Samsung Galaxy Z Flip

Smartfón s úplne novou technológiou, ktorá sa zdá na prvý pohľad veľmi praktická kvôli úspore miesta, ale môže mať aj svoje slabšie stránky. Tento Samsung si nepomýlite so žiadnym iným mobilom vďaka jeho nápaditému vzhľadu, ktorému dominuje skladacia obrazovka. Samsung Galaxy Z Flip sa vymyká z radu klasických dotykových smartfónov a nostalgicky pripomína užívateľom časy „sklápačiek“, ktoré sú už minulé.

Na skladacom 6,7-palcovom displeji v strede môžete cítiť malý hrboľ, ktorý ho predeľuje v ohybe. Je to kvôli zložitej technológii nového ultra tenkého skla. Nevhodné je pri jeho používaní nosiť prsteň alebo mať dlhšie nechty, lebo displej je veľmi náchylný na poškrabanie. Keď doňho urobíte ryhu, v niektorých prípadoch sa dá ako keby vtlačiť tekutina do ryhy a z časti je škoda opravená. Preto je k nemu 21 stranový prehľadný manuál, ktorý sa dá nájsť na Samsung oficiálnej support stránke. Tam sa dozviete napríklad ako správne otvárať mobil (dvoma rukami) alebo ako sa dá využiť štvrtinové sklopenie displeja na fotografovanie.

Prach – nečistoty

Na ohybe je nápis SAMSUNG. Možno si pomyslíte, že medzery ohybu sú náchylné na prach a nečistoty, ale našťastie obidve časti ohybu sú vybavené technológiou, ktorá odpudzuje nečistoty vďaka malým štetinkám.

Taktiež revolučný je miniatúrny notifikačný 1,1-palcový displej spredu, ktorý oznamuje notifikácie, zobrazuje čas a dokonca si prečíta aj neprečítané správy z Facebooku, Messengera alebo SMS. Aj tento displej je dotykový, i keď v praxi nie až tak presný a citlivý. Najpraktickejší je pri prepínaní pesničiek.

Pri kúpe v krabičke dostanete okrem samotného mobilu slúchadlá, USB-C nabíjačku, ihlu na bočnú šachtu a kryt na mobil.

Samsung Galaxy Z Flip

Kryt – obal smartfónu Samsung Galaxy Z Flip

Kryt je riešený akoby nalepením na samotný mobil. Dá sa samozrejme ľahko odlepiť, ale nevýhoda bola, že už po pár dňoch sa na lepidlo prichytilo množstvo prachu. Z estetickej stránky kryt na mobile vôbec neprekáža a plní svoju ochrannú funkciu.

Fotoaparát smartfónu

Fotoaparát nás milo prekvapil, aj keď s vernosťou farieb je to o niečo slabšie. 10 Mpx f2,4 selfie kamera zabudovaná priamo v displeji má dva režimy. Pre jedného a pre dvoch – podľa toho sa prispôsobí ohnisko fotoaparátu. Zadná Ultra Wide kamera je veľmi široká a v meste sa s ňou dajú nasnímať krásne zábery a to dokonca aj v prítmí. Obidve kamery majú 12 Mpx, f2,2 a f1,8. Pri fotografovaní je ohyb výhodný z viacerých dôvodov. Môžete si smartfón napríklad položiť ohnutý v tvare L na stôl a snímať sa selfie kamerou. Tento štýl snímania nazvali Handsfree Selfie and Video. Na prednom displeji môžete fotografovanej osobe spustiť živý náhľad.

Kamery v mobile sa môžu pochváliť funkciami ako hĺbka fotografie počas snímania videa, plynulý prechod medzi prednou a zadnou kamerou počas snímania videa, pro mód ako na zrkadlovkách pre video a super stabilizácia či vylepšený slow motion. Výborné je aj 4K video pri 30 FPS alebo viac FPS pri nižšej kvalite.
Do mobilu je už nainštalovaný Google Duo, s ktorým výborne spolupracuje.

Simm Samsung Galaxy Z Flip

Čo sa týka technických parametrov Samsung Galaxy Z Flip má 8 GB operačnú pamäť RAM, fixné interné úložisko 256 GB, Android 10, One UI 2.0.  Má praktické rýchlonabíjanie 15 W a bezdrôtové nabíjanie 9 W. Chýba mu 3,5mm jack na počúvanie hudby, od ktorého sa postupne upúšťa. Samsung Galaxy Z Flip váži len 183 g a rozmery pri otvorenom stave 167,3 × 73,6 × 6,9/7,2 mm a pri zatvorenom 87,4 × 73,6 × 15,4/17,3 mm.

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip je na trhu v ponuke dvoch variantov, a to v Mirror Black – čiernej a Mirror Purple –  fialovej farbe. Špeciálne pri tomto type smartfónu odporúčame si aspoň raz prečítať manuál, v ktorom môžete nájsť veľa cenných informácií.

Testovali sme aj nabíjanie smart hodiniek. Keď mobil sklopíte so zapnutou funkciou nabíjania externých zariadení, pri položení na mobil sa hodinky začnú nabíjať. Dôležité je mať zhodený ochranný kryt, aby sa prenos vôbec uskutočnil.

Aj keď celkový výkon mobilu je naozaj výborný, batéria má „iba“ 3 300 mAh, tak preto si treba dávať pozor na spotrebu, aby pri silnej záťaži vedel vydržať celý deň. V cene je zahrnutá aj jedna výmena displeja počas záruky bez udania dôvodu.

Fotografie nasnímané telefónom Samsung Galaxy Z Flip počas recenzie

Fotografie vytvorené smartfónom Samsung Galaxy Z Flip nie su postprodukčne upravované.

Základné parametre smrtfónu Samsung Galaxy Z Flip

Uhlopriečka: 6,7 „
Poskytovaný OS: Android
Operačná pamäť RAM: 8 GB
Kapacita: 256 GB
Rozlíšenie displeja (px): 2636×1080
Rozlíšenie displeja: Quad HD+

Ďalšie vlastnosti

Značka: Samsung
Smart: Áno
Vodeodolný: Nie

Display/Grafika

Uhlopriečka: 6,7 „
Typ displeja: super Amoled
Rozlíšenie displeja (px): 2636×1080
Rozlíšenie displeja: Quad HD+

Konektivita

Verzia Bluetooth: 5.0
Wi-Fi štandardy: 802.11b, 802.11ac, 802.11a, 802.11n, 802.11g
NFC: Áno
Konektor: USB-C
3,5 mm jack: Nie

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: čierna
Šírka: 73,6 mm
Výška: 167,3 mm
Dĺžka: 7,2 mm
Hmotnosť: 183 g

Operačný systém

Verzia operač.sys.: Android 10
Poskytovaný OS: Android

Funkcie

GPS: Áno
Bezdrôtové nabíjanie: Ano

Procesor

Typ procesora: Qualcomm Snapdragon
Verzia procesora: SDM 855+
Počet jadier procesora: 8

Obsah balenia

Obsah balenia: adaptér,kábel,slúchadlá,kryt

Mobilné siete

4G / LTE: Áno
Podpora Dual SIM: Áno
Typ SIM karty: nano sim

Pamäť

Operačná pamäť RAM: 8 GB
Slot pre pamäťovú kartu: Nie

Batérie

Kapacita batérie: 3300 mAh

Dátové úložisko

Kapacita: 256 GB

Fotoaparát

Predný fotoaparát: Áno
Rozlíšenie hl.fotoaparátu: 12 mpx
Rozlíšenie pred.fotoaparátu: 10 mpx
Max.počet snímok za sek.: 60 FPS
Duálna kamera: Zadná

Video

Max.rozlíš.videa: 3840×2160

Blesk

Vstavaný blesk: Áno
Typ blesku: LED

Techvia.sk