HUAWEI P50 Pocket

Éra sklápacích telefónov sa vrátila. Spoločnosť HUAWEI ponúka model s označením HUAWEI P50 Pocket a už pri pohľade naň je sa načo tešiť.

HUAWEI P50 Pocket

Dizajn

Smartfón HUAWEI P50 Pocket sa môže pochváliť nádherným dizajnom v štýle diamantu, na ktorom môžete pozorovať hru svetla vďaka jeho lesklej úprave. V rozloženom stave disponuje rozmermi 170 x 75,5 x 7,2 mm, pričom rozmery sklopeného telefónu sú 87,3 x 75,5 x 15,2 mm. Jednoznačne dobre padne do ruky či  v sklopenom alebo otvorenom stave. Pohodlne sa drží, nešmýka sa a je príjemný na dotyk ako aj na pohľad. Hrany mobilného telefónu sú mierne zaoblené. Hmotnosť P50 Pocket je 190 g.

smartfón HUAWEI P50 Pocket

Pri pohľade na bočné strany zariadenia nájdeme tlačidlo zapnutia a tlačidlo na ovládanie hlasitosti. Spodná strana ponúka reproduktor a nabíjací konektor typu USB-C. Na bočnej strane je umiestnený slot pre dve SIM karty.

smartfón HUAWEI P50 Pocket

Displeje

Smartfón HUAWEI P50 Pocket disponuje dvomi displejmi. Jedným hlavným a druhým malým kruhovým displejom nachádzajúcim sa na prednom kryte mobilného telefónu.

displej HUAWEI P50 Pocket

Hlavný displej má 6,9“ obrazovku typu OLED so 120 Hz a 300 Hz dotykovej vzorkovacej frekvencie. Rozlíšenie je FHD+ a to 2790 x 1188px. Obrazovka je veľmi príjemná na dotyk. V mieste, kde sa nachádza skladací mechanizmus je mierna hrana, ktorú si všimnete pri prechádzaní prstom alebo pozornejšom sledovaní displeja. Displej má po okrajoch minimálny čierny rámik. Na vrchnej strane v strede má svoje miesto selfie kamera v otvore typu diera. Pozorovacie uhly sú na veľmi dobrej úrovni. Jas displeja sa veľmi rýchlo prispôsobuje svetelným podmienkam okolia.

predný displej HUAWEI P50 Pocket

Predný displej je kruhového tvaru. Ide o dotykový 1,04“ OLED displej s obnovovacou frekvenciou 60 Hz pri rozlíšení 340 x 340px. Tento displej je plne farebný, pričom zobrazuje 16,7 milióna farieb.

Batéria

V útrobách smartfónu HUAWEI P50 Pocket sa nachádza 4000 mAh batéria. Energia z tejto batérie postačí na jeden pracovný deň v kancelárskom režime používania. Kapacitu batérie si viete dobiť rýchlym 40W adaptérom HUAWEI SuperCharge, ktorý sa nachádza v balení.

nabíjačka smartfón HUAWEI P50 Pocket

Smartfón nepodporuje bezdrôtové nabíjanie.

Audio

Zvuk reprodukovaný telefónom HUAWEI P50 Pocket je stereo. Šíri sa pomocou spodného reproduktora a horného reproduktora, ktorý sa používa pri telefonovaní. V prípade pripojenia slúchadiel je možné pripojiť ich pomocou kábla a konektora USB-C. Ak sa rozhodneme pre Bluetooth spárovanie, k dispozícii je Bluetooth typu 5.2. Ak pripájané zariadenie je schopné použiť na pripojenie technológiu NFC, telefón HUAWEI P50 Pocket túto možnosť ponúka.

mobilný telefón HUAWEI P50 Pocket

Hardvér & Softvér

Screenshot HUAWEI P50 Pocket

Srdcom smartfónu P50 Pocket je procesor Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 4G (5 nm), ktorému k stabilnému a svižnému výkonu pomáha 8 GB RAM-ky. Telefón disponuje 256 GB ROM pamäťou.

Prostredie telefónu je postavené na základe Android s nadstavbou EMUI 12. Prostredie si je možné personalizovať podľa seba.

Ovládanie je možné pomocou gest alebo klasicky pomocou príkazového riadku. Telefón na základe svojej konštrukcie ponúka aj prispôsobenie si predného krycieho displeja.

Na displeji sa môžu zobrazovať vaše motívy alebo miniaplikácie služieb, ktoré máte nainštalované v telefóne. Na hlavnom displeji sa zobrazujú vami zvolené aplikácie. V prípade často používaných aplikácií je možné ich pridať do bočného panela.

bočný panel displeja HUAWEI P50 Pocket

Zabezpečenie telefónu

Ochrana údajov, dát v mobilnom telefóne je možná klasicky pomocou vzorca, PIN kódu, nasnímaním scanu tváre alebo odtlačkov prstov. Snímač odtlačkov prstov sa nachádza na bočnej strane v zapínacom tlačidle smartfónu. Snímač počas používania fungoval rýchlo a spoľahlivo, nemali sme s ním žiadne problémy.

mobilný telefón HUAWEI P50 Pocket

Fotoaparát

fotoaparát mobilný telefón HUAWEI P50 Pocket

Hlavný fotoaparát sa skladá z troch šošoviek a LED svetla. Jednotlivé parametre snímačov sú 40 MP, f/1.8, (wide), PDAF, Laser AF; 13 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), AF; 32 MP, f/1.8, (wide), 1/3.14″, 0.7µm, AF. Fotografie snímok, ktoré sme nasnímali počas redakčného testu ponúkame v galérii. Fotografie sú na veľmi dobrej úrovni. Snímače v kombinácii so softvérom ponúkaným spoločnosťou HUAWEI v mobilných telefónoch dokážu zachytiť a zhotoviť fotografie v rôznych svetelných podmienkach a situáciách.

fotografia nasnímaná mobilným telefónom HUAWEI P50 Pocket

Video snímané smartfónom HUAWEI P50 Pocket je možné snímať v rozlíšení 4K@30/60fps, 1080p@30/120/240fps, gyro-EIS.

Selfie fotoaparát

selfie fotoaparát mobilný telefón HUAWEI P50 Pocket

Selfie fotografie je možné snímať v zloženom stave smartfónu pomocou hlavného fotoaparátu. Ak sa pozrieme na selfie šošovku, ktorá sa nachádza v displeji, jej parametre sú 10.7 MP, f/2.2, (ultrawide). Pri snímaní môžeme použiť klasický 1x zoom alebo širokouhlý režim pre skupinovú selfie. V ponuke nájdeme aj funkciu skrášlenia alebo pridania efektu do fotografie.

Screenshot selfie HUAWEI P50 Pocket

Video nasnímané selfie kamerou je možné snímať v rozlíšení 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps.

Záver

displej telefón telefón HUAWEI P50 Pocket

Smartfón HUAWEI P50 Pocket je dizajnovo a technologicky veľmi vyspelé moderné zariadenie. Smartfón sa dobre používa a drží v ruke. Jeho rozmery a hmotnosť sú ideálne. V zloženom stave sa medzi displejmi nenachádza medzera. Kĺb, ktorý obe časti smartfónu drží spolu je dobre dielensky spracovaný, je pevný, nevŕzga a nepohybuje sa. Nasnímané fotografie obsahujú detaily, nechýbajú im farby. I napriek absencii Google služieb, je možné do mobilného telefónu stiahnuť aplikácie, na ktoré sme zvyknutí pomocou galérie AppGallery alebo ich vyhľadať v Petal Search. Galéria AppGallery sa každým dňom aktualizuje a dopĺňa o najsťahovanejšie aplikácie.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here