HUAWEI Sound Joy

Spoločnosť HUAWEI  potešila svojich priaznivcov kvalitného prenosu hudby reproduktorom HUAWEI Sound Joy, ktorý môže okrem prehrávania hudby poslúžiť aj ako speaker v prípade potreby, napríklad telefonátu.

HUAWEI Sound Joy

Dizajn

Reproduktor HUAWEI Sound Joy je valcového tvaru na okrajoch pogumovaný, pričom ho obopína látka z veľmi kvalitného materiálu vrecovinového vzoru. Na bočných stranách sa nachádzajú výduchy reproduktorov, avšak zvuk samozrejme prechádza aj cez látku. Na tele reproduktora pokrytom látkou  je umiestnené logo HUAWEI spolu so symbolom NFC na spárovanie. Keď si valec pootočíme, môžeme vidieť  zvýraznené tlačidlo ovládania hlasitosti +/-. Oproti logu HUAWEI sa nachádza pásik tlačidiel, ktorý obsahuje tlačidlo napájania, tlačidlo speakra, ovládanie pesničiek, tlačidlo párovania Bluetooth a tlačidlo na spárovanie reproduktora s ďalším toho istého typu, vďaka čomu vieme vytvoriť stereo sústavu reproduktorov. Tlačidlá napájania, mikrofónu  a Bluetooth sú podsvietené bielou farbou. Tento rad uzatvára konektor USB-C na nabíjanie reproduktora. Kúsok od okraja je k dispozícii šnúrka na pohodlnejšie nosenie reproduktora s veľkosťou 15 cm.

reproduktor HUAWEI Sound Joy

Balenie

Balenie pozostáva z reproduktora HUAWEI Sound Joy vrátane šnúrky a kábla na nabíjanie s konektorom USB-C, ktorý podporuje až 40W nabíjanie.
Adaptér na nabíjanie nie je súčasťou balenia, avšak môžete použiť akýkoľvek s hodnotou 40W a nižšie.

HUAWEI Sound Joy

Párovanie

HUAWEI Sound Joy

Na spárovanie reproduktora HUAWEI Sound Joy s telefónom je použitá technológia 5.2 Bluetooth, ktorá zaručuje rýchly a kvalitný prenos zvuku. Reproduktor si viete spárovať s ktorýmkoľvek zariadením s funkciou Bluetooth. Párovanie prebieha úplne klasickým štýlom a to: v zariadení zapneme funkciu Bluetooth, zapneme samotný reproduktor a v ponuke zariadení na spárovanie v telefóne vyberieme názov reproduktora, klikneme naň, potvrdíme spárovanie a zariadenie je pripojené. Pokiaľ používate zariadenie od spoločnosti HUAWEI,  naskytá sa tu ďalšia možnosť párovania pomocou NFC a to zapnutím tejto funkcie v zariadení a priložením telefónu k symbolu NFC na reproduktore, potom už len potvrdíte vyskakovacie okno a môžete reproduktor používať.

Po spárovaní s telefónom HUAWEI je možné tento reproduktor ďalej prispôsobovať v aplikácii AI Life. Aplikácia ponúka tretiu možnosť párovania pomocou kliknutia na párovaciu ikonu. Pomocou aplikácie vidíte stav nabitia reproduktora, viete zapnúť/vypnúť svetelný efekt na jednej z bočných strán reproduktora, ktorý bliká prispôsobujúc sa skladbám. Rovnako tak viete nastaviť čas vypnutia reproduktora, napríklad keď idete spať a nechcete, aby reproduktor hral celú noc. Spomínaná funkcia stereo reproduktorov je možná aj pomocou tejto aplikácie. Na lepšie prispôsobenie zvuku si viete nastaviť symbol zvukového efektu na HiFi vokály alebo funkciu Devialet Space. Okrem samotného režimu je možné pomocou symbolu otočného kolieska nastaviť aj  potlačenie či zvýraznenie basov.

Pokiaľ ste používateľom smart hodiniek s Bluetooth technológiou, k reproduktoru sa viete pripojiť aj pomocou nich a počúvať z nich hudbu v MP3 formáte.

Batéria

Prenosný hudobný reproduktor HUAWEI Sound Joy

Výrobca deklaruje výdrž prehrávania na jedno nabitie až 26 hodín vďaka 8800 mAh batérii.  My v redakcii sme dosiahli hodnotu 24 hodín pri počúvaní s viac ako 50% úrovňou hlasitosti. Výdrž batérie ako vždy závisí od rôznych faktorov, ako napríklad zapnutia svetelného efektu, hlasitosti počúvaného zvuku či režimu počúvania. Ako sme spomínali, reproduktor podporuje 40W nabíjanie,  vďaka ktorému je nabíjanie veľmi rýchle už do 1 hodiny.

HUAWEI Sound Joy

Audio

V útrobách reproduktora HUAWEI Sound Joy sa nachádzajú dva aktívne reproduktory, z ktorých prvý je 20W s kombinovanou membránou z uhlíkových vlákien. Na dosiahnutie ešte  lepšieho zvuku je vedľa neho umiestnený 10W výškový reproduktor na zvýraznenie výšok s pasívnymi reproduktormi na bokoch konštrukcie reproduktora.

Prenosný hudobný reproduktor HUAWEI Sound Joy

Záver

Prenosný hudobný reproduktor HUAWEI Sound Joy sa vyznačuje kvalitným zvukovým prejavom. Charakterizuje ho odolná konštrukcia s jednoduchým elegantným dizajnom. Reproduktor má rozmery: výška 202 mm, šírka 73 mm pri hmotnosti 680 g. Podľa nás je to jeden z ľahších reproduktorov i napriek tomu, že v jeho útrobách sa nachádzajú dva aktívne reproduktory aj s 8800 mAh batériou. Na prenos zvuku sú použité tri mikrofóny na dobrú počuteľnosť. S technológiou Bluetooth sme počas nášho používania nemali problém ani na jednom z pripojených zariadení. K zariadeniu sme mali pripojené hodinky, notebook a telefóny, pričom párovanie prebehlo jednoducho. Zvuk obsahuje výšky aj basy, ktoré si viete prispôsobiť aj pomocou aplikácie AI Life. Na Slovensku je možné zakúpenie reproduktora v smrekovej zelenej alebo čiernej farbe.

Prenosný hudobný reproduktor HUAWEI Sound Joy

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here