Robotický vysávač SAMSUNG VR20R7250WC POWERbot™
Venujte sa svojim záľubám, kým bude vysávať

V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy nemáme čas ani na svoje vlastné záujmy, nám padne vhod každý ušetrený čas. Nemálo času venujeme upratovaniu svojich domácností. Vzniku prachových chuchvalcov na podlahe nijako nezabránime. Vo väčšine prípadov použijeme vysávač a podlahu následne zotrieme navlhko. Ak chceme interval medzi jednotlivými upratovaniami predĺžiť, vhodným pomocníkom je robotický vysávač. Medzi takéto vysávače patrí aj nový model VR20R7250WC POWERbot™ série VR7200R od Samsungu, ktorý je dostupný na slovenskom trhu za 899 €.

Robotický vysávač SAMSUNG VR20R7250WC POWERbot™

Samsung  VR20R7250WC POWERbot™ ponúka množstvo inovácií ako samočistiacu kefu Soft Action, samočistiacu konštrukciu, visionary mapping 2.0 či hlasového asistenta. Efektívnosť vysávania zabezpečuje Visionary Mapping 2.0. Optimálna trasa vysávania a mapa domácnosti sa vypočíta vďaka navigačnému systému s pomocou spodného optického senzora a špeciálneho gyroskopu. Skracuje sa tak čas čistenia sledovaním efektívnejšej trasy. Vďaka systému FullView Sensor™ 2.0 si vysávač naskenuje svoje okolie a včas sa tak vyhne prekážkam. Keď POWERbot príde k stenám miestnosti, zvýši svoj sací výkon o 10 % a spustí aj špeciálnu lištu, ktorá uľahčí povysávanie usadeného prachu.

Hlasový asistent robotického vysávača oznamuje v 13 jazykoch (kórejčina, angličtina, čínština, holandčina, francúzština, nemčina, maďarčina, taliančina, poľština, ruština, španielčina, švédčina, thajčina) stav upratovania, nastavenia zariadenia a zistených problémov. Vďaka hlasovému sprievodcovi tak jednoducho pochopíte, čo robotický vysávač práve robí.

Robotický vysávač SAMSUNG VR20R7250WC POWERbot™

Úvodná inštalácia vysávača Samsung  VR20R7250WC POWERbot™ nezaberie viac ako pár minút. Dôležité je vybrať správne miesto na umiestnenie dokovacej stanice. Do úvahy musíme brať niekoľko kritérií. Dokovaciu stanicu je potrebné nainštalovať na miesto s rovnou podlahou, zarovno so stenou a tak, aby ju robotický vysávač bez problémov našiel. Treba dbať na to, aby bol napájací kábel uložený tesne pozdĺž steny. Následne môžeme zapnúť núdzový spínač, ktorý sa nachádza na spodnej strane robotického vysávača. Po zapnutí zariadenia je dobré ho položiť v krátkej vzdialenosti od dokovacej stanice a stlačiť tlačidlo nabíjania buď priamo na vysávači alebo na diaľkovom ovládači   . Máte tak istotu, že nabíjacie kolíky robotického vysávača správne dosadnú na kolíky nabíjačky. Následne budú na displeji svietiť znaky a po úplnom nabití nápis „FULL“.

V prípade, ak si neželáte, aby sa robotický vysávač Samsung  VR20R7250WC POWERbot™ dostal na určité miesta,  môžete použiť hraničné značky, ktoré sú súčasťou balenia. Hraničné značky umiestňujte v 15 cm intervaloch. Vyhnite sa vyvýšeným miestam s rizikom spadnutia ako schodiská, zakrivené povrchy a prahom vyšším ako 1,5 cm.

Samsung  VR20R7250WC POWERbot™ je možné ovládať tromi spôsobmi: tlačidlami na zariadení, diaľkovým ovládačom a aplikáciou SmartThings.

Na zariadení sa nachádzajú tri tlačidlá:

 1. Automatické vysávanie – POWERbot automaticky povysáva jedenkrát nastavené plochy
 2. Bodové vysávanie – POWERbot dôkladne povysáva určený priestor
 3. Nabíjanie – POWERbot sa vráti do dokovacej stanice

Diaľkový ovládač je doplnený o ďalšie funkcie:

 1. Napájanie – POWERbot sa vypne / zapne
 2. Spustiť/zastaviť – slúži na spustenie alebo zastavenie vysávania
 3. Opakované vysávanie (repeat) – opakované vysávanie, kým sa batéria takmer úplne nevybije
 4. Tri režimy sacieho výkonu:
  1. Turbo – maximálny sací výkon
  2. Normálny – stredný sací výkon
  3. Tichý – zníženie prevádzkového hluku
 5. Zvuk (sound) – nastavenie navádzania hlasom
 6. Schedule – nastavenie / zrušenie plánu vysávania
 7. Clock – nastavenie presného času, denného plánu vysávania
 8. Remote – zapnutie / vypnutie funkcie Wi-Fi

Aby ste Samsung VR20R7250WC POWERbot™ využili na maximum, je potrebné si nainštalovať do mobilného telefónu aplikáciu SmartThings prostredníctvom obchodov Google Play, Apple App alebo Samsung Galaxy Apps. K využívaniu aplikácie je potrebné zriadenie účtu Samsung podľa pokynov aplikácie SmartThings. Spárovanie s robotickým vysávačom nezaberie viac ako pár minút a je úplne intuitívne (k spárovaniu sa vyžaduje diaľkový ovládač).

Robotický vysávač SAMSUNG VR20R7250WC POWERbot™

Aplikácia obsahuje všetky funkcie ako diaľkový ovládač, no je doplnená o históriu vysávania a nastavovanie jednotlivých miestností domácnosti. Okrem možnosti vytvorenia vlastného priestoru, máte na výber možnosť už z preddefinovaných: kuchyňa, spálňa 1-3, detská izba, obývacia izba, kúpeľňa, jedáleň, šatňa, suterén, mimo domu, podkrovie, mediálna miestnosť, pracovňa, terasa a práčovňa. Po spárovaní dokovacej stanice s Wi-Fi v domácnosti, môžete robotický vysávač ovládať na diaľku prostredníctvom aplikácie SmartThings. Ak si neželáte, aby vás vyrušoval zvuk robotického vysávača počas vašej prítomnosti doma, pomocou časového harmonogramu ľahko nastavíte aj čas, kedy nemá vysávať.

Robotický vysávač SAMSUNG

Vďaka priehľadnej nádobe na prach je jednoduché vizuálne určiť, kedy je nádoba plná. Pred začatím čistenia je potrebné vypnúť núdzový spínač na spodnej časti POWERbotu. Stlačením tlačidla „PUSH“ vyberiete nádobu na prach. Po jej rozobratí a následnom vysypaní prachu je vhodné umyť nádobu na prach, cyklónovú jednotku a filter.

PowerBot je vybavený samočistiacou kefou Soft Action, ktorú tvorí 1,5 milióna jemných textilných vlákien. Tie majú špeciálne strieborné a antistatické vlastnosti. Zamotávaniu vlasov a chlpov zabraňuje kefa vďaka svojej konštrukcii. Jednoducho ich rozomelie a povysáva, čím sa neznižuje sací výkon robotického vysávača. Odpadá tak ručné odstraňovanie nečistôt. Jemná akčná kefa sa nečistí vodou, ale vlhou utierkou alebo suchou tkaninou.

Robotický vysávač SAMSUNG

Vďaka svojim rozmerom a saciemu výkonu 20 W si Samsung  VR20R7250WC POWERbot™ hravo poradí s bežnými nečistotami v domácnosti. Svojím sacím výkonom je porovnateľný s klasickými tyčovými vysávačmi.

POWERbot sme odskúšali v štandardnej domácnosti. Výkon robotického vysávača sme otestovali na nečistotách rôznej veľkosti a materiálu ako múka, chia semienka, mleté orechy, vločky a fazuľa. POWERbot v kuchyni nasal všetky nečistoty bez problémov. V testovanej domácnosti sa pohybuje aj zakrpatený zajac, ktorý v okolí svojej klietky a na srsti roznáša seno. No POWERbot si aj tu hravo poradil. Problém mal jedine s nasatím stebiel dlhších ako 10 cm.

Po praktickom otestovaní robotického vysávača môžeme zhodnotiť, že nepovysával iba tie miesta, kam sa nedostal. Vďaka výške iba 97 milimetrov sa Samsung  VR20R7250WC POWERbot™ dostane do väčšiny nedostupných miest a pod nábytok. Je vhodným pomocníkom pre všetkých, ktorí si chcú zefektívniť upratovanie a venovať mu menej zo svojho času.

Robotický vysávač SAMSUNG VR20R7250WC POWERbot™

Pre maximálnu efektivitu a minimum času venovanému obsluhe vysávača je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov:
 • výška prechodov / prahov medzi izbami (vysávanie viac ako jednej miestnosti naraz)
 • predmety / prekážky v priestore
 • umiestnenie dokovacej stanice (automatické nabíjanie robotického vysávača)
 • typ podláh (tvrdé podlahy, koberce s krátkym / dlhým vlasom a iné)
 • Wi-Fi signál pre spárovanie robotického vysávača (použitie s aplikáciou SmartThings)

Práca robotického vysávača SAMSUNG VR20R7250WC POWERbot™