Mamibot iGLASSBOT W120

Do našej redakcie techvia.sk sme dostali tentokrát na vyskúšanie robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120, ktorý vďaka technológii umelej inteligencie automaticky vyčistí okná.

Mamibot iGLASSBOT W120

Balenie

V balení nájdete robotický čistič Mamibot iGLASSBOT W120, adaptér, diaľkový ovládač, predlžovací kábel, čistiace handričky, čistiaci roztok, bezpečnostné lanko a návod k obsluhe.

obsah balenia Mamibot iGLASSBOT W120

Obsluha a ovládanie

Hneď na začiatku nášho testu sme zistili, že medzi jeho prednosti patrí jednoduchá obsluha a ovládateľnosť. Ovláda sa priamo tlačidlom na zariadení, diaľkovým ovládačom alebo aplikáciou inteligentného telefónu. Prvotné spustenie je veľmi intuitívne. Avšak docielenie ideálneho vyčistenia si vyžaduje praktickú skúsenosť. Mamibot iGLASSBOT W120 oceníte najmä v prípade, keď pri čistení okien musíte využívať rebrík alebo rôzne predlžovacie násady na ručné mopy. Dlhý napájací adaptér prístroja umožňuje použitie aj pri čistení presklených výkladov, zimných terás a kancelárskych priestorov. Mamibot iGLASSBOT W120 tak ušetrí váš čas, ktorý môžete venovať vašej rodine a záľubám.

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

Zabezpečenie pred pádom

Robotický čistič má vstavanú záložnú batériu, ktorá ho chráni najmä pred náhlym výpadkom prúdu a spadnutím z čisteného povrchu po dobu 20 minút. Sila podtlakového prisatia je až 5 600 Pa a vďaka inteligentnému systému detekcie zmeny tlaku je automaticky upravovaná. Hluk prístroja pri čistení dosahuje 65 dB. Skrutkovacie konektory napájacích káblov zabraňujú svojvoľnému rozpojeniu a výpadku prúdu. Ďalším bezpečnostným prvkom je možnosť použitia lanka, ktoré je vhodné použiť pri čistení okien vo vyšších poschodiach, kedy zamedzuje pádu robota z výšky.

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

Čistenie

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

Samotné čistenie zabezpečujú čistiace handričky z nanovlákna, ktoré sú na Mamibot iGLASSBOT W120 prichytené pomocou suchých zipsov. Balenie obsahuje dva typy. Žltá handrička je určená na silne znečistené sklo (suché čistenie). Sivá handrička je na ľahko znečistené sklo (mokré čistenie). V balení nájdete aj čistiaci roztok, ktorý sa nanáša na hornú a dolnú časť handričky. Možné je použiť aj bežné čističe na sklenené povrchy. Množstvo použitého prípravku závisí od znečistenia skla. Robotický prístroj je potrebné umiestniť na čistenú plochu 8 cm od okrajov a rohov okna.

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

Prístroj pri spustení pomocou zabudovaného tlačidla štart spustí inteligentné čistenie a zvolí automaticky najefektívnejšiu trasu čistenia pre dosiahnutie najlepšieho výsledku.

Pri použití diaľkového ovládača alebo aplikácie iGLASSBOT máte na výber z nasledovných funkcií čistenia:

– automatické čistenie typu „Z“
– automatické čistenie typu „N“
– čistenie od „Z“ do „N“
– ručný pohyb nahor, nadol, doľava, doprava
– spustenie a zastavenie čistenia

Mamibot iGLASSBOT W120

Diaľkový ovládač umožňuje ovládať robota z maximálnej vzdialenosti 15 metrov. Mamibot iGLASSBOT W120 má vstavané senzory, ktoré detegujú rohy a zabraňujú jeho prepadnutiu cez okraj bezrámových okien. Vďaka praktickej konštrukcii a rozmerom 25 x 25 x 8 cm sa dostane aj do ťažko dostupných miest a rohov.

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

Po skončení čistenia sa robot automaticky vráti na miesto začatia, čo signalizuje aj zvukovou signalizáciou. Následne je potrebné prístroj uchopiť a zložiť z okna. Znečistené handričky stačí umyť čistiacim prostriedkom a osušiť k opätovnému použitiu.

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

 Záver

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

Mamibot iGLASSBOT W120 sme vyskúšali na čistenie zašpineného veľkého okna umiestneného blízko rušnej cesty. Zvolili sme si diaľkové ovládanie, ktoré sme neskôr vystriedali manuálnym tlačidlom na zariadení. Najprv sme použili žltú handričku na silne znečistené sklo, robotický čistič držal na okne v poriadku, pohyboval sa po okne bez zaváhania vďaka svojim senzorom, avšak okno nevyčistil podľa našich  predstáv a ostali na ňom šmuhy. Následne sme vyskúšali sivú handričku s malým množstvom čistiaceho roztoku, okno vyzeralo čistejšie a opäť Mamibot iGLASSBOT W120 fungoval spoľahlivo. Ovládal sa naozaj jednoducho, handričky sme po vyčistení okna len preprali v studenej vode s čistiacim prostriedkom a vysušili. Je dôležité nenastriekať pri mokrom čistení veľa čistiaceho roztoku na sivú handričku, pretože v tom prípade robotický čistič nedrží dobre na sklenenej ploche a odpadne. Rovnako nie je vhodné použiť mokré čistenie na veľmi znečistené povrchy, hrozí zaseknutie čističa.

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

V našej redakcii techvia.sk sme sa zhodli na tom, že Mamibot iGLASSBOT W120 je veľmi vhodným pomocníkom do domácnosti alebo kancelárie, najmä ak máte záujem o pravidelné čistenie sklenených plôch s bežným znečistením. Okná či iné sklenené plochy tak môžete mať čisté každý týždeň a vy sa zatiaľ môžete venovať iným činnostiam. Na veľmi špinavé povrchy s hrubým nánosom, ktoré sa umývajú raz za pol roka alebo za rok podľa nás nie je veľmi vhodný.

Pokiaľ dodržíte všetky pokyny v návode na obsluhu, Mamibot iGLASSBOT W120 vám urobí dobrú službu, bezpečne a spoľahlivo vyčistí nielen sklenené povrchy, ale aj  mramorové či rôzne hladké povrchy a zhostí sa tak úlohy všestranného pomocníka.

Robotický čistič okien Mamibot iGLASSBOT W120

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here