moto g 5G

Motorola pre vznikajúcu novú mobilnú sieť 5G pripravila novinku s označením moto g 5G. Telefón má nový procesor Snapdragon 750G 5G, ktorý podporuje frekvenciu 5G siete slovenských operátorov.

Dizajn

moto g 5G

moto g 5G

Telefón moto g 5G má lesklé plastové zadné telo, na ktorom sa nachádza snímač odtlačkov prstov a trojica zadných fotoaparátov s LED svetlom. Na stranách nájdeme tlačidlá zapnutia/vypnutia telefónu, ovládania hlasitosti, spustenia funkcie asistenta, slot pre SIM kartu a micro SDkartu. Na spodnej hrane sa nachádza konektor typu USB-C, reproduktor a 3,5 mm audio jack.

Displej

moto g 5G

Displej
veľkosť 6,7″
typ Max Vision HDR10
rozlíšenie 2400 x 1080 px, pomer 20:9 (hustota ~ 393 ppi)

Displej ponúka veľké rozmery v pomere strán 20:9, ktoré určite ocenia používatelia pri sledovaní videí alebo hraní hier na smartfóne moto g G5. Na reálne zobrazovanie farieb je použitá technológia Max Vision HDR10. Celkový pomer displeja k prednej strane telefónu je 85,7 %. Po okrajoch displeja nájdeme úzke rámiky. V hornej časti v strede sa nachádza otvor pre selfie kameru. Celkový dojem z používania displeja je dobrý. Senzor intenzity svetla fungoval spoľahlivo, netreba manuálne ovládať intenzitu osvetlenia počas sledovania displeja pri rôznych svetelných podmienkach.

Procesor – RAM

moto g 5G

Procesor
procesor Qualcomm Snapdragon 750G 5G (8 nm)
CPU Osemjadro (2 x 2,2 GHz Kryo 570 a 6 x 1,8 GHz Kryo 570)
GPU Adreno 619
RAM 6 GB

Moto g 5G používa jeden z najnovších procesorov z dielne Qualcomm, a to konkrétne Snapdragon 750G 5G. Tento procesor, ako sa už v názve uvádza, je pripravený na používanie mobilnej siete 5G, ktorú aj na Slovensku spúšťajú mobilní operátori. Procesoru a celému systému k stabilite napomáha RAM-ka s veľkosťou 6 GB. Táto kombinácia skvelo zvláda celý chod smartfónu ako aj plynulé hranie hier.

ROM externá pamäť

moto g 5G

Pamäť
vnútorná pamäť ROM 128 GB
pamäťová karta microSD do 1 TB

Myslíme si, že veľkosť externého úložiska je dostatočná. Jeho kapacita je 128 GB, ale ak potrebujete a rozhodnete sa veľkosť úložiska ešte zväčšiť, je tu možnosť použiť microSD kartu do veľkosti až 1 TB. Pri kombinácii microSD karty a SIM karty už v slote neostáva miesto na vloženie ďalšej SIM karty. To znamená, že slot má použitie na kombináciu 2x SIM karta alebo 1x SIM a 1x microSD.

Operačný systém

moto g 5G

Smartfón moto g G5 beží na operačnom systéme Android 10 s plnou podporou Google služieb. Čo sa týka plynulosti softvéru pri používaní, niet čo vytknúť. Všetko fungovalo plynulo a spoľahlivo tak, ako má. Používatelia motoroly majú pre jednoduchšie a efektívnejšie používanie možnosť ovládať telefón okrem klasických navigačných tlačidiel aj pomocou gest či prechádzaním po navigačnom paneli v smere doľava a doprava.

Audio

moto g 5G

Zvuk reprodukovaný počas sledovania videí, filmov alebo hraní hier je dostatočný. Na zvýšenie zvukového zážitku si k telefónu môžete pripojiť svoje obľúbené slúchadlá pomocou klasického 3,5mm audio jacku, ktorý sa nachádza hneď vedľa konektora USB-C na nabíjanie alebo prenos dát.

Zabezpečenie – snímač odtlačkov prstov

moto g 5G

Smartfón moto g 5G používa na zabezpečenie zariadenia možnosti odblokovania pomocou odomknutia tvárou, zobrazením vzoru alebo vyťukaním PIN kódu na displeji. Odomknúť telefón je možné aj za pomoci nasnímania odtlačkov prstov. Všetky možnosti oživenia telefónu fungujú spoľahlivo. Ide o overenú klasiku, pri ktorej konštruktéri stavili na istotu.

Batéria –  nabíjanie

moto g 5G

Energie je v prípade moto g G5 dostatok. Batéria disponuje kapacitou 5 000 mAh. To znamená, že v pohode vám telefón vydrží pri bežnom používaní dva dni bez nabíjania. Dobíjanie smartfónu je zabezpečené pomocou 20W nabíjačky, ktorá sa nachádza v balení.

Fotoaparát

Zadný – hlavný fotoaparát

moto g 5G

Foto
zadná kamera 48 MP, f / 1,7, 26 mm (širokouhlý), 1 / 2,0 „, 0,8 µm, PDAF
8 MP, f / 2,2, 118˚ (ultrawide), 1,12 µm
2 MP, f / 2,4, (makro), AF
blesk LED
zadná kamera video 4K@30fps, 1080p@30/60fps

Trojica šošoviek zadnej kamery sa nachádza v ľavom hornom rohu na zadnej strane telefónu. Nasnímané fotografie počas redakčného testu sme snímali priamo z ruky aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Kvalitu fotografií si môžete pozrieť v galérii nasnímaných fotografií rozdelených podľa spôsobu fotografovania. Zhotovené fotky sú dobré. Je to klasická fotografia nasnímaná telefónom.

Klasická fotografia

Širokouhlé snímanie

Panoráma

panoráma

Makro

Režim snímania –  NOC

Video

Smartfón moto g 5G zvláda nahrávať video v rozlíšení až 4K UHD na celú obrazovku telefónu. Farby nasnímané pri videu sú reálne. Prehrávanie a sledovanie videa na displeji je príjemným zážitkom. Displej podporuje zobrazovaciu technológiu Max Vision HDR10.

Selfie – Predný fotoaparát

moto g 5G

Foto
predná kamera 16 MP, f / 2,2, (širokouhlý), 1,0 um
video FHD

Predná selfie kamera sa nachádza v otvore displeja, ktorý je umiestnený v hornej časti v strede. Nasnímaná fotografia je klasická bez žiadnych efektov či použitia režimu rozmazania pozadia.

selfie moto g 5G

Záver

Smartfón moto g 5G je zariadenie, ktoré je pripravené na novú rýchlu 5G sieť, ktorá sa na Slovensku spúšťa. Procesor  Qualcomm Snapdragon 750G ponúka dostatočný výkon na používanie mobilného telefónu alebo hranie hier. Zážitok z pozerania videí alebo sledovania filmov zabezpečí veľký 6,7“ displej, ktorý zobrazuje reálne farby, čo v našej redakcii techvia.sk oceňujeme. Aj pri veľkej 5 000 mAh batérii,  hmotnosť telefónu 212 g nie je extrémna. Treba podotknúť, že moto g 5G je jeden z väčších telefónov na trhu, čo nemusí každému vyhovovať. Pri kúpe produktu okrem samotného telefónu a nabíjačky s káblom nájdete pribalené priesvitné silikónové puzdro, ktoré ochráni mobil od nežiaducich škrabancov a poškodení.

moto g 5G

Technické špecifikácie

Zariadenie
názov / model Moto g 5G
Rozmery 166,1 x 76,1 x 9,9 mm
Hmotnosť 212 g
počet SIM / formát 2 / nanoSIM
Konštrukcia klasická s dotykovým displejom
Fingerprint áno
Vodeodolnosť nie
obsah balenia Napájací adaptér EU (20W), USB-C kábel, nástroj na vyberanie SIM karty, rýchla príručka, bezpečnostné informácie
Displej
Veľkosť 6,7″
Typ Max Vision HDR10
Rozlíšenie 2400 x 1080 px, pomer 20: 9 (hustota ~ 393 ppi)
Batéria
typ / kapacita Li-Po / 5000 mAh
Foto
zadná kamera 48 MP, f / 1,7, 26 mm (širokouhlý), 1 / 2,0 „, 0,8 µm, PDAF
8 MP, f / 2,2, 118˚ (ultrawide), 1,12 µm
2 MP, f / 2,4, (makro), AF
Blesk LED
zadná kamera video 4K@30fps, 1080p@30/60fps
predná kamera 16 MP, f / 2,2, (širokouhlý), 1,0 um
Platforma
operačný systém Android 10
Procesor Qualcomm Snapdragon 750G 5G (8 nm)
CPU Osemjadro (2 x 2,2 GHz Kryo 570 a 6 x 1,8 GHz Kryo 570)
GPU Adreno 619
Pripojiteľnosť
Dáta GSM / HSPA / LTE / 5G
Wi-Fi WiFi 802.11 a/b/g/n/ac | 2.4 GHz & 5GHz
BlueTooth 5.1
NFC áno
IrDA nie
GPS áno
Pamäť
vnútorná pamäť 128 GB
RAM 6 GB
pamäťová karta do 1 TB

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here