HUAWEI Watch3 Pro

Spoločnosť HUAWEI predstavila a na slovenský trh priniesla smart hodinky s typovým označením HUAWEI Watch 3 a HUAWEI Watch 3 Pro. V našej redakcii techvia.sk sme dostali možnosť vyskúšať a otestovať verziu Pro.

HUAWEI Watch3 Pro

Dizajn

hodinky HUAWEI Watch3 Pro

Hodinky HUAWEI Watch 3 Pro disponujú telom zhotoveným z titánu. Proti poškriabaniu konštruktéri použili zafírové sklíčko. Na bočnej strane sa nachádzajú dva ovládacie prvky. Jeden je klasické tlačidlo a druhý otočná korunka. V našom prípade sme mali k dispozícii verziu hodiniek, ktoré mali kožený remienok. Avšak v ponuke HUAWEI je verzia aj s titánovým remienkom. Spodná strana hodiniek dotýkajúca sa pokožky je keramická. Produkt má rozmery 48 mm x 49,6 mm x 14 mm, hmotnosť samotných hodiniek je 63 gramov. Možno sa niekomu budú zdať hodinky veľké, no nám v redakcii padli na ruku ako uliate.

Displej

smart hodinky HUAWEI Watch3 Pro

Smart hodinky HUAWEI Watch 3 Pro sú vybavené typom displeja AMOLED s veľkosťou 1,43 palca a s rozlíšením 466 x 466 pixelov, PPI 326. Displej je dotykový po celej ploche. Ovládanie a samotná odozva na pohyb prsta je výborná. Sledovanie displeja pri bežnom používaní alebo pri športovej aktivite je dobrá aj na priamom slnečnom svetle vďaka tomu, že displej disponuje svietivosťou až 1 000 nitov.

HUAWEI Watch3 Pro

Ovládanie – užívateľské prostredie

Ovládanie a spravovanie hodiniek je klasické, buď pohybom prsta po displeji alebo dvomi bočnými tlačidlami. V prípade použitia otočnej korunky jej otáčaním dochádza ku klasickému skrolovaniu v menu. V prípade spárovania hodiniek so smartfónom Huawei je možné otočný krúžok použiť na zoomovanie a spustenie spúšte fotoaparátu v telefóne alebo ovládanie hlasitosti pri prehrávaní pesničiek pomocou hodiniek.

HUAWEI Watch 3 Pro používajú operačný systém Harmony OS. O plynulosť systému sa stará procesor s 2GB RAM. Miesto pre aplikácie a hudbu v hodinkách je v podobe ROM pamäte vo veľkosti 16 GB. Vzhľad displeja je možné si prispôsobiť pomocou aplikácie zdravie, v ktorej sa nachádza viac než 1 000 variantov ciferníkov. Ďalšou prednosťou operačného systému je aplikácia AppGallery priamo v hodinkách, pomocou ktorej si môžete stiahnuť aplikácie do hodiniek. Vzhľad užívateľského prostredia je možné mať v podobe ikon alebo klasického rozhrania v štýle riadkového menu, na ktoré sme zvyknutí z predchádzajúcich modelov.

Monitorovanie športovej aktivity

HUAWEI Watch3 Pro

Hodinky merajú športovú aktivitu a svojimi senzormi sú plnohodnotným fitness pomocníkom. V hodinkách sa nachádza viac než 100 tréningových režimov, ďalej 19 profesionálnych režimov pre vnútorné a vonkajšie športovanie. Jedným z takých sledovaní športovej aktivity je aj režim golf. Tento režim sme pri predstavení hodiniek aj vyskúšali. Hodinky pri hre merajú razantnosť pri odpale loptičky. Tento údaj je možné následne pozrieť na hodinkách alebo v smartfóne v aplikácii zdravie.

Monitorovanie zdravia počas celého dňa

smart hodinky HUAWEI Watch3 Pro

Huawei v hodinkách Watch 3 Pro vylepšil senzory na monitorovanie telesnej aktivity ľudského tela. Inovovaná technológia na monitorovanie srdcového rytmu HUAWEI TruSeen™ 4.5 poskytuje prehľad o srdcovej činnosti počas dňa. Senzory merajú a poskytujú informácie o percentuálnom podiele kyslíka v krvi SpO2. V prípade, že si hodinky necháte počas spánku senzory zaznamenajú jeho priebeh a kvalitu. Všetky tieto údaje je možné si podrobne pozrieť v aplikácii zdravie. Ďalšou novou funkciou pri meraní je meranie teploty povrchu pokožky. V tomto prípade sa na displeji zobrazuje hodnota, ktorá je nameraná na povrchu kože pod hodinkami. Tento údaj je vždy informatívny a nezodpovedá medicínskemu meraniu telesnej teploty človeka. Avšak tento údaj je podľa nás užitočný napríklad pri ľuďoch, ktorí sa otužujú alebo dlhodobo športujú na priamom slnku. Ako sa znižuje alebo zvyšuje teplota pokožky, tak sa mení aj telesná teplota ľudského tela.

Na aktivity spojené s vodou sú hodinky vybavené odolnosťou voči vode do 50 metrov (5 ATM).

odolnosť voči vode HUAWEI Watch 3 Pro

Detekcia nežiaduceho pádu

Hodinky Huawei Watch 3 Pro je možné nastaviť, aby sledovali a zaznamenali nežiaduci pád. Pri tomto zaznamenaní pádu sa hodinky prepnú do núdzového režimu a automaticky upozornia užívateľov nastaveným telefonickým kontaktom o páde. Hodinky je možné nastaviť aj na vytočenie záchrannej služby pomocou stlačenia päťkrát bočného tlačidla na hodinkách. Aby hodinky fungovali a privolali pomoc, musia mať v dosahu spárovaný telefón technológiou Bluetooth.

Nabíjanie & výdrž na jedno nabitie

nabíjanie HUAWEI Watch3 Pro

Hodinky Watch 3 Pro vedia pracovať v dvoch režimoch. V režime smart je podľa výrobcu výdrž na jedno nabitie 5 dní. Pri spustení ultra dlhej životnosti batérie, hodinky by mohli atakovať 21 dní používania na jedno nabitie. V našom prípade používania hodiniek sme dosiahli 4 dni na jedno nabitie. Náš režim používania pozostával zo stále zapnutého displeja, nepretržitého spárovania s telefónom pomocou Bluetooth, spustenej WiFi, prijatia pár telefonátov počas dňa a samozrejme aktivovaných upozornení.

Keď sa hodinky vybijú, nabíjanie je zabezpečené pomocou nabíjacej dokovacej stanice technológiou bezdrôtového nabíjania.

Záver

Smart hodinky HUAWEI Watch 3 Pro disponujú precíznym dielenským spracovaním. Operačný systém HarmonyOS, ktorý sa nachádza v hodinkách fungoval spoľahlivo. Počas používania v redakcii sme nezaznamenali žiadne problémy. Hodinky na spárovanie s mobilným telefónom používajú technológiu Bluetooth 5.2. Okrem Bluetooth môžeme na konektivitu použiť NFC alebo Wi-Fi s podporou 2,4 GHz.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here