ProArt Studiobook 16 OLED

Kreatívci, dizajnéri, grafici, notebook ProArt Studiobook 16 OLED (H5600Q) z dielne ASUS je určený práve vám. Notebook disponuje všetkým, čo potrebujete. Má výkon, skvelý displej, ergonomickú klávesnicu a odolné spracovanie.

ProArt Studiobook 16 OLED

 

ProArt Studiobook 16 OLED

V prípade ProArt Studiobook 16 OLED (H5600Q)  je všetko po ruke a myslím si, že nebudete potrebovať redukcie na pripojenie periférnych zariadení. Notebook disponuje bohatou konektorovou výbavou. Po bočných stranách sa nachádzajú: slot na pripojenie k sieti pomocou kábla RJ45, USB 3.2, audio konektor pre slúchadlá a čítačka SD Express 7.0. Druhá strana ponúka 2 x USB-C, HDMI 2.1 pripojenie, USB 3.2, napájací konektor a zámok na zamknutie notebooku pomocou zámku Kensington.

ProArt

 

ProArt

ProArt Studiobook 16 OLED

Po otvorení notebooku uvidíme 16“ OLED displej s rozlíšením 4K (3840 x 2400 px) pri pomere strán 16:10. OLED displej má 100% farebný gamut DCI-P3. Displej ponúka svieže živé farby pri každom svetle okolia. Práca s týmto typom displeja je vynikajúca. Samotné rámiky okolo sú vcelku malé, i keď spodný je o niečo hrubší. Vrchný rámik je miestom pre selfie kameru.

web kamera ProArt Studiobook 16 OLED

web kamera ProArt Studiobook 16 OLED

Kamera disponuje mechanickou krytkou na prekrytie. Takže v prípade, že kameru nepotrebujete, môžete ju mať fyzicky prekrytú a chrániť si svoje súkromie.

O kvalitu hovoreného slova či hudby sa starajú reproduktory Harman/Kardon. Zvuk je dobrý, obsahuje výšky a nechýbajú mu basy. Samotný zvuk sa šíri zospodu a z bokov notebooku.

notebook ProArt Studiobook 16 OLED

 

Notebook ProArt Studiobook 16 OLED (H5600Q) pracuje s operačným systémom WIN 11. Čo sa týka hardvéru, tak sme sa pri tomto notebooku nemali na čo sťažovať. Testovaný produkt bol vybavený procesorom AMD Ryzen™ 9 5900HX 3,3 GHz. K výkonu mu pomáhala 16 GB RAM pamäť. Grafický výkon zabezpečovala grafická karta AMD Radeon™ Vega 7 Graphics, NVIDIA® GeForce® RTX™ 3070 Laptop GPU. Úložisko, čiže priestor pre programy, súbory, fotky či prácu, je dostatočné v podobe 1 TB SSD disku.

Diagnostický nástroj DirectX

 

Ako sme už v úvode spomínali, práca na notebooku ASUS ProArt Studiobook 16 OLED (H5600Q) je perfektná, všetko je skutočne po ruke. Aby sa dalo pracovať čo najefektívnejšie, ASUS do notebooku zakomponoval otočné klikateľné koliesko. Tento prvok má názov ASUS Dial. Ide o rotačný ovládač, ktorým môžete okamžite meniť veľkosť štetca, sýtosť farieb, prekrytie alebo sa vrátiť o krok späť v programoch Adobe. V prípade notebooku je možné otočením meniť hlasitosť alebo jas displeja.

notebook ProArt Studiobook 16 OLED

Na správu notebooku a ovládača ASUS Dial slúži program ProArt Creator Hub. Ide o prehľadný panel na správu výkonu notebooku, nastavenie farieb obrazovky a prispôsobenia si ovládacieho kolieska. Program ponúka nastavenie si vlastných klávesových skratiek na zvýšenie efektivity práce.

touchpad ProArt Studiobook 16 OLED

 

Pracovné časti ako touchpad, klávesnica a otočný Asus Dial sú umiestnené v ideálnej vzdialenosti od seba. Klávesnica je podsvietená s dobrým zdvihom klávesov a tiež disponuje numerickou časťou. Na rýchle orientovanie, smerové šípky na klávesnici majú inú povrchovú úpravu. Takže aj hmatom sa dá rýchlo orientovať po klávesnici.

klávesnica notebook ProArt Studiobook 16 OLED

V strednej časti notebooku sa nachádza veľký touchpad s trojicou tlačidiel, ktoré konštruktéri použili zámerne. Práve dizajnéri potrebujú mechanické tlačidlá pri ovládaní funkcií v programoch. Práca na veľkom touchpade je dobrá. Touchpad výborne reagoval na posun či pohyb prstov. Veľký rozmer touchpadu poslúži aj na prácu so stylusom.

touchpad ProArt Studiobook 16 OLED

 

Notebook ProArt Studiobook 16 OLED (H5600Q) je zariadenie, ktoré oceníte pri kreatívnej práci. Výkonu je dostatok na bezproblémovú prácu ako aj hranie hier. Telo zariadenia ukrýva 90 W štvorčlánkovú batériu. Nabíjací zdroj nabíja batériu 20 V pri 12 A a výkone 240 W. Avšak jeho rozmery ho nepredurčujú na každodenné prenášanie rovnako ako aj notebook s hmotnosťou 2,4 kg s rozmermi  36,2 x 26,4 x 1,99 cm.

nabíjačka notebook ProArt Studiobook 16 OLED

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here