HUAWEI nova 9 SE

Spoločnosť HUAWEI rozšírila svoju radu telefónov HUAWEI nova  o ďalší model s názvom HUAWEI nova 9 SE.

Dizajn

HUAWEI nova 9 SE

Telefón HUAWEI nova 9 SE disponuje rozmermi 164,6 x 75,6 x 7,9 mm a hmotnosťou 191g. Hardvérové tlačidlá na ovládanie napájania či hlasitosti telefónu sa nachádzajú na pravej bočnej hrane. Spodná strana telefónu je miestom pre reproduktor a konektor typu USB-C. Na ostatných stranách nenájdeme žiadne iné hardvérové tlačidlá či porty. V prípade HUAWEI nova 9 SE  absentuje port pre 3,5mm jack.

smartfón HUAWEI nova 9 SE

Slot na kartu SIM sa nachádza na vrchnej strane telefónu. Na zadnej strane zaujme sada šošoviek zadného fotoaparátu ako aj vyobrazenie loga HUAWEI nova v jej spodnej časti. Na prednej strane je umiestnená selfie šošovka a samotná dotyková plocha telefónu.

smartfón HUAWEI nova 9 SE

Balenie

Po rozbalení balenia nájdeme okrem samotného telefónu HUAWEI nova 9 SE aj silikónové puzdro, 66W nabíjací adaptér a taktiež dátový a nabíjací kábel s koncovkou USB-C.

Displej

displej HUAWEI nova 9 SE

Displej telefónu HUAWEI nova 9 SE má 6,58“, je typu IPS LCD s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Rozlíšenie displeja je 1080 x 2388px. Displej je svižný na dotyk a zároveň má dobré pozorovacie vlastnosti na priamom svetle. Pokrýva až 89,5% plochy zariadenia vďaka minimálnym okrajovým rámikom.

Hardvér & Softvér

HUAWEI nova 9 SE beží na operačnom systéme Android 11 s nadstavbou EMUI 12 od spoločnosti HUAWEI, ktorá ponúka aj gestá. Napriek tomu, že telefón nepodporuje služby spoločnosti Google, aplikácia s názvom AppGallery stále rozširuje ponúkané aplikácie, čím sa tento telefón  stáva plne využiteľným. V prípade, ak sa vyhľadávaná aplikácia v AppGallery nenachádza, je možné využiť službu Petal s ďalšími aplikáciami k dispozícii.

Po hardvérovej stránke telefón disponuje 8 GB pamäte RAM, pričom je vybavený procesorom Snapdragon 680 podporujúcim 4G sieť. Na grafické výpočty slúži grafický procesor Adreno 610. Na súbory je k dispozícii 128 GB pamäte ROM.

Počas redakčného používania pracoval telefón HUAWEI nova 9 SE veľmi svižne bez zaznamenania zaváhaní.

Za zmienku iste stojí aj možnosť inštalácie e-kníhkupectva pri zapínaní telefónu, vďaka ktorej viete kupovať e-knihy priamo do telefónu.

Zabezpečenie HUAWEI nova 9 SE je možné pomocou  snímania tváre, PIN kódu, hesla či odtlačkov prstov, pričom snímač sa nachádza v tlačidle napájania a jeho spoľahlivosť je daná už samotnou konštrukciou snímača.

Screenshot BIOMETRIA

Fotoaparát

Hlavný fotoaparát telefónu tvoria 4 šošovky, z ktorých prvou je 108MP šošovka  so svetelnosťou  f/1.9. Na ultraširokouhlé fotenie je k dispozícii 8MP šošovka s clonou f/2.2. Posledné dve šošovky sú obe 2MP so svetelnosťou f/2.4, avšak jedna z nich je makro šošovkou a druhá je šošovka určená na hĺbku ostrosti. V prednastavených režimoch zadného fotoaparátu nájdeme režimy ako clona, noc pre horšie svetelné podmienky, režim portrét s efektom skrášlenia, ďalej režim rozostrenia pozadia, panorámy či supermakro.

fotoaparát HUAWEI nova 9 SE

Na snímanie videa je k dispozícii rozlíšenie FullHD pri 30fps.

Selfie šošovka sa nachádza v hornej časti displeja v otvore typu diera, pričom jej parametre sú 16MP s clonou f/2.2. Aj pri tejto šošovke je rovnako možnosť snímania videa do rozlíšenia FullHD pri 30fps.

selfie fotoaparát HUAWEI nova 9 SE

Fotografie nasnímané HUAWEI nova 9 SE si samozrejme môžete pozrieť v priloženej galérii. V redakcii sme presvedčení, že vzhľadom k cenovej hladine, v ktorej sa telefón pohybuje, sú na veľmi dobrej úrovni.

Fotografie nasnímané počas redakčného testu

fotografia nasnímaná smartfónom HUAWEI nova 9SE

Rozostrenie pozadia – Bokeh

Režim makro

Nočná fotografia
Selfie
Pridávanie nálepky do snímanej fotografie

foto HUAWEI NOVA 9SE

Batéria

Telefón HUAWEI nova 9 SE je vybavený 4 000 mAh batériou, ktorá dokáže pokryť minimálne jeden bežný deň používania. Vďaka 66W nabíjačke, nachádzajúcej sa v balení, je nabíjanie v rámci SuperCharge veľmi rýchle.

Audio

Zvuk telefónu HUAWEI nova 9 SE počas hrania hier či počúvania hudby je na dobrej úrovni. Pripojenie externého zvukového zariadenia je možné len pomocou technológie Bluetooth 5.0 či NFC.

smartfón HUAWEI nova 9 SE

Záver

HUAWEI nova 9 SE je kvalitné kompaktné zariadenie za prijateľnú cenu. Smartfón ponúka svižne vyladený softvér v kombinácii s dobrou hardvérovou časťou. Fotografie zhotovené týmto telefónom majú dobre vyladené farby aj v zhoršených svetelných podmienkach. Podpora SuperCharge 66W je veľmi dobrá, nakoľko užívateľ nie je obmedzený dlhou dobou nabíjania.

Martin Morávek

Technické parametre produktu HUAWEI nova 9 SE

Uhlopriečka 6,78″
Operačná pamäť RAM 8 GB
Kapacita 128 GB
Rozlíšenie displeja Full HD+

Fyzické vlastnosti a farba

Farba modrá
Šírka 73,55 mm
Výška 7,94 mm
Dĺžka 164,64 mm
Hmotnosť 191 g

Konektivita

Verzia Bluetooth 5.0
Wi-Fi štandardy 802.11ac
NFC Áno
Konektor USB-C
3,5 mm jack Nie

Display/Grafika

Uhlopriečka 6,78″
Typ displeja LCD
Rozlíšenie displeja (px) 2388×1080
Obnovovacia frekvencia displeja 90 Hz
Rozlíšenie displeja Full HD+
Jemnosť displeja (PPI) 387 PPI

Ďalšie vlastnosti

Vodeodolný Nie

Operačný systém

Verzia operač.sys. Android 11
Poskytovaný OS EMUI 12

Funkcie

GPS Áno
Bezdrôtové nabíjanie Nie
Podpora rýchleho nabíjania Áno
Prvky zabezpečenia Čítačka odtlačkov prstov na tele

Procesor

Typ procesora Qualcomm Snapdragon
Frekvencia procesora 2,4 GHz
Verzia procesora 680
Počet jadier procesora 8

Obsah balenia

Obsah balenia adaptér 66 W, USB-C kábel

Mobilné siete

4G / LTE Áno
Podpora Dual SIM Áno
Typ SIM karty nano sim
Konfigurácia kariet Dual SIM
5G Nie

Pamäť

Operačná pamäť RAM 8 GB
Slot pre pamäťovú kartu Nie

Batérie

Kapacita batérie 4000 mAh
Výkon nabíjania 66 W

Dátové úložisko

Kapacita 128 GB

Fotoaparát

Predný fotoaparát Áno
Rozlíšenie hl.fotoaparátu 108 mpx
Rozlíšenie pred.fotoaparátu 16 mpx
Max.počet snímok za sek. 30 FPS
Počet objektívov zadného fotoaparátu 4
Počet objektívov predného fotoaparátu 1

Rádio

FM rádio Nie

Video

Max.rozlíš.videa 1920×1080

Blesk

Vstavaný blesk Áno
Typ blesku LED
Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here