Creative Outlier Sports

Spoločnosť Creative poznáte už veľmi dobre aj vy, keďže sme otestovali celkom slušné množstvo jej produktov. Pri športových slúchadlách Creative opäť dokazuje svoju kreativitu a schopnosť natlačiť do malého produktu čo najviac dobrých vlastností.

Dizajn slúchadiel Creative Outlier Sports

Creative Outlier Sports

Pri športe sú dôležité najmä rozmery a materiály použité pri výrobe slúchadiel. Slúchadlá Outlier Sports vážia len 15 gramov a oba špunty slúchadiel spája odolný pogumovaný kábel, ktorý má tak zvýšenú odolnosť voči zalomeniu. Farba testovaných slúchadiel je krikľavo oranžová, no zakúpiť si ich môžete aj v krikľavo zelenej alebo obyčajnej čiernej farbe. Kábel má 30 cm a nie je ani príliš dlhý, ani príliš krátky. Nám slúchadlá sadli bez problémov. Pre ľahšie používanie slúchadiel je na vnútornej strane každého štupľu písmeno „R“ a „L“, aby ste si slúchadlá nepomiešali. Po nasadení slúchadiel si zvyšný kábel prehodíte cez hlavu popod vlasy.

Creative Outlier Sports

Nosenie slúchadiel bolo naozaj pohodlné a aj bez zapnutej hudby sme mali problém počuť zvuky okolitého prostredia. Vďačia za to svojmu šikovnému tvaru a sade náhradných gumených špuntov rôznych veľkostí, ktoré sa nachádzajú v balení.

 

Creative Outlier Sports Dobre držia aj pri behu, lezení a iných športových aktivitách. Navyše disponujú certifikáciou IPX4, čo znamená, že sú odolné voči postriekaniu vodou alebo potu, ktorý je „otravnou“ súčasťou každého športu.

 

Balenie slúchadiel Creative Outlier Sports

Creative Outlier Sports

Okrem štupľov rôznych veľkostí sa v balení nachádza malý microUSB kábel na nabíjanie, dokumentácia a šikovné, veľmi elegantné cestovateľské puzdro.

Ovládanie slúchadiel a prvé pripojenie k smartfónu

Výhodou športových slúchadiel Creative Outlier Sports je ich kompaktná veľkosť a teda bezdrôtová technológia Bluetooth, pomocou ktorej ich prepojíte so svojím smartfónom. Slúchadlá zapnete dlhším, niekoľkosekundovým podržaním stredového tlačidla, ktoré slúži aj ako tlačidlo na spustenie alebo pozastavenie skladby. V slúchadlách sa ozve ženský hlas, ktorý oznámi začiatok párovania zariadení.

V telefóne sa vám zobrazí názov Outlier Sports a po kliknutí sa slúchadlá úspešne pripoja.

V skratke – podržať stredové tlačidlo a v telefóne pripojiť.

Spárovanie prebehlo bez problémov a hudbu môžete ovládať nielen cez telefón, ale aj pomocou stredového tlačidla, tlačidiel +/- na nastavenie hlasitosti a pri ich podržaní na zmenu prehrávanej skladby.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabíjanie, výdrž a zvuk slúchadiel Creative Outlier Sports

Creative Outlier Sports

Nabíjanie 150 mAh batérie prebieha pomocou microUSB kábla, ktorý pripojíte do slúchadiel. MicroUSB konektor slúchadiel sa nachádza spolu s tlačidlami pekne na jednom mieste na kábli. Čo sa týka výdrže, pohodlne sme sa dostali na 9-10 hodín bezproblémového prehrávania, čo hodnotíme veľmi dobre. Slúchadlá sme tak nabíjali až po niekoľkých dňoch ku koncu týždňa v závislosti od ich používania. Jedná sa o dobre vyzerajúce, pohodlné a jednoduché slúchadlá, ktoré nadchnú nejedného športovca či športovkyňu. Pozitívne hodnotíme aj zvuk, ktorý je vyvážený s presvedčivými basmi a čistými výškami. Odporúčame si pozrieť ekvalizér vášho telefónu a dostať tak z nich maximum. Do budúcna by sme ocenili možno o niečo vyššiu maximálnu hlasitosť, ale to je len náš skromný názor.

Záverečné hodnotenie slúchadiel Creative Outlier Sports

zaverecne hodnotenie Creative outlier

Slúchadlá sú naozaj dobré a nemáme im čo vyčítať. Niekomu možno nebude vyhovovať pozícia ovládacieho centra, no my sme boli so slúchadlami nadmieru spokojní. Je len na vás, akú farbu si zvolíte, faktom ostáva, že vám padnú do uší ako uliate a rozhodne rozžiarite tmavú cestu pri skorých ranných tréningoch. Testované slúchadlá Creative Outlier Sports môžu byť vaše od 52 € vrátane DPH.

Martin Morávek & Matej Bičan