SONY WH 1000XM4

V redakcii techvia.sk sme mali možnosť vyskúšať slúchadlá SONY WH 1000XM4. Slúchadlá sú už na prvý pohľad veľmi elegantné a dobre dielensky spracované.

SONY WH 1000XM4

SONY WH 1000XM4

Dizajn

Slúchadlá disponujú veľkými mušľami s mäkkými náušníkmi. Ľavá mušľa obsahuje tlačidlo zapnutia a párovanie Bluetooth a tlačidlo prepínania režimu. V spodnej časti sa nachádza 3,5mm audio jack. Pravá mušľa má v spodnej časti umiestnený konektor USB-C slúžiaci na nabíjanie.

slúchadlá SONY WH 1000XM4

slúchadlá SONY WH 1000XM4

Obsah balenia

Balenie obsahuje slúchadlá SONY WH 1000XM4, audio kábel, audio rozbočovač, kábel na nabíjanie a ochranné prenosné puzdro určené na prenos slúchadiel.

balenie slúchadlá SONY WH 1000XM4

balenie slúchadlá SONY WH 1000XM4

Pripojenie a párovanie slúchadiel SONY WH 1000XM4

Slúchadlá je možné pripojiť klasicky pomocou audio kábla alebo pomocou technológie Bluetooth. Prípadne je tu tretia možnosť párovania slúchadiel so zariadením, a to NFC párovaním.

SONY WH 1000XM4

Slúchadlá SONY WH 1000XM4 môžeme pomocou technológie Bluetooth pripojiť naraz k dvom zariadeniam. A tak, keď máme zariadenie spárované s notebookom a zároveň s mobilným telefónom a prichádza hovor, slúchadlá o ňom informujú. Netreba na hovor odpovedať na telefóne, stačí ak dvakrát poklepeme na mušľu slúchadla a hovor sa aktivuje. Funkcia je dostupná pomocou aplikácie Sony / Headphones Connect.

Zvuk pri počúvaní

Slúchadlá SONY WH 1000XM4 pomocou penových náušníkov dobre priliehajú k ušiam. Veľkosť náušníkov je dostatočná, dobre obopínajú uši a celkovo slúchadlá dobre sedia na hlave. Mušle skrývajú 40mm meniče. Vďaka veľkosti a tvaru náušníkov nepreniká do uší okolitý hluk. A funguje to aj opačne. Hudbou, ktorú počúvate nerušíte svoje okolie. Zvuk pri počúvaní skladieb je ohromujúci, niet mu čo vytknúť.

slúchadlá SONY WH 1000XM4

Na to, aby ste si mohli vychutnať všetky tóny hudby je k dispozícii funkcia na potlačenie okolitého hluku HD Noise Cancelling Processor QN1. Technológia funguje na základe snímania hluku dvomi mikrofónmi, ktoré sú umiestnené na mušliach. Na základe týchto údajov čip rozpoznáva hudbu a okolitý šum. Systém nastaví akustické algoritmy tak, aby posluch v mušliach bol čo najlepší.

bluetooth slúchadlá SONY WH 1000XM4

Pokročilé funkcie, ktorými slúchadlá disponujú si môžete nastaviť v aplikácii SONY. Je možné nastaviť si aj potlačenie okolitého šumu tak, aby vám dôležité oznámenia neunikli ako napríklad na autobusovej či železničnej stanici. Ďalšou výbornou vychytávkou je funkcia Speak-to-Chat. V tomto prípade slúchadlá samé detegujú, keď začnete s niekým komunikovať a automaticky pozastavia  posluch hudby. Keď ukončíte komunikáciu, slúchadlá opäť spustia prehrávanie skladieb. V prípade, že túto funkciu potrebujete rýchlo aktivovať, stačí na mušľu priložiť ruku. Aby batéria v slúchadlách vydržala čo najdlhšie, k tomu slúži senzor vzdialenosti a snímač zrýchlenia. Senzory dokážu rozpoznať či sú slúchadlá nasadené na ušiach.  Na základe toho prispôsobujú používanie funkcií slúchadiel a taktiež pozastavia prehrávanie skladieb, čím sa šetrí batéria a predlžuje celková doba prevádzky na jedno nabitie.

slúchadlá SONY WH 1000XM4

Záver

Slúchadlá SONY WH 1000XM4 nielen dobre vyzerajú, ale aj veľmi dobre hrajú. Celkové prevedenie, farba či vzhľad sú na vysokej úrovni. Slúchadlá sa dobre nosia, netlačia, nepadajú z hlavy ani pri športových aktivitách, ako je napríklad beh. Funkcie, ktorými slúchadlá disponujú počas nášho testu fungovali skvele. Dotykové ovládanie na slúchadlách je jednoduché, veľmi rýchlo sme si ho obľúbili. Batéria vám poskytne celodenné používanie na jedno nabitie.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here