Creative Stage SE mini

Ak uvažujete nad vylepšením svojho audiosystému monitora či notebooku pomocou reproduktora, čo tak vyskúšať Creative Stage SE mini? V našej redakcii techvia.sk sme ho otestovali a táto šikovná vecička s jednoduchým elegantným dizajnom nás príjemne prekvapila vo viacerých smeroch.

CREATIVE STAGE SE MINI

Vďaka svojím rozmerom sa Creative Stage SE mini poľahky zmestí na pracovný stôl alebo priamo pod monitor. Jeho rozmery sú: dĺžka 41 cm, výška 6,3 cm a šírka 8,2 cm. Povrchová úprava je matná čierna, čo sa nám v redakcii veľmi páčilo.

reproduktor CREATIVE STAGE SE MINI

Ovládacie prvky zariadenia Creative Stage SE mini sa nachádzajú na pravej bočnej strane. Svoje miesto tu má otočné koliesko na ovládanie hlasitosti. V strede regulátora intenzity hlasitosti je kombinované tlačidlo zapnutia (POWER) alebo vypnutia zvuku (MUTE). Ďalším tlačidlom je zapnutie/vypnutie funkcie Bluetooth. A napokon 3,5mm audio konektor na pripojenie mikrofónu.

reproduktor CREATIVE STAGE SE MINI

Predná strana je pokrytá látkou, ktorá je príjemným prvkom z hľadiska dizajnu a zároveň chráni samotné reproduktory. Na strane ovládača sa pod látkou nachádza LED dióda, ktorá informuje o zapnutom stave reproduktora či o spustenej funkcii Bluetooth párovania. Zadná strana je hladká s jedným USB-C konektorom slúžiacim na napájanie a zároveň na prehrávanie zvuku. Reproduktor Creative Stage SE mini napájame pomocou 1,5m kábla s konektormi typu USB-C, pričom kábel je súčasťou balenia.

CREATIVE STAGE SE MINI

Zvuk, ktorý šíri zariadenie Creative Stage SE mini pomocou neodymových meničov je veľmi dobrý. Hudobný špičkový výkon 24 W pre potreby, na ktoré je zariadenie určené, jednoznačne vyhovuje a postačuje.

Záver

Creative Stage SE mini je reproduktor, ktorý sa hodí pod monitor a zvýrazní tak zvuk nejedného PC či notebooku. Produkt je veľmi jednoducho ovládateľný na základe rýchleho prístupu k intenzite hlasitosti, k tlačidlu párovania pomocou technológie Bluetooth vo verzii 5.3 a ku 3,5mm audio konektoru na pripojenie k mikrofónu. Napájanie je zabezpečené káblom s konektormi USB-C. Stačí ho len pripojiť cez podporovaný port a hneď používať. Zvuk reproduktora Creative Stage SE mini je kvalitný, pričom nechýbajú výšky ani basy. Matný dizajn je podľa nás veľmi dobrá voľba. Je to estetické a dobré riešenie na udržiavanie zariadenia v čistote. Creative Stage SE mini je možné si zakúpiť približne za  štyridsať eur. Myslíme si, že je to veľmi priaznivá cena vzhľadom na dobrý pomer cena/výkon.

CREATIVE STAGE SE MINI

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here