Huawei P40 Pro

Spoločnosť Huawei predstavila skvelý hardvérovo „nadupaný“ telefón z rady P. Poďme sa pozrieť, čím všetkým smartfón Huawei P40 Pro poslúži svojim novým majiteľom.

Huawei P40 Pro

Hneď na začiatku je dobré vedieť, že zariadenie disponuje najnovšou technikou, ktorá je v oblasti smartfónov momentálne dostupná.

Dizajn

Huawei P40 Pro je vybavený 6,58“ OLED displejom, ktorý s minimálnymi okrajmi pokrýva celú prednú časť telefónu. Jedná sa o špičkový displej so skvelými obrazovými schopnosťami a úctyhodnou 90 Hz obnovovacou frekvenciou.

V  ľavom hornom rohu sa nachádza podlhovastý otvor pre dve selfie šošovky.

selfie HUAWEI P40 Pro

V dolnej tretine je umiestnený snímač odtlačkov prstov, ktorý prešiel modernizáciou. Počas nášho redakčného testu sme zistili, že je presnejší, rýchlejší a aj v slabšom svetle reaguje kvalitnejšie.

Bočné okraje displeja sú zaoblené a plynulo prechádzajú ku kovovému rámu telefónu. Ľavá bočná hrana P40 Pro je hladká bez akýchkoľvek hardvérových tlačidiel. Tie sa nachádzajú na protiľahlej bočnej pravej strane. Svoje miesto tu má tlačidlo na oživenie telefónu on/off a nad ním sa nachádza duálne ovládanie hlasitosti +/- telefónu.

Vrchná hrana telefónu obsahuje otvor pre reproduktor a infraport na nastavenie si telefónu ako diaľkového ovládača.

Spodná hrana má toho tradične najviac. V strede na nachádza konektor USB-C. Okolo neho z jednej strany je umiestnený reproduktor a z druhej strany duálny slot na SIM-ku a NM kartu na rozšírenie úložiska ROM.

Huawei P40Pro

Huawei P40 Pro rovnako ako jeho predchodca P30 Pro nemá konektor pre 3,5mm audio jack.

Zadnému telu telefónu dominuje štvorica fotoaparátov Leica doplnená LED svetlom. Tieto šošovky sú umiestnené v ľavej hornej časti zadného krytu telefónu. Snímače našli svoje miesto v obdĺžnikovom profile, ktorý mierne vystupuje nad úroveň zadnej strany telefónu. Toto vystúpenie je však minimálne a ak použijete napríklad ochranné silikónové puzdro, tak sa tento jav eliminuje.

telefón Huawei P40 Pro

Obsah balenia

V balení sa nachádza telefón, nabíjačka, kábel typu USB C, slúchadlá s káblom a konektorom typu USB-C, úvodná príručka, ihla na vysunutie slotu, záručný list a v našom prípade aj ochranný priesvitný PVC obal.

Hardvér, softvér a batéria smartfónu Huawei P40 Pro

Hardvér

Srdcom celého zariadenia je chipset KIRIN 990 5G, ktorý je vyrobený 7nm technológiou. K dokonalému grafickému výkonu mu sekunduje procesor Mali-G76 MC16 GPU, ktorý vytvára vysoko kvalitný grafický obraz. Zariadenie disponuje 8 GB RAM-kou a úložným priestorom ROM 256 GB.

Softvér

Celý systém Huawei P40 Pro beží na Androide 10 s nadstavbou EMUI 10.1. Prispôsobenie EMUI ponúka širokú škálu nových funkcií. Viete si prispôsobiť Always displej tak, aby nebol monochromatický. Systém prináša nové možnosti multitastingu s výsuvnou lištou. Táto výsuvná lišta má za úlohu zobrazovanie aplikácií, ktoré nechcete alebo nepotrebujete mať primárne na domovskej obrazovke.

Je potrebné uviesť, že v telefóne Huawei P40 Pro sa nenachádzajú aplikácie od Google. Takže v ňom nenájdete Gmail, mapy, YouTube, disk a samozrejme obchod Play.
Na pohľad to vyzerá ako úplná katastrofa pre niekoho, kto je na Google služby zvyknutý. Po pravde povedané, aj my v redakcii sme mali zmiešané pocity a boli sme zvedaví, čo bude nasledovať, keď Huawei P40 Pro začneme používať.

O to viac sme boli prekvapení, keď sme zistili, že absencia Google je vyvážená rovnako dobrým vybavením a možnosťami ako sa vynájsť a naďalej využívať to, na čo sme zvyknutí.

Vývojári z Huawei nahradili obchod Play svojou AppGallery, ktorá obsahuje už teraz množstvo najsťahovanejších aplikácií a každým dňom ďalšie pribúdajú.

Veľkou výhodou je, že Huawei P40 Pro vie použiť funkciu PhoneClone a to excelentne. Touto funkciou sme do telefónu nahrali všetky aplikácie, ktoré zatiaľ nie sú v AppGallery. V prípade YouTube, ktorý nebolo možné nahrať cez PhoneClone, sme tento nedostatok vyriešili pomocou záložky webového prehliadača.

Ako je to v prípade zálohovania fotografií, ktoré mnohí riešia cez Google disk? V prípade Huawei P40 Pro je možné  riešiť zálohovanie fotografií cez cloudové úložisko, ktoré ponúka Huawei pre svoje zariadenia. Toto úložisko má základnú free veľkosť 5 GB pre užívateľský účet.

Batéria

Telefón Huawei P40 vo verzii Pro ponúka kapacitu batérie 4200 mAh. Energia z batérie vám určite postačí na dva dni bežného kancelárskeho používania spolu s návštevou sociálnych médií. S nabíjaním si ťažkú hlavu nemusíte robiť. Nabijete ho pomocou výkonnej nabíjačky supercharger alebo bezdotykovým  nabíjaním cestou do práce v aute. Huawei P40 Pro tiež disponuje reverzným nabíjaním.

Fotoaparát z dielne Leica

Huawei vo svojej rade telefónov P používa šošovky z dielne Leica.

Huawei P40 Pro

Zadný hlavný fotoaparát

Na snímanie objektov Huawei P40 Pro používa štyri objektívy. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 50 Mpx a svetelnú clonu f/1.9. Snímač používa zoskupenie farieb RYYB, ktoré napomáha snímaniu pri slabom svetle. Vyznačuje sa veľkým dynamickým rozsahom a nízkym šumom. K tomuto snímaču sú ešte pridružené ďalšie tri snímače ako ultraširokouhlý 40 Mpx Cinematický clona f/1.8, telefotoaparát 12 Mpx SuperSensing f/3.4 a šošovka na hĺbku ostrosti 3D.

Predná selfie kamera

selfie

Presnejšie selfie fotoaparáty máme dva. Predná šošovka má rozlíšenie 32 Mpx, pričom svetelná clona má hodnotu f/2.2. Tejto selfie kamerke sekunduje šošovka, ktorá zabezpečuje hĺbku snímaného záberu.

Fotografie nasnímané počas testu smartfónu Huawei P40 Pro

Video

Predný a zadný fotoaparát zaznamenáva video v maximálnej kvalite a svetelnom rozsahu v rozlíšení až 4K pri 60 fps. Na snímanie priamo z ruky telefón disponuje funkciou stabilizácie snímaného obrazu AIS a OIS. (AIS – stabilizácia obrazu pomocou umelej inteligencie, OIS – optická stabilizácia obrazu).

displej HUAWEI P40 Pro

Video nasnímané v režime 4K, snímanie bolo vytvorené priamo z ruky bez použitia podporného zariadenia

Záver redakčného testu

certifikat - TIP redakcie techvia.skSmartfón Huawei P40 Pro ponúka maximálnu hardvérovú techniku, ktorá je momentálne dostupná v smartfónoch. Počas nášho testovania v redakcii sme so zariadením P40 Pro boli maximálne spokojní. Aj preto sme presvedčení, že Huawei P40 Pro osloví a nájde si veľa spokojných užívateľov rovnako ako to bolo pri predošlých Huawei modeloch i napriek absencii aplikácií od Google a obchodu Play. 4200 mAh kapacita batérie je zárukou dostatočnej energie pre maximálne využitie telefónu. Ak si na telefóne spustíte napríklad hru, určite spozorujete zobrazovací rozdiel v porovnaní s displejmi ostatných smartfónov vďaka obnovovacej frekvencii 90 Hz. Zážitok zo sledovania displeja si užijete bez obáv aj na priamom slnku, či až po zahnuté hrany displeja v ostrej kvalite obrazu.

Veríme, že obchod s aplikáciami od Huawei AppGallery sa rýchlo doplní o žiadané užívateľské appky a séria smartfónov P sa stane pre mnohých plnohodnotným zariadením bez kompromisov.

Naša redakcia techvia.sk udeľuje Huawei P40 Pro hodnotenie TIP REDAKCIE za hardvérový výkon chipsetu a snímania fotografií.

smartfón Huawei P40 Pro

Technické parametre

Smartfón

Huawei P40 Pro

Uhlopriečka 6,58 „
Operačný systém Android 10
Nadstavba systému EMUI 10.1
Pamäť RAM 8 GB
Úložisko ROM 256 GB
Rozlíšenie displeja 2640 x1000 Px
Typ displeja OLED Full HD+
Frekvencia Obnovovacia frekvencia 90 Hz
Farby 16,7 mil. farieb

Konektivita

Bluetooth 5.1
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
NFC Áno
Konektor USB-C
3,5mm jack Nie
GPS Áno
Bezdrôtové nabíjanie Áno

Procesor

Typ HiSilicon Kirin
Frekvencia 2,86 GHz
Verzia Kirin 990 5G
Počet jadier 8

Mobilné siete

4G / LTE / 3G / 2G Áno
Dual SIM Áno
Typ SIM karty Nano SIM

Pamäť

Pamäťová karta Áno
Typ Nano SD card

Batéria

Kapacita 4200 mAh

Nabíjanie

SuperCharge Max 40W
Bezdrôtové nabíjanie Max 27W
Reverzné nabíjanie Áno

Fotoaparát

Hlavný fotoaparát

Širokouhlý 50 Mpx Ultra Vision clona f/1.9
Ultraširokouhlý 40 Mpx Cinematický clona f/1.8
Telefotoaparát 12 Mpx SuperSensing f/3.4
3D snímač hĺbky Áno
Zoom Digitálny, optický, hybridný
Blesk Áno
Typ LED
Video Max 4K (3840×2160 pixelov) 60fps

Predný fotoaparát

Selfie fotoaparát 32 Mpx clona f/2.2
Snímač hĺbky záberu Áno
Video Max 4K (3840 x 2160 pixelov) 60fps

Ďalšie vlastnosti

Šírka 8,95 mm
Výška 158,2 mm
Dĺžka 72,6 mm
Hmotnosť 203 g
FM rádio Nie
Vodeodolnosť Áno IP68
Senzory Snímač gravitácie, Infračervený snímač, Snímač odtlačkov prstov, Hallov snímač, Gyroskop, Kompas, Snímač okolitého osvetlenia, Snímač blízkosti, Snímač gest, Snímač teploty
Obsah balenia Telefón, Nabíjačka, Kábel typu USB C, Slúchadlá typu USB C, Úvodná príručka, Ihla na vysunutie slotu, Záručný list
Farba Ice White, Black, Silver Frost (Grey)

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here