HUAWEI MateBook D16

Spoločnosť HUAWEI priniesla na slovenský trh notebook s typovým označením Matebook D16. Jeho poznávacím znamením je 16“ displej v kovovom tele, ktoré je prísľubom dostatočnej odolnosti a dlhej životnosti.

HUAWEI MateBook D16

HUAWEI MateBook D16

Notebook Matebook D16 vďaka svojim menším rozmerom a hmotnosti 1,7 kg je vhodný na prenos počas služobných ciest či iných pracovných povinnostiach. Tomu je prispôsobená aj nabíjačka. V balení sa nachádza 65W nabíjačka s hmotnosťou 137 g. Nabíjací adaptér podporuje SuperCharger nabíjanie.

HUAWEI MateBook D16

Batéria s kapacitou 60 Wh je schopná napájať notebook počas jedného pracovného dňa. Nezabúdajte, že výdrž batérie na jedno nabitie závisí od spôsobu používania. Počas redakčného testu sme v redakcii dosiahli sedem hodín bez použitia adaptéra.

displej HUAWEI MateBook D16

Notebook HUAWEI MateBook D16 má 16“ HUAWEI FullView displej s pomerom strán 16:10 s certifikátom na elimináciu modrého svetla Certifikácia TÜV Rheinland Low Blue Light. Displej ponúka živé farby s dobrým jasom. Obrazovka nie je dotyková.

web kamera HUAWEI MateBook D16

Vrchný rám nad displejom obsahuje web kameru. Kamera má rozlíšenie 1080Px pri zornom uhle 88°, vďaka čomu je priam stvorená na video konferencie. Tomu aj odpovedajú 4 mikrofóny, ktoré pomocou umelej inteligencie potláčajú okolitý hluk.

MateBook D16 ponúka dostatok konektorov bez toho, aby ste potrebovali adaptéry a redukcie. Pravá bočná strana je miestom pre USB-A 3.2 Gen 1 port a USB-A 2.0 port.

HUAWEI MateBook D16

Náprotivná ľavá strana disponuje nabíjacím USB-C portom. Nasleduje ďalší USB-C, HDMI a 3,5 mm audio konektor. Myslíme si, že konektorová výbava je dostatočná pri tomto type notebooku.

Výkon notebooku a spoľahlivý chod zabezpečuje procesor 12. generácie Intel® Core™ i5 / i7 H-series. V našom prípade so 16GB RAM pamäťou. Výkonu bolo dostatok na kancelársku prácu. Notebook si poradil aj s úpravou fotografií a videí.

notebook HUAWEI MateBook D16

Pripojenie mobilného telefónu HUAWEI a vzájomné zdieľanie súborov je jednoduché. Stačí len položky presúvať medzi oknami. Priložíte mobil k notebooku, následne vyskočí okno na párovanie. Takto pomocou vyskakovacieho okna si pripojíte ďalšie zariadenia. Napríklad myš, klávesnicu alebo slúchadlá.

klávesnica notebook HUAWEI MateBook D16

MateBook D16 ponúka plnohodnotnú klávesnicu s numerickou časťou tlačidiel. Klávesnica je podsvietená. Písanie na klávesnici je príjemné. Klávesy majú malý zdvih, pričom sú pomerne tiché. Spodná časť pod klávesnicou je určená na touchpad. Prst sa po povrchu dobre kĺže a taktiež odozva na pohyb je dobrá. Nad klávesnicou na pravej strane sa nachádza zapínacie tlačidlo, ktoré zároveň slúži aj ako čítačka odtlačkov prstov.

notebook HUAWEI MateBook D16

Vo vrchnom rade medzi klávesmi F6 a F7 sa nachádza tlačidlo so symbolom zvuku v krúžku. Po jeho stlačení sa aktivuje funkcia na prepis reči do textu. Funkciu sme si vyskúšali a boli sme veľmi zvedaví, ako si s tým Matebook D16 poradí. Spočiatku sme si museli zvyknúť na rýchlosť hovorenia a dbať na výslovnosť a artikuláciu. Po pár pokusoch sme sa s notebookom zosúladili a išlo to. Musíme konštatovať, že prepis reči bol dobrý s minimom chýb. Avšak, pokiaľ budete túto funkciu používať musíte byť online.

Notebook HUAWEI MateBook D16 je kompaktné zariadenie vhodné na prenášanie vďaka nízkej hmotnosti svojho kovového tela, vďaka ktorému je vysoko odolné. K prenášaniu je určený aj malý výkonný 65 W adaptér podporujúci funkciu SuperCharger. Pri video konferenciách oceníte web kameru a audio s umelou inteligenciou, ktorá filtruje okolité zvuky, ako je napríklad aj písanie na klávesnici. Matebook D16 disponuje bohatou výbavou konektorov, jednoduchým zdieľaním súborov s mobilným telefónom HUAWEI a zaujímavou funkciou prepisu hovoreného slova do textu. S trochou cviku si tak môžete ušetriť veľa času písaním.

notebook HUAWEI MateBook D16

notebook HUAWEI MateBook D16 Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here