keď máte dva reproduktory, môžete ich vzájomne spárovať a tak prehrávať spoločne jeden zvuk.

Bluetooth reproduktor Philips TAS7505

Spodná strana je hladká s gumenými plôškami, ktoré zabezpečujú stabilitu produktu. V prípade, že sa rozhodnete Philips TAS7505 zavesiť a tak zvuk šíriť priestorom, na bokoch sa nachádzajú upevňovacie ušká. Možnosť na upevnenie alebo prenos tu je, ale v balení sa nič viac k tomu nenachádza.

Philips TAS7505

Philips TAS7505

Nabíjanie & doba prevádzky

Podľa nás je veľkou výhodou spôsob nabíjania. Stačí na to USB-C kábel a adaptér od mobilného telefónu. Nie je potrebný ďalší adaptér. Reproduktor sa nabíjal na plnú kapacitu necelých päť hodín. Zariadenie vo svojich útrobách ukrýva 7500mAh batériu. O stave nabíjania dostávame informácie pomocou LED diód, ktoré sa nachádzajú na vrchnej strane pri ovládacích tlačidlách.

reproduktor Philips TAS7505

Nabíjacie konektory sú umiestnené pod ochrannou gumenou krytkou. Reproduktor Philips TAS7505 nám na jedno nabitie vydržal niečo cez osemnásť hodín. Výdrž batérie je závislá od úrovne hlasitosti, pri ktorej reproduktor používame.

Philips TAS7505

Ak sa vám pri používaní vybíja mobilný telefón, pre reproduktor Philips to nie je žiadny problém. Stačí telefón pomocou kábla pripojiť k reproduktoru. Následne sa automaticky spustí nabíjanie pripojeného zariadenia a reproduktor slúži ako powerbanka. Vyskúšali sme tak nabiť smartfón SAMSUNG Galaxy S22 Ultra. Na začiatku nabíjania mala S22 50 % batérie. Na dosiahnutie plnej kapacity sme potrebovali 115 minút i keď mobilný telefón v úvode nabíjania ukazoval iný odhadovaný čas.

Philips TAS7505

Párovanie Bluetooth reproduktora Philips TAS7505

Reproduktor na spárovanie s mobilným zariadením používa technológiu Bluetooth vo verzii 5.0. Spárovanie je rýchle a bezproblémové. Na telefóne máme spustenú funkciu Bluetooth a následne na reproduktore stlačíme tlačidlo Bluetooth, čím funkciu Bluetooth aktivujeme a prebehne spárovanie.

Reprodukovaný zvuk

Prehrávanie hudby, posluch skladieb je veľmi na vysokej úrovni. Reproduktor ponúka 30W výstupný (RMS) výkon. Pri posluchu oceníte dobre vyvážené tóny, ktoré ponúkajú výšky s príjemnými basmi. A hoci reproduktor neponúka možnosť personalizovania pomocou aplikácie, jeho naladenie je veľmi precízne, pričom zvláda rôzne hudobné žánre.

Bluetooth reproduktor Philips TAS7505

Záver

Bluetooth reproduktor Philips TAS7505 je po technickej stránke kvalitné zariadenie nesúce sa v duchu jednoduchého čistého dizajnu.  Zvuk, ktorý sa šíri pomocou reproduktora je veľmi dobrý. Počas používania zariadenia v redakcii sme nemali problém s párovaním technológiou Bluetooth. Pri používaní reproduktora oceníte výdrž batérie na jedno nabitie či možnosť použiť zariadenie ako powerbanku.

Reproduktor sa môže pochváliť stupňom ochrany IPX7. V praxi to znamená, že zvládne ponorenie do hĺbky 1 m vody po dobu 30 minút. Nezabúdajte však, že skúšky pre certifikáciu IP sa vykonávajú pre sladkú vodu. Počas obliatia či pádu do vody zariadenie nenabíjajte, nepoužívajte ako powerbanku a dbajte na správne prekrytie konektorov pomocou gumenej krytky.

Bluetooth reproduktor Philips TAS7505

Bluetooth reproduktor Philips TAS7505 predstavuje spoľahlivého a praktického spoločníka počas voľných či pracovných chvíľ, ktorého mnohí užívatelia ocenia.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here