Tapo RV30 Plus

V našej redakcii techvia.sk sme vyskúšali navigačný robotický vysávač a mop s inteligentným automatickým vyprázdnením Tapo RV30 Plus od spoločnosti TP-LINK.  Keďže robotický vysávač je skonštruovaný na dôkladnejšie čistenie do hĺbky, aby zachytil aj nedostupné nečistoty a hlbšie uložený prach v kobercoch, boli sme teda zvedaví akou mierou dokáže pomôcť pri upratovaní. Dobrou správou je, že je držiteľom  ocenenia TechRadar za svoje automatické vyprázdňovanie a sací výkon, kde získal až 4 hviezdičky.

Vysávač Tapo RV30 Plus spolu s nabíjacou stanicou sa nesie v duchu moderného a štýlového čiernobieleho dizajnu. Rozmery sú 342,6 × 342,2 × 95,0 mm. Na hornej strane vysávača je umiestnený vystupujúci LiDAR senzor a tri tlačidlá, ktoré sú určené na spustenie a zastavenie práce, na návrat do základne a na začatie cieleného čistenia. Tlačidlo napájania je umiestnené naboku vysávača.

Na zadnej spodnej strane sa nachádza odnímateľná nádrž. Tá slúži ako na uskladňovanie nastieraného prachu, tak aj ako nádrž na vodu pri prípadnom mopovaní.

Vysávač Tapo RV30 Plus

Zospodu sú dve pomocné kolieska a jedno stredové. Okrem nich tam majú svoje miesto jedna bočná a hlavná odnímateľná kefa, ktorá  uľahčuje čistenie zamotaných vlasov.

Vysávač Tapo RV30 Plus

Tapo RV30 Plus je vybavený hyper sacím výkonom s hodnotou  až 4 200 Pa, vďaka čomu je  veľmi účinný v odstránení aj tých najmenších nečistôt.  K tomu tiež napomáhajú plávajúce sacie ústa perfektne priľnúce na podlahu. Čerešničkou na torte je HEPA filter, ktorý je schopný zachytiť podľa výrobcu až 99,9% alergénov.

Robotický vysávač Tapo RV30 Plus

Vysávač Tapo RV30 Plus disponuje štyrmi sacími režimami. Sú to: tichý režim, ktorý sa vďaka akustickej bavlne postará o zníženie hladiny hluku až na 55 dB, štandardný režim, turbo a max režim.

Robotický vysávač využíva precíznu navigáciu s vystupujúcim  LiDAR senzorom spolu s radom rôznych senzorov a pomocou nich vie presne rozpoznať okolité predmety, aj pod nábytkom či popri stenách. Vďaka senzorom nespadne zo schodov. Taktiež má schopnosť stúpania, takže bez námahy prelezie cez prah a zvládne aj koberce do hrúbky 2 cm. Nevýhodou vystupujúceho senzora je, že vysávač je tak o niečo vyšší a má problém dostať sa do úzkych priestorov pod skriňu či nízke stolíky.

Robotický vysávač Tapo RV30 Plus

Vysávač je možné pohodlne ovládať prostredníctvom aplikácie, ktorú si stiahnete pomocou QR kódu v návode. TP-LINK Tapo RV30 Plus automaticky skenuje a ukladá plán vášho bytu.

Rozdelí celý priestor na jednotlivé miestnosti a predstaví editovateľnú mapu v aplikácii. V tomto okamihu môžete ľubovoľne spájať alebo oddeľovať rôzne miestnosti a vytvárať virtuálne múry a zakázané zóny.

Ovládanie vám uľahčí aj možnosť spárovania s Amazon Alexa alebo Google Assistant. Vďaka nim viete vysávač ovládať pomocou jednoduchých hlasových príkazov.

Vytieranie je nevyhnutné pre domácnosti s tvrdými podlahami, ktoré potrebujú pravidelné leštenie. S elektronickým čerpadlom poskytuje Tapo RV30 Plus tri prietoky vody, ktoré vyhovujú rôznym typom podláh, s konzistentným a stabilným tlakom vody, vďaka čomu vyčistí lepkavé fľaky a špinu na akomkoľvek tvrdom povrchu. Kapacita na spomínanú nádrž na vodu je 300 ml, čo vystačí až na 200 m2. V balení sa nachádza aj mopový nadstavec, ktorý jednoducho zospodu prichytíte. Keďže je aj ľahko odnímateľný, môžete ho kedykoľvek dať bez problémov dolu, vyprať a znovu použiť.

Dominantou zariadenia je určite nabíjacia stanica s funkciou automatického vyprázdňovania. Jej rozmery sú 227,0 × 191,4 × 381,3 mm. Jednorazové  4l extra veľké utesnené vrecko na prach zabezpečí, že do ovzdušia neuniknú žiadne nečistoty či alergény. Nabíjacia stanica je vybavená koncovým nasávacím vzduchovým potrubím a super silným sacím výkonom 27 000 Pa. V prípade, že je vrecko plné, systém vás upozorní a vy ho jednoducho vymeníte. Jedno vrecko by malo vydržať podľa výrobcu až 70 dní.

Vďaka batérii s kapacitou 5 000 mAh Tapo RV30 Plus vydrží až tri hodiny nepretržitého upratovania pri 100% nabití a pokryje 360 m2 plochy. Po vybití batérie sa vysávač automaticky vráti do nabíjacej základne, po nabití pokračuje vo vysávaní, kde skončil.

V balení okrem robotického vysávača a nabíjacej stanice nájdete aj mopový nadstavec, dve 4l jednorazové vrecká na prach, dve bočné kefy, náhradný HEPA filter a náhradnú čistiacu kefu.

TP-LINK Tapo RV30 Plus

Záver

Počas nášho redakčného testovania zariadenie TP-LINK Tapo RV30 Plus bez námahy plnilo svoje úlohy bez toho, aby vyžadovalo prílišný zásah. S výsledkom vysávania sme boli spokojní. Zhodli sme sa na tom, že tento produkt je dobrou voľbou pre tých, ktorí si želajú jednoduchý robotický vysávač, ktorý ľahko, efektívne, samostatne a spoľahlivo upratuje podlahy. Jeho výhodou je dobrá výdrž, poctivé vysatie prachu a špiny, možnosť použitia mopu a ak si chcete vysávanie ešte vyšpičkovať, máte k dispozícii aplikáciu. Oceňujeme aj prítomnosť HEPA filtra. Malou nevýhodou je vystupujúci senzor, ktorý nie vždy umožní zariadeniu dostať sa do nízkych priestorov. V prípade Tapo RV30 Plus sa jedná o základný, ale solídny robotický vysávač v cene približne do 500 €, na ktorý sa môžete spoľahnúť. Vďaka nemu si tak môžete ušetriť čas na dôležitejšie aktivity.

Martin Morávek

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here