HUAWEI Watch GT2 Pro

Spoločnosť Huawei si pripravila elegantné hodinky Watch GT2 Pro nielen pre nadšencov zdravého životného štýlu. Tieto hodinky zvládajú zaznamenávať športové aktivity nestrácajúc na svojej dizajnovej elegancii.

HUAWEI Watch GT2 Pro

Dizajn

HUAWEI Watch GT2 Pro

Hodinky Huawei Watch GT2 Pro sú dostupné v dvoch variantoch, a to v športovej alebo klasickej verzii. Pri športovom prevedení je k dispozícii silikónový remienok a kožený remienok pre klasickú verziu hodiniek.

HUAWEI Watch GT2 Pro

Samotné telo hodiniek je vyrobené s maximálnou precíznosťou a dôrazom na detaily. Rám smart hodiniek je vyrobený z titánu. Displej chráni zafírové sklíčko, ktoré je odolné proti náhodnému poškriabaniu. Spodná časť je keramická, príjemná na dotyk a šetrná k pokožke. Tento  materiál bol konštrukčne navrhnutý pre jeho nízku hmotnosť a ľahkú údržbu pri používaní.

HUAWEI Watch GT2 Pro

Obsah balenia

Po otvorení krabičky nájdeme hodinky Huawei Watch GT2 Pro. Obsah balenia dopĺňa nabíjacia stanička,  kábel USB/USB-C a návody.

HUAWEI Watch GT2 Pro

Párovanie s telefónom

Veľmi jednoduchá záležitosť. Ak máte telefón z dielne HUAWEI alebo HONOR, tak stačí otvoriť aplikáciu Zdravie. Kliknete na symbol „zariadenie“ a následne vyberiete možnosť „pridať zariadenie“. Ďalej vás aplikácia prevedie nastavením a spárovaním hodiniek so smartfónom. V prípade, že nevlastníte zariadenie, ktoré má predinštalovanú aplikáciu Zdravie, nevadí. Aplikáciu si stiahnete z príslušného obchodu pre Android alebo iOS.

Displej – personalizácia

Vzhľad 1,39“ AMOLED displeja si je možné upraviť,  čiže nastaviť podľa seba a to priamo v nastavení hodiniek alebo v aplikácii Zdravie. V samotnej aplikácii sa nachádza nespočetné množstvo variantov vzhľadu ciferníka, ktoré sú „free“ alebo v platenej forme. Ak disponujete telefónom HUAWEI,  ktorý má nadstavbu prostredia UMUI 11,  môžete priložiť hodinky k smartfónu a cez zapnutú funkciu NFC nahrať si fotografiu do hodiniek a tak si personalizovať vzhľad displeja.

Športový režim – funkcie

Hodinky Huawei Watch GT2 Pro svojmu majiteľovi ponúkajú množstvo záznamov o cvičení, ale aj tréningových kurzov. Samotný priebeh cvičenia alebo športovej aktivity si je možné pozrieť priamo v hodinkách alebo v telefóne v aplikácii Zdravie. Pri outdoorovej aktivite môžete využiť aj mapu s trasou, napríklad horskej turistiky.

Outdoorová aktivita
Indoorová aktivita

Cesta späť

Pri navigovaní hodinkami Huawei Watch GT2 Pro je k dispozícii funkcia „cesta späť“. Ide o možnosť návratu pomocou hodiniek  pri športovej aktivite do východiskového bodu, napríklad pri behaní v lese. Máme spustenú aktivitu, a keď prídeme na miesto, odkiaľ sa chceme vrátiť, tak jednoducho potiahnutím po displeji sprava doľava navolíme funkciu „cesta späť“. Po spustení funkcie hodinky na displeji znázornia prejdenú trasu a začnú navigovať na štart, čiže začiatok fyzickej aktivity. Funkciu „cesta späť“ sme mali možnosť počas testovania si vyskúšať aj pri výstupe na Chopok či len klasicky na prechádzke parkom. V oboch prípadoch funkcia „cesta späť“ fungovala. Na lepšiu orientáciu si môžete trasu späť na displeji „zoomovať“.

cesta späť HUAWEI Watch GT2 Pro

Pri outdoorových aktivitách určite mnohí ocenia funkciu „kompas“. Na naplánovanie si výletu alebo cvičenia je k dispozícii aj funkcia „barometer“. Barometer zobrazuje aktuálnu číselnú   hodnotu a pomocou grafu aj priebeh zmeny tlaku. V nastaveniach je možné spustiť výstrahu pred zlým počasím pri poklese tlaku od 2 hPa/3 h až po 6 hPa/3 h. Vo funkcii „barometer“ sa nachádza aj  funkcia znázorňujúca aktuálnu nadmorskú výšku. Na spresnenie nadmorskej výšky hodinky ponúkajú možnosť manuálne si nakalibrovať nadmorskú výšku.

HUAWEI Watch GT2 Pro

Nadšenci plávania, vodného lyžovania alebo jachtingu sa nemusia s hodinkami Huawei Watch GT2 Pro vôbec obmedzovať. Hodinky zvládajú aj vodné prostredie, keďže majú certifikát podľa normy ISO 22810: 2010. Ide o možnosť ponorenia hodiniek do 50 m pod vodnú hladinu.

Počasie v hodinkách

Aktuálna predpoveď počasia je dostupná v hodinkách v prehľadnom vizuálnom  prevedení. Jednoduchým pohybom zospodu navrch displeja si prepínate jednotlivé zobrazenia. A to od aktuálneho počasia cez hodinovú predpoveď na nasledujúcich 6 hodín, ako aj ďalej na ďalších 6 dní. K dispozícii je údaj o vychádzaní a západe slnka či  aktivite a fázach mesiaca. Keď sa budete s hodinkami nachádzať pri mori, tak si na displeji nájdete aj hodnoty stavu prílivu a odlivu.

Nepretržité denné & nočné aktivity

Pri používaní Huawei Watch GT2 Pro sú monitorované aktivity spojené s funkciou ľudského tela. K nim patria sledovanie tepu a kvality spánku počas noci. Tieto záznamy sú k dispozícii opäť priamo v hodinkách alebo v telefóne. Hodinky s remienkom vážia 83 g, čo je hmotnosť úplne v pohode aj pri monitorovaní spánku.

Pre správne fungovanie srdca pri športe je dôležité množstvo kyslíka v krvi. Túto hodnotu si je možné zmerať funkciou SpO2.

Budík v hodinkách

Hodinky Huawei Watch GT2 Pro sú vybavené budíkom, ktorý je možné nastaviť nezávisle od budíka v telefóne. V menu nájdete aj časovač a stopky.

Vzdialená spúšť – ovládanie fotoaparátu pomocou hodiniek

Keď máte hodinky spárované s telefónom, v menu na hodinkách je možné spustiť funkciu „vzdialená spúšť“. Táto spúšť ovláda fotoaparát telefónu, pričom ju môžete použiť napríklad pri skupinovej fotografii pomocou statívu. V nastavení spúšte je možnosť zvoliť časovač. V menu fotoaparátu na telefóne si nastavíte, či chcete fotiť alebo natáčať video. „Vzdialená spúšť“ je vhodnou pomocou pri nahrávaní napríklad videoblogov, keď nie je po ruke žiadny kamarát, ktorý spustí nahrávanie videa.

Telefonovanie cez hodinky

Zariadenie Huawei Watch GT2 Pro na spárovanie s telefónom používa technológiu Bluetooth 5.1. V hodinkách môžete hovor prijať alebo odmietnuť. K dispozícii je denník hovorov, kontakty a správy. Telefónne kontakty zobrazené v denníku hovorov je možné použiť priamo pomocou hodiniek a uskutočniť hovor.

Hudba, ovládanie slúchadiel

Pomocou smart hodiniek je možné prehrávať hudbu, ktorá je priamo v hodinkách alebo telefóne. Hodinky je možné spárovať so slúchadlami. To znamená, že si pesničky viete vypočuť aj bez prítomnosti telefónu. Hodinky Huawei Watch GT2 Pro disponujú necelým 4GB úložným priestorom.
Netreba zabudnúť na fakt, čím viac ciferníkov si stiahnete a nainštalujete, tým menej voľného priestoru na hudbu vám zostane. Je preto vhodné všetky nepotrebné ciferníky odinštalovať z pamäte hodiniek.

Výdrž batérie – nabíjanie

Kapacita batérie je 455 mAh. Hodinky s touto batériou nám v redakcii počas testovania vydržali na jedno nabitie 10 dní. Samozrejme výdrž batérie je individuálna, záleží ako sa hodinky používajú. Spomínaných 10 dní vyzeralo nasledovne: V nastavení displeja bolo spustené zapnutie obrazovky na 15 minút, spánok až po 20 sekundách a jas na auto. V priebehu týchto dní testujúci absolvoval 5x spinning po 60 minút, 1x monitorovanie chôdze v dĺžke 3 km po dobu 34 minút, 3x bolo uskutočnené  monitorovanie spánku a meranie tepu. Pomocou hodiniek bolo vybavených 6 telefonátov v priemere trvania 3-4 minúty.

Huawei Watch GT2 Pro

Nabíjanie hodiniek Huawei Watch GT2 Pro je zabezpečené pomocou tvarom už známej dokovacej staničky. Rozdiel je ale v tom, že táto dokovacia stanička nemá kontakty. Nabíjanie prebieha bezdrôtovo. Stačí hodinky priložiť na nabíjací adaptér a hodinky sa nabíjajú. Aby bolo spojenie čo najlepšie a počas nabíjania sa hodinky z adaptéra nezošmykli, prítlak je zabezpečený magnetom v nabíjačke. Hodinky sa pomocou bezdrôtového nabíjania nabijú za približne 100 minút. Čas nabíjania závisí aj od výkonu použitého USB adaptéra.

Huawei Watch GT2 Pro

Záver – verdikt redakčného testu

Hodinky Huawei Watch GT2 Pro sú hodinky do voza aj do koča. Majú hladké, jemné línie dielensky precízne spracované. Vynikajú svojou funkčnosťou, intuitívnym ovládaním a prehľadnosťou športových funkcií.  Počas tréningu alebo športovej aktivity sa nemusíte na hodinky pozrieť. V nastavení je možnosť priebeh cvičenia komentovať slovne z hodiniek a nerušiť sa sledovaním displeja. Displej je dobre pozorovateľný aj na priamom slnku, má dobrú dotykovú odozvu na navigovanie medzi jednotlivými režimami. Výdrž batérie a nabíjanie je super.
I napriek tomu, že Huawei Watch GT2 Pro nedisponuje samostatným pripojením na wifi, bezkontaktnou platbou pomocou hodiniek či na zobrazené správy sa nedá odpísať priamo cez hodinky, v našej redakcii sme sa zhodli, že je to zariadenie vysokej kvality, spoľahlivé, s nadštandardnou ponukou funkcií a možností a veľmi dobrou výdržou. Sme presvedčení, že nesklamú a jednoznačne potešia.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here