Každý počítačový nadšenec pri výbere komponentov hľadá ten najlepší pomer ceny a výkonu. Operačná pamäť nie je žiadnou výnimkou. Preto sa určite mnohí potešia novinke od poľského výrobcu Wilk Elektronik SA v podobe nových modelov operačnej pamäte IRDM PRO, ktoré sa dostali aj k nám do redakcie techvia.sk.

IRDM PRO GOODRAM

Otestovali sme kit dvoch modulov v dual channel konfigurácii. Ich celková veľkosť bola 16 GB rozdelená medzi dve 8GB jednotky. Jednalo sa o dnes už štandardnú konfiguráciu. Náš konkrétny DDR4 kit dosahoval frekvenciu 3600 MHz časovaním 17-19-19. Samozrejme tieto pamäte je možné kúpiť aj s inou špecifikáciou.

Pamäte sme teda osadili do matičnej dosky MSI B350-M Bazooka, ktorá je už síce starším modelom, ale pre účely testovania bola plne dostačujúca. Následne sme bez zádrhov nabootovali Windows. Po kontrole frekvencie sme však zistili, že pamäte pracujú na frekvencii 2133 MHz. Toto je pomerne častá záležitosť pri inštalácii operačnej pamäte, a tak sme museli v UEFI rozhraní aktivovať XMP profil. Po zapnutí XMP pamäte bežali na výrobcom udávanej frekvencii 3600 MHz.

IRDM PRO GOODRAM

Na “RAM-kách” sme testovali stabilitu pri záťažovom teste AIDA 64 a pri hraní Warzone 2.0, nakoľko sa jedná o titul náročný na pamäť. Záťažový test trval 15 minút a ako sa už dalo očakávať “RAM-ky” obstáli bez problémov. Problémy sme nezaregistrovali ani pri hraní Warzone 2.0 a počas celej doby testovania sme nezaznamenali žiadne známky nestability systému.

Ešte by sme radi venovali pár slov aj dizajnu samotných modulov. Vyznávačov RGB podsvietenia sklameme, nakoľko “RAM-ky” nedisponujú žiadnym osvetlením. Na druhú stranu ich pasívny chladič je veľmi elegantne spracovaný. Čierny chladič decentne doplnený zlatým písmom a logom. Takáto elegancia poteší oko nejedného počítačového nadšenca aj bez RGB podsvietenia. Pamäte sa predávajú aj v bielom prevedení. Pri stavbe vás tiež poteší štandardný výškový profil, čo v skratke znamená, že “RAM-ky” nebudú prekážať ani masívnejšiemu vzduchovému chladiču.

IRDM PRO GOODRAM

Keď si to tak vezmeme, tak modelová rada IRDM PRO presne vystihuje značku GOODRAM, nakoľko sa jedná o veľmi dobré “RAM-ky”. K tomu si môžete pridať elegantný dizajn, vysokú frekvenciu a prívetivú cenu okolo 50€ a máte v ruke naozaj solídnu voľbu pri stavbe počítačovej zostavy. My rozhodne odporúčame.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here