moto G31

Spoločnosť Motorola zaradila do svojho produktového portfólia smartfón Moto G31 s menším displejom, ktorým osloví užívateľov preferujúcich praktickejšie a spratnejšie mobilné zariadenia.

moto G31

Dizajn

Moto G31 disponuje malým úzkym telom, hranatými stranami a mierne vyčnievajúcimi fotoaparátmi. Bočné strany telefónu sú miestom pre tlačidlo zapnutia a vypnutia, tlačidlo ovládania hlasitosti a tlačidlo Asistenta Google. Na smartfóne sa nachádza tiež reproduktor, nabíjací port USB-C a už málo vídaný 3,5mm audio jack. Rozmery telefónu sú 161,9 x 73,9 x 8,6 mm s hmotnosťou 181g.

smartfón moto G31

smartfón moto G31

smartfón moto G31

smartfón moto G31

 

Displej

Smartfón Moto G31 má AMOLED 6,4-palcový displej s rozlíšením 1080 x 2400px a pomerom strán 20/9. Displej má po bokoch čierne rámiky a jeho samotná odozva na dotyk je  dobrá, rovnako ako aj pozorovacie uhly pri priamom slnečnom žiarení.

displej smartfón moto G31

Hardvér & Softvér

Z hľadiska softvéru je telefón vybavený  operačným systémom Android 11 a samozrejme sú k dispozícii aj obľúbené Motorola gestá.

Screenshot moto G31

 

V tomto telefóne je použitý procesor MediaTek Helio G85, ktorému k stabilnému výkonu pomáha 4GB RAM. Veľkosť ROM pamäte je  64 GB, avšak je možné ju rozšíriť pomocou micro-SD karty. Na základe operačného systému smartfón  pracuje celkom dobre aj vzhľadom na použité komponenty. Na telefóne si viete bez problémov prezerať videá, fotky či zahrať aj nejakú tú ľahšiu hru.

mobilný telefón moto G31

Batéria

V útrobách Moto G31 sa nachádza 5 000 mAh batéria, ktorej kapacita postačuje na jeden až jeden a pol dňa bežného používania. Nabíjanie telefónu prebieha pomocou 10W adaptéra a kábla USB-C, ktoré sú súčasťou balenia telefónu.

nabíjanie moto G31

Fotoaparát

Zadná strana smartfónu ponúka tri šošovky. Hlavná má 50MP s clonou f/1,8, ultraširoká je 8MP so svetelnosťou f/2.2 a tretia makrošošovka má parametre 2MP s f/2.4. Video je možné nahrať v rozlíšení FullHD pri 30fps.

fotoaparát moto G31

Okrem hlavného fotoaparátu telefón samozrejme disponuje aj selfie šošovkou, umiestnenou vo vrchnej časti displeja, v otvore typu diera, a jedná sa o 13MP šošovku s clonou f/2.2. Aj selfie fotoaparátom, rovnako ako aj hlavným,  vieme snímať video do rozlíšenia FullHD pri 30fps.

selfie fotoaparát moto G31

Na snímanie fotografií môžeme použiť režimy ako je širokouhlý, makro, portrét, výrez, kinematograf, panoráma, pro, duálne snímanie a ďalšie.

foto Screenshot moto G31

fotografia nasnímaná smartfónom moto G31

 

fotografia nasnímaná smartfónom moto G31

fotografia nasnímaná smartfónom moto G31

fotografia nasnímaná smartfónom moto G31

selfie fotografia
selfie fotografia

 

Audio

Screenshot rádio moto G31

Zvuk reprodukovaný smartfónom je na dobrej úrovni, pričom externé zariadenia je k nemu možné pripojiť pomocou 3,5mm jacku či technológie Bluetooth.

moto G31

 

 

Záver

Smartfón Moto G31 je zariadenie vhodné pre užívateľov preferujúcich malý kvalitný displej typu AMOLED. Telefón pracuje na základe svojich hardvérových možností veľmi dobre. Konštrukcia telefónu je vcelku pevná, žiadna z častí nevŕzga. Snímač odtlačkov prstov nachádzajúci sa v tlačidle napájania pracoval spoľahlivo a bez meškania.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here