HUAWEI WATCH GT 3

Produkty spoločnosti HUAWEI na slovenskom trhu sú už dlhšiu dobu pomerne známe. Na náš redakčný stôl sa tentokrát dostali nové smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3. V tejto recenzii sa s vami podelíme o naše pocity, skúsenosti a prvé dojmy z týchto hodiniek.

HUAWEI WATCH GT 3

Obsah balenia

V balení sa nachádzajú hodinky, nabíjacia konzola a náhradné diely na zväčšenie remienka hodiniek.

HUAWEI WATCH GT 3

Dizajn

Smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3 pôsobia veľmi elegantne aj vďaka remienku z nerezovej ocele, ktorým boli vybavené nami testované hodinky. Remienok je široký 22 mm. Samotné hodinky disponujú 1,46“ AMOLED displejom s rozlíšením 466 x 466 pixelov. Hmotnosť puzdra hodiniek bez remienka je 42,6 gramov. Hrúbka hodiniek je 11 mm. Na jednej bočnej strane sa nachádza otočný prstenec a ovládacie tlačidlo.

Smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3

Remienok

hodinky HUAWEI WATCH GT 3

Remienok smart hodiniek je vyrobený z nerezovej ocele. Samotné zapínanie je veľmi jednoduché. Na zapínaní sa nachádza bezpečnostná západka, ktorá zabraňuje náhodnému rozopnutiu. Tak, ako sme v úvode spomenuli, v balení sa nachádzajú náhradné diely na zväčšenie obvodu remienka, aby hodinky boli nositeľné pre každého. Vkladanie dielov sa robí presne tak, ako keď si vymieňate remienok na hodinkách. To znamená, že stačí povoliť osku a diel pridať alebo vybrať.

Smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3

Párovanie hodiniek HUAWEI WATCH GT 3

Smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3 bežia na operačnom systéme HarmonyOS. Na spárovanie so smartfónom je potrebné z obchodu pre aplikácie stiahnuť aplikáciu Zdravie. Aplikácia Zdravie a hodinky WATCH GT 3 fungujú aj pod operačným systémom Android a iOS. Hodinky s mobilným telefónom komunikujú pomocou technológie Bluetooth.

Screenshot aplikácia zdravie

Keď je aplikácia Zdravie nainštalovaná v mobilnom telefóne a hodinky spárované, tak si následne môžete grafický dizajn displeja vybrať z viac ako sto dostupných variantov ciferníkov. V aplikácii tiež nájdete svoje údaje o cvičení alebo stave tela na celodennej báze.

Senzory, monitorovanie športových aktivít a sledovanie fyzického zdravia

Hodinky HUAWEI WATCH GT 3 okrem toho, že je možné s nimi telefonovať alebo odpovedať na SMS-ky, sledujú športovú aktivitu. Hodinky vám ukážu nielen priebeh cvičenia, ale vás tiež navedú ako správne cvičiť. K dispozícii sú rôzne kurzy a návody na cvičenie.

V menu hodiniek nájdete meranie času pomocou stopiek, možnosť zistiť nadmorskú výšku, zorientovať sa vo svetových stranách pomocou kompasu či navigáciu pomocou Petal Maps. V prípade využívania aplikácie Petal Maps, musia byť hodinky spárované so smartfónom Huawei. V prípade potreby hodinky HUAWEI WATCH GT 3 vás vedia naviesť späť na miesto začatia sledovania trasy.

Mapy Petal

Sledovanie životných funkcií je presnejšie na základe použitého nového snímača. Na monitorovanie srdcovej aktivity je použitý senzor TruSeen™ 5.0+, ktorý obsahuje osem fotodiód a dve sady svetelných zdrojov, pričom k presnému meraniu pomáha algoritmus umelej inteligencie.

Smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3

Výsledok merania srdcovej aktivity je možné si prezrieť priamo v hodinkách alebo v aplikácii Zdravie vo svojom telefóne. S hodinkami vieme merať stres, spánok alebo saturáciu krvi kyslíkom (SpO2). Meranie SpO2 je v týchto hodinkách možné na celodennej báze.

HUAWEI AppGallery

V prípade, že smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3 máme pripojené k mobilnému telefónu Huawei, otvárajú sa možnosti na stiahnutie si dodatočných aplikácií priamo do hodiniek z galérie aplikácií AppGallery.

Audio v hodinkách HUAWEI WATCH GT 3

Hodinky disponujú reproduktorom a mikrofónom, ktoré slúžia na prenos zvuku. Ich parametre sú skvelé. Pri telefonovaní je dobre počuť volajúceho a taktiež vás veľmi dobre počuje druhá strana. Avšak je dôležité si uvedomiť, že volanie je limitované technológiou Bluetooth. To znamená, že prenos signálu medzi telefónom a hodinkami je iba v rámci určitej vzdialenosti. V nezastavanom priestore je to cca 10 m.

Pomocou hodiniek je možné si prehrávať pesničky nahrané v hodinkách vo formáte mp3 do pripojených Bluetooth slúchadiel. Hodinky nepodporujú prehrávanie skladieb pomocou aplikácií.

aplikácia ZDRAVIE

Nabíjanie & Batéria

nabíjanie smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3

Nabíjanie HUAWEI WATCH GT 3 je veľmi pohodlné a jednoduché. Stačí hodinky položiť na nabíjaciu dokovaciu stanicu a hodinky sa bezdrôtovo nabijú. Výrobca uvádza, že hodinky vedia na jedno nabitie vydržať 14 dní. Áno, je to možné, keď si nastavíte hodinky tak, aby ste mali displej vypnutý a rozsvietil sa vtedy, keď pootočíte zápästím a nasmerujete hodinky k tvári.

Počas testovania hodiniek v našej redakcii nám batéria vydržala cca 10 dní pri trvalom spárovaní s mobilným telefónom, zapnutom displeji a spustených notifikáciách. Počas desiatich dní sme vykonali desať telefonátov pomocou hodiniek, zmerali priebeh spánku a uskutočnili športovú aktivitu.

nabíjanie hodinky HUAWEI WATCH GT 3

Záver

rýchle odpovede na SMS-ky

Smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3 sú k dispozícii v dvoch veľkostiach. Pánska verzia je 46 mm a dámska 42 mm. Obe verzie zvládajú telefonovanie pomocou hodiniek, odpovedanie na SMS-ky, monitorovanie športových a telesných aktivít. Hodinky HUAWEI WATCH GT 3 sú v ponuke v prevedení remienka z nerezovej ocele, kože alebo materiálu fluórelastomér. Na zariadení oceníte vzhľad, použité materiály, meranie aktivít, výdrž batérie či možnosti si prispôsobiť ovládacie tlačidlo podľa vlastnej potreby z ponuky nastavenia. Ide v podstate o rýchlu voľbu k zvolenej funkcii. HUAWEI WATCH GT 3 majú rozhodne čo ponúknuť, nesklamú, nielen dobre poslúžia, ale aj očaria.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here