Huawei Watch GT Runner

Smart hodinky sú pre mnohých nepostrádateľnou súčasťou každodenného života. Spoločnosť HUAWEI ponúka smart hodinky, ktoré sa pýšia názvom HUAWEI WATCH GT Runner. Hoci hodinky majú v názve slovo „Runner“ (bežec), z ktorého je zreteľné pre koho sú určené, som presvedčený, že tento model osloví aj vyznávačov iných športov či tých, ktorí chcú mať prehľad o fungovaní vlastného tela.

HUAWEI WATCH GT Runner

Dizajn

Hodinky HUAWEI WATCH GT Runner majú telo vyhotovené z polymérových vlákien. Jedná sa o 46 mm hodinky. Hmotnosť samotných hodiniek bez remienka je 38,5 gramov. Ide o veľmi ľahké, ale zato pevné telo, ktoré je navrhnuté na každodenné používanie. Na bočnej strane zariadenia nájdeme otočnú korunku a tlačidlo na začatie či ukončenie cvičenia.

HUAWEI WATCH GT Runner

Celé telo hodiniek je príjemné na vzhľad s dôrazom na funkčnosť a hmotnosť, ktorú určite ocenia nielen bežci pri svojej športovej aktivite.

Obsah balenia

vymeniteľný remienok hodiniek HUAWEI WATCH GT Runner

Po otvorení krabičky nájdete hodinky HUAWEI WATCH GT Runner. Hodinky si pri kúpe môžete vybrať v čiernom alebo šedom prevedení. Balenie ďalej obsahuje nabíjaciu konzolu a silikónový remienok. Remienok je ľahko odnímateľný. V balení sú k dispozícii dve dĺžky remienka, aby si každý mohol vybrať tú správnu dĺžku pre svoje zápästie.

HUAWEI WATCH GT Runner

Displej

Prednú stranu hodiniek HUAWEI WATCH GT Runner pokrýva 1,43“ dotykový AMOLED displej s rozlíšením 466 x 466 px. Ovládanie displeja je možné posúvaním smerom nahor, nadol alebo do strán. Displej podporuje ovládanie gestami. Čo sa týka zobrazovania na priamom slnečnom žiarení, ide o osvedčený štandard, ktorý ponúkajú displeje typu AMOLED. S odozvou na dotyk sme počas používania v redakcii nezaznamenali žiadny problém.

displej HUAWEI WATCH GT Runner

Nabíjanie

V balení sa nachádza nabíjacia konzola. Hodinky stačí na túto konzolu položiť. Magnet obe zariadenia pridŕža, aby nedošlo k náhodnému odpojeniu alebo skĺznutiu počas nabíjania. Hodinky sa nabíjajú rýchlo. Na plné nabitie stačí približne hodina. Z môjho pohľadu je menším nedostatkom, že nabíjacia konzola je pevne spojená s nabíjacím káblom. Pri prenášaní  nabíjacej konzoly je potrebné nosiť aj kábel. Predošlý model hodiniek disponoval konzolou, ktorej súčasťou bol konektor typu USB-C, vďaka čomu nebolo  nutné sa starať o kábel pri prenášaní.

nabíjanie hodiniek HUAWEI WATCH GT Runner

Párovanie smart hodiniek s mobilným telefónom

párovanie hodiniek HUAWEI WATCH GT Runner

Hodinky HUAWEI WATCH GT Runner spustíme a zvolíme si jazykovú mutáciu. Následne nás hodinky vyzvú, aby sme si do mobilného telefónu stiahli aplikáciu Zdravie. Potom si v aplikácii Zdravie pridáme hodinky a postupujeme po jednotlivých krokoch, ktorými nás aplikácia prevedie nastavením.

aplikácia ZDRAVIE

V aplikácii si v menu vyberieme položku JA, kde si nastavíme osobné hodnoty, ktoré slúžia na správne monitorovanie zdravia a vyhodnocovanie športovej činnosti.

Na personalizovanie ciferníka hodiniek si v aplikácii klikneme na zariadenie, kde sa nám zobrazí aktuálna kapacita batérie, možnosti zmeny ciferníka, hudba, ktorú máte stiahnutú v hodinkách, budík, obľúbené kontakty, rýchle odpovede a upozornenia. Nezabudnite, že ak chcete dostávať upozornenia na hodinkách, tak ich treba mať v aplikácii povolené a rovnako tak v nastavení telefónu.

Monitorovanie zdravia

Aktivitu, ktorú vykonáva ľudské telo počas dňa si monitorujete pomocou hodiniek. Namerané hodnoty si môžete pozrieť priebežne na displeji hodinkách alebo podrobnejšie v aplikácii Zdravie. Tu sú záznamy za jednotlivé dni a ich priebeh. K dispozícii je záznam o činnosti srdca, spánku, hladine SpO2, povrchovej teploty pokožky, vyhodnotené hodnoty stresu, denné počítadlo krokov a záznamy o cvičení. V prípade, že hodinky budú používať dámy je v menu k dispozícii aj menštruačný kalendár.

Záznam o cvičení

Aplikácia ponúka záznam o priebehu športovej aktivity. Zobraziť si je možné trasu, tempo, graf a podrobnosti cvičenia.

Údaje počas cvičenia o jeho priebehu si aktuálne pozeráte na hodinkách. Počas cvičenia je na hodinkách možné mať spustený aj hlasový doprovod, ktorý vás upozorní hlasom napríklad na zvýšenú činnosť srdca.

záznam cvičenie HUAWEI WATCH GT Runner

Osobný tréner

Tak, ako je v názve uvedené Runner, tak hodinky disponujú vedeckým bežeckým programom s názvom HUAWEI TruSport. Tento program monitoruje pri behu jeho intenzitu, bežecké schopnosti a techniku behu. Následne program vyhodnotí a ponúkne tréningový program. Po tréningu nastaví čas na regeneráciu a ponúkne nový tréning, pričom nastaví jeho objem a intenzitu. Samozrejmosťou je, že všetko je zaznamenané v aplikácii Zdravie. Hodnoty vášho behu je možné zdieľať v skupine a porovnať si výkonnostné výsledky.

Navigácia späť

V prípade, že beháte alebo iba kráčate v lese a máte spustený záznam o cvičení je možné využiť funkciu návratu späť do východiskového bodu, kde ste športovú činnosť začali. Navigácia v hodinkách vás naviguje hlasovo a trasu zobrazuje na displeji.

navigácia späť HUAWEI WATCH GT Runner

O čo najpresnejší záznam o trase sa stará anténa, ktorá je umiestnená v mieste uchytenia remienka. Hodinky HUAWEI WATCH GT Runner sa anténou pripájajú k piatim navigačným systémom. To zaručuje rýchlejšie a presnejšie určovanie polohy.

Výdrž batérie na jedno nabitie

Výdrž batérie odzrkadľuje spôsob používania hodiniek, ako ich máte nastavené, čo a kedy sa na displeji zobrazuje. V mojom prípade som nastavil v podstate tie „najhoršie“ hodnoty na spotrebu a tak vedome znížil výdrž batérie. Displej na hodinkách som mal zapnutý stále v šetriacom režime. Pri každom otočení zápästia sa displej prepol zo šetriaceho na aktívne zvolený režim. Počas jedného nabíjacieho cyklu som vykonal tri cvičenia v priebehu 90 minút, uskutočnil sedem klasických hovorov v trvaní v priemere 3,5 minúty. Meral som SpO2 a odsledoval kvalitu spánku. Smart hodinky vydržali na jedno nabite sedem dní. Či je to veľa alebo málo, nechám na posúdení každého z vás.

HUAWEI WATCH GT Runner

Záver

Hodinky HUAWEI WATCH GT Runner ponúkajú prehľad o cvičení, monitorujú zdravie ľudského tela a ponúkajú tréningové programy.  Hodinky sú príjemné na dotyk, výhodou je nízka hmotnosť. Spodná strana smart hodiniek je sklenená, čo ocenia ľudia, ktorí sú alergickí napríklad na kov a ich zliatiny.

Ovládanie je intuitívne. Je možné používať dotykový displej alebo prepínať funkcie pomocou tlačidla, prípadne otočnou korunkou. Nabíjanie je wireless pomocou magnetickej kolísky. Počas tréningu je možné hodinky spárovať s Bluetooth slúchadlami a vypočuť si skladby, ktoré máte stiahnuté v hodinkách.

Monitorovanie športovej aktivity je možné v interiéri aj exteriéri. V ponuke je možné nájsť beh, chôdza, bicyklovanie, švihadlo, turistika, lyžovanie, snowboard, orbitrek, triatlon, veslovanie, plávanie a iné. Hodinky HUAWEI WATCH GT Runner spĺňajú parametre tlaku vody v hodnote 5 ATM do 50 m podľa normy ISO 22810:2010. Pri potápaní alebo vodnom lyžovaní ich nepoužívajte. V tomto prípade ide o vyšší tlak a striekajúcu vodu s vyššou rýchlosťou a intenzitou.

Podľa športu alebo momentálneho používania si prispôsobíte a vyberiete vzhľad displeja pomocou aplikácie Zdravie. V galérii ciferníkov sa nachádzajú platené verzie a taktiež viac ako tisícka voľne dostupných motívov pre dotykový displej. Hodinky so spárovaným mobilným telefónom komunikujú pomocou technológie Bluetooth, čo znamená, že prijatie hovoru alebo zobrazenie notifikácie na displeji je iba vtedy, pokiaľ sú v dosahu a vzájomne spárované.

smart hodinky HUAWEI WATCH GT Runner

Technické špecifikácie hodiniek HUAWEI WATCH GT Runner

Rozmery
46,4 x 46,4 x 11 mm
Veľkosť puzdra 46 mm
Veľkosť zápästia 140-210 mm
Hmotnosť 38,5 g (bez remienka)
Displej
Veľkosť

1,43-palcový AMOLED 466 x 466 HD
Dotykový displej AMOLED podporuje posúvanie a dotykové gestá.

Puzdro na hodinky
Farba Sivé odolné polymérové vlákno, čierne odolné polymérové vlákno
Materiál
Odolné polymérové vlákno
Náramok na hodinky Šedý silikónový remienok
Čierny silikónový remienok
Senzory Senzor akcelerometra
Gyroskopický snímač
Geomagnetický senzor
Optický snímač srdcového tepu
Senzor tlaku vzduchu
Pamäť 4 GB
*Dostupná kapacita pamäte je menšia ako táto hodnota, pretože časť miesta zaberá systémový softvér.
Tlačidlo Tlačidlo napájania, funkčné tlačidlo
Nabíjací port Magnetický nabíjací puk
Požiadavky na systém HarmonyOS 2 alebo novší
Android 6.0 alebo novší
iOS 9.0 alebo novší
Vodotesná úroveň

Vodotesnosť 5 ATM
*Zariadenia vyhovujúce hodnote vody 5 ATM majú hodnotenie odolnosti voči vode 50 metrov podľa normy ISO 22810:2010. To znamená, že môžu byť použité na aktivity v plytkej vode ako je plávanie v bazéne alebo oceáne. Nemali by sa však používať na potápanie, vodné lyžovanie alebo iné činnosti zahŕňajúce vysokorýchlostnú vodu alebo ponorenie pod malú hĺbku.
Podrobnosti o vodotesných opatreniach nájdete na:https://consumer.huawei.com/en/support/how-to/newbie-guide/en-us00738723/

Konektivita GNSS
NFC
Bluetooth
Mikrofón
Životné prostredie
Podporované
Teplota: -20 ℃~ + 45 ℃
Nabíjanie
Požiadavky na napätie a prúd nabíjačky: 5V 0,5A/1A/1,5A/2A
Životnosť batérie 14 dní pri bežnom používaní.
(O typických scenároch používania sa rozhoduje na základe návykov používateľa. Konkrétna výdrž batérie závisí od zvykov používateľa a frekvencie používania.)
V krabici Hodinky
Nabíjacia kolíska s káblom
Používateľská príručka a bezpečnostné informácie a záručný list
Remienok na hodinky(122mm x 22mm )
Remienok na hodinky(107mm x 22mm )

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here