Prichádza čas výmeny letných pneumatík za zimné a pokiaľ si ich plánujete vymieňať sami, máme pre vás tip od spoločnosti LIDL, ktorá za priaznivú cenu ponúka pneumatický rázový uťahovák PARKSIDE®  PDSS 310 C6. Výmena pneumatík pomocou tohto náradia je jednoduchá a veľmi pohodlná.

PARKSIDE® PDSS 310 C6

Pneumatický rázový uťahovák pracuje s krútiacim momentom 310 Nm a menovitými otáčkami 7000 ot/min. Hmotnosť uťahovačky je cca 2 kg pri rozmeroch 18,5 x 7 x 21,6 cm. Náradie je vyrobené z hliníkovej zliatiny. Aby sa dobre držalo, rukoväť je vybavená mäkkým protišmykovým povrchom.

Pneumatický rázový uťahovák PARKSIDE® PDSS 310 C6

Pneumatický rázový uťahovák si môžete nastaviť v štyroch stupňoch výkonu. Otočný prepínač sa nachádza na spodnej strane rukoväti. Pri používaní je možné využívať pravý a ľavý chod uťahovania. Spôsob prepínania je znázornený na bočnej strane tela zariadenia.

Pneumatický rázový uťahovák PARKSIDE® PDSS 310 C6

PARKSIDE® PDSS 310 C6

Uvedenie pneumatického rázového uťahováku do prevádzky

Uťahovačku pomocou rýchlospojky na hadici pripnete ku kompresoru. Stláčaním a držaním červeného vypínača uvádzate produkt do prevádzky. Za zmienku stojí, že pri prvom použití a v podstate aj priebežne počas používania uťahovačky je potrebné dopĺňať olej, ktorý maže vnútorné mechanické časti. Dopĺňanie je realizované cez skrutku, ktorú demontujete pomocou imbusu nachádzajúceho sa v balení. Následne vlejete pár kvapiek mazacieho oleja, ktorý je taktiež súčasťou balenia. Po vliatí oleja skrutku naskrutkujete naspäť.

Pneumatický rázový uťahovák PARKSIDE® PDSS 310 C6

Pneumatický rázový uťahovák PDSS 310 C6 spolu s príslušenstvom je možné skladovať v praktickom plastovom kufríku. Obsahom kufríka je okrem uťahovačky, oleja, imbusového kľúča aj súprava desiatich nástrčných kľúčov o veľkosti: 9, 10, 11, 13, 14, 17, 19, 22, 24 a 27 mm. Plus v sade nájdete aj jeden predlžovací nadstavec. Na správny chod pneumatického rázového uťahováku PDSS 310 C6 je potrebný dostatočný tlak vzduchu, o ktorý sa postará kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1. Recenziu na kompresor si môžete prečítať TU. Pneumatický rázový uťahovák PDSS 310 C6 pracuje s maximálnym menovitým tlakom 6,3 bar.

Recenziu na kompresor si môžete prečítať TU

kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here