HONOR Magic4 Lite

Spoločnosť Honor prednedávnom predstavila telefóny série Magic. V  redakcii sme  sa bližšie  pozreli na smartfón s typovým označením Honor Magic4 Lite 5G.

HONOR Magic4 Lite

Dizajn

HONOR Magic4 Lite

Telefón Honor Magic4 Lite 5G má rozmery 166 x 75,8 x 8 mm a jeho hmotnosť je 189 g. Na Slovensku bude možné zakúpiť tento telefón vo farbách ako titánová sivá, oceánová modrá a  polnočná čierna. Na zadnej strane sa v kruhovom tvare nachádza setup šošoviek zadného snímača. Displejová časť telefónu je zaoblená bez ostrých hrán. Celé telo smartfónu sa v rukách drží veľmi príjemne a nekĺže. Ovládacie tlačidlá sa nachádzajú na pravej bočnej strane,  je to tlačidlo zapnutia/vypnutia a tlačidlo regulovania hlasitosti. Na spodnej strane telefónu je umiestnený reproduktor a port na nabíjanie typu USB-C.

smartfón HONOR Magic4 Lite

Displej

Displej smartfónu Magic4 Lite 5G je 6,81-palcový, pričom sa jedná o displej Honor  FullWiew. Telefón poskytuje zobrazenie až 16,7 milióna farieb. Samozrejmosťou je zníženie modrého svetla. Obnovovacia frekvencia displeja je 120 Hz s rozlíšením 2388 x 1080px. Na základe jeho obnovovacej frekvencie je displej svižný a taktiež aj jeho pozorovacie uhly sú veľmi dobré. Za zmienku určite stojí, že displej disponuje len veľmi malými bočnými rámikmi, vďaka čomu je pokrytie prednej strany displejom až 94%.

displej smartfón HONOR Magic4 Lite

Hardvér & Softvér

V telefóne je použitá nadstavba Magic UI 4.2, ktorá beží na rozhraní Android 11. Celé rozhranie telefónu je vyvážené a optimalizované  tak, aby telefón pracoval spoľahlivo a bez lagov.

Srdcom celého telefónu Magic4 Lite 5G je procesor Snapdragon 695 5G a k jeho stabilnému výkonu napomáha RAM pamäť, ktorá je buď 6 alebo 8 GB. Veľkosť pamäte ROM je 128 GB, avšak je možné ju zväčšiť pomocou micro-SD karty. Na zväčšenie výkonu pamäte RAM slúži funkcia Honor RAM Turbo, ktorá zoberie 2 GB pamäte ROM a použije ich na zabezpečenie lepšieho výkonu telefónu.

mobilný telefón HONOR Magic4 Lite

Batéria

Smartfón Magic4 Lite 5G je vybavený batériou s kapacitou 4800 mAh s výdržou jedného dňa bežného používania bez problémov. Telefón podporuje rýchle 66W nabíjanie,  na ktoré sa v balení nachádza aj adaptér. Na 50% batérie nabijeme telefón len za 15 minút. Smartfón spracováva energiu z batérie veľmi efektívne, čo sme si všimli v rámci redakčného testu.

nabíjanie mobilný telefón HONOR Magic4 Lite

Zabezpečenie

Telefón podporuje všetky základné zabezpečenia smartfónu ako je snímanie tváre, PIN kód, heslo či odtlačok prsta, ktorého snímač sa nachádza v tlačidle zapnutia/vypnutia. Snímač odtlačkov prstov je veľmi rýchly a spoľahlivý.

HONOR Magic4 Lite

Fotoaparáty

Zadný fotoaparát sa skladá z troch šošoviek umiestnených v kruhovom tvare. Prvá šošovka je 48MP s f/1.8. Druhá je makro šošovka 2MP s clonou f/2.4 a posledná je taktiež 2MP na fotenie s hĺbkou ostrosti.

fotoaparát HONOR Magic4 Lite

Galériu nasnímaných fotografií si môžete pozrieť nižšie. Pri zhoršených svetelných podmienkach nezabudnite použiť režim noc na dosiahnutie lepšej kvality fotografií. Pokiaľ máte záujem o natáčanie videí, telefón Magic4 Lite 5G ponúka rozlíšenie FullHD. Okrem klasických režimov je možné natáčať aj do režimu Dual View, ktorý sníma oboma kamerami naraz.

selfie fotoaparát HONOR Magic4 Lite

Selfie šošovka sa nachádza v strednej časti smartfónu  v otvore typu diera. Ide o 16MP šošovku so svetelnosťou f/2.45. Selfie fotoaparát vie nahrávať taktiež  až do FullHD rozlíšenia.

Fotografie nasnímané smartfónom HONOR Magic4 Lite

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR Magic4 Lite

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR Magic4 Lite

foto nasnímané smartfónom HONOR Magic4 Lite

Režim super makro

Režim snímania portrét

foto nasnímané smartfónom HONOR Magic4 Lite

Panoráma

panoráma

Dvojité zobrazenie

Dvojité zobrazenie

Snímanie pri zníženom svetle

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR Magic4 Lite

Selfie fotografia

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR Magic4 Lite

Audio

Smartfón Magic4 Lite 5G dostal do vienka dobré reproduktory produkujúce kvalitný zvuk na  počúvanie hudby či sledovanie videí. Na pripojenie externého zvukového zariadenia možno použiť len Bluetooth 5.1.

telefón HONOR Magic4 Lite

Záver

Smartfón Honor Magic4 Lite 5G je spoľahlivé zariadenie vhodné nielen na bežné používanie, ale aj na sledovanie videí či hranie hier. Na zariadení oceníte napríklad minimálne rámiky po bokoch displeja či jeho hmotnosť, ako aj batériu s dostatočnou kapacitou a s veľmi rýchlym 66W nabíjaním. Telefón počas nášho redakčného používania fungoval bez zaváhania a podľa nás je nadstavba Magic UI 4.2 spoľahlivá a veľmi dobre optimalizovaná.

HONOR Magic4 Lite

Martin Morávek

Technické parametre smartfónu HONOR Magic4 Lite

DIZAJN
Rozmery: 166,07 mm x 75,78 mm x 8,05 mm1
Farby: Titanium Silver/Ocean Blue/Midnight Black2
Hmotnosť: približne 189 g3
Čítačka odtlačkov prstov: na boku zariadenia
SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)4
DISPLEJ
6,81″ displej HONOR FullView
Pomer obrazovky k telu 94 %5
16,7 milióna farieb
Certifikácia TÜV Rheinland Low Blue Light6 , filter modrého svetla
Vzorkovacia frekvencia dotyku 240 Hz7
120Hz obnovovacia frekvencia displeja8
Rozlíšenie: 2388 x 1080 pixelov9
PROCESOR
Mobilná platforma Qualcomm® Snapdragon® 695 (6 nm)10
Osemjadrový
2x A78, 2,2 GHz
6x A55, 1,8 GHz
GPU: AdrenoTM 619
PAMÄŤ
RAM + ROM: 6 GB + 128 GB11
HLAVNÝ FOTOAPARÁT
48 Mpx (f/1,8) hlavný snímač12
2 Mpx (f/2,4) makro fotoaparát
2 Mpx (f/2,4) bokeh fotoaparát
PREDNÝ FOTOAPARÁT
16 Mpx (f/2,45)
BATÉRIA
4800 mAh (bežná) batéria13
Rýchle 66W nabíjanie HONOR (cez USB-C) 14
OPERAČNÝ SYSTÉM
Rozhranie Magic UI 4.2 na platforme Android 11
PRIPOJENIE
2,4 GHz / 5 GHz
Bluetooth 5.1
USB-C, USB 2.0
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here