smartfón Alcatel 3X

Alcatel 3X je pravý telefón pre užívateľov, ktorí uprednostňujú „klasický“ telefón na každodenné používanie. Na tento účel je vybavený dostatočným výkonom a disponuje rôznymi širokými fotoaparátmi, ktoré majú primárne informatívny charakter. Tieto parametre sa vhodne odrážajú na cene, ktorá nie je vysoká. Navyše Alcatel 3X má výbornú batériu.

smartfón Alcatel 3X

Dizajn

Vzhľad telefónu je solídny, elegantný. Nijak nevzbudzuje pozornosť a je jednofarebný – čierny. Existuje aj farebný variant. Zo zadnej strany je rýchla čítačka odtlačkov prstov, štvorica fotoaparátov a logo. Má veľký displej s kvapôčkovým výrezom na selfie kameru. Z bočných strán sú umiestnené tlačidlá hlasitosti, on/off a tlačidlo Google asistenta.

Vlastnosti 165 x 75 x 9,1 mm
190 gramov
Možnosť vloženia pamäťovej karty

smartfón Alcatel 3X smartfón Alcatel 3X

Displej

Displej zaberá takmer celú prednú plochu. Je skutočne veľký, až 6,52“. Niekomu môže prekážať relatívne nízke rozlíšenie pri tak veľkom displeji, ale to je vec vkusu a zvyku. Na druhej strane, vďaka nižšiemu rozlíšeniu dokáže telefón vydržať dlhšie od posledného nabitia.

Displej 6,52”
Typ IPS LCD
Olejofóbna vrstva proti odtlačkom prstov
Bez vysokej mechanickej odolnosti
Rozlíšenie 1600 x 720 pixelov
Pomer strán je 20:9

Hardvér

Alcatel 3X  bez problémov zvláda bežné používanie, jednoduché hry a aj prehrávanie videa, ale nie je stavaný na náročnejšie hry či iné aplikácie. Procesor je od spoločnosti Mediatek. Pamäť RAM má relatívne vysokú, takže je prispôsobený na fungovanie viacerých aplikácií súčasne bez zbytočne zdĺhavého opätovného načítavania.

Procesor Mediatek MT6762 Helio P22
CPU – Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
GPU – PowerVR GE8320
Pamäť RAM – 4 až 6 GB
ROM – 64 až 128 GB
SD – microSDXC karta (využitie druhého slotu na Nano-SIM)

Alcatel 3X je vybavený operačným systémom Android 10 bez nadstavby. Telefón umožňuje použitie Nano-SIM, ktorá umiestniteľná v Hybrid Dual slote.

Fotoaparát

smartfón Alcatel 3X

Fotoaparáty disponujú množstvom objektívov rôznej ohniskovej vzdialenosti. Kvalitou stačia na bežné fotografie z dovolenky, fotografie dokumentov či iné informatívne žánre. Alcatel 3x je vybavený výborným macro objektívom. Aj keď rozlíšenie fotografií nie je vysoké, obraz je pekný. V tmavých podmienkach obraz šumí.

Zadná strana 16 MP, f/1,8 – hlavný
5 MP, f/2,2 – širokouhlý
2 MP, f/2,4 – makro
2 MP, f/2,4 – efekt hĺbky
Selfie fotoaparát 8 MP, f/2

Alcatel 3X dokáže natáčať do štandardného rozlíšenia FullHD pri 30FPS ako pri hlavnom, tak aj selfie fotoaparáte.

selfie smartfón Alcatel 3X

Video 1080p
30 fps
Selfie video 1080p
30 fps
Iné funkcie Automatické HDR, panoráma, Dual-LED blesk

Fotografie nasnímané smartfónom Alcatel 3X

Konektivita

Pripojenie do elektrickej siete je realizované pomocou adaptéra, kábla a konektora micro USB 2.0. Týmto konektorom je taktiež možné pripojenie napríklad na počítač, čím môžete prenášať dáta.

Bezdrôtové pripojenia Wi-Fi 802.11 b/g/n + hotspot
Bluetooth 5.0
GPS – áno
NFC – nie
FM Rádio – áno

smartfón Alcatel 3X

Batéria

Telefón Alcatel 3X  je vybavený veľkou Li-Po batériou s veľkosťou akumulátora až 5 000 mAh. To pri bežnom šetrnom používaní môže vystačiť až na 2 dni. Odporúčame nechať telefón nabíjať počas noci, keďže nabíjanie je trochu pomalšie.

Záver

Tento model telefónu Alcatel 3X od spoločnosti Alcatel je vhodná voľba pre nenáročných používateľov, ktorým stačí spoľahlivý telefón s veľkou kapacitou batérie a paletou rôznych fotoaparátov.

tMartin Morávek & foto Adam Chovanec

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here