moto G9 POWER

Tentokrát vám predstavíme telefón moto g9 POWER s veľkokapacitnou externou 6000 mAh batériou a veľkým 6,8“ displejom. Ako obstál tento telefón v našom teste?

Dizajn

Telefón moto g9 POWER má plastové zadné telo s jemnou textúrou, na ktorom sa nachádza snímač odtlačkov prstov a trojica zadných fotoaparátov s LED svetlom. Na stranách nájdeme tlačidlá zapnutia/vypnutia telefónu, ovládania hlasitosti, spustenia funkcie asistenta, slot pre SIM kartu a micro SDkartu. Na spodnej hrane sa nachádza konektor typu USB-C a reproduktor. Audio 3,5mm jack je umiestnený na vrchnej hrane telefónu.

 Displej

Displej
Veľkosť 6,8″
Typ IPS LCD
Rozlíšenie 720 x 1640 px, pomer 20: 9 (hustota ~ 263 ppi)

displej moto G9 POWER

Displej ponúka veľké rozmery v pomere strán 20:9, ktoré hovoria v prospech sledovania videí alebo hrania hier na smartfóne moto g9 POWER. Reálne zobrazovanie farieb má na starosti technológia Max Vision. Celkový pomer displeja k prednej strane telefónu je 83 %. Okraje displeja sú lemované rámikom, ktorý je na spodnej strane dvojnásobný oproti ostatným stranám. V hornej časti na ľavej strane má svoje miesto otvor pre selfie kameru. Celkový dojem z používania displeja je uspokojivý. Senzor intenzity svetla počas nášho testu fungoval spoľahlivo.

Procesor – RAM

Procesor
Operačný systém Android 10
Procesor Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 nm)
CPU Osemjadro (4 x 2,0 GHz Kryo 260 Gold a 4 x 1,8 GHz Kryo 260 Silver)
GPU Adreno 610
RAM 4 GB

RAM moto G9 POWER

Moto g9 POWER používa procesor Snapdragon 662. Procesoru a celému systému k stabilite napomáha RAM-ka s veľkosťou 4 GB. Táto kombinácia zvláda celý chod smartfónu, ako aj  hranie hier či sledovanie videí.

ROM externá pamäť

Pamäť
Vnútorná pamäť ROM 128 GB
Pamäťová karta microSD do 512 GB

ROM moto G9 POWER

Veľkosť externého úložiska je dostatočná. Jeho kapacita je 128 GB. Ak však potrebujete väčšiu kapacitu úložiska, môžete v tomto prípade použiť microSD kartu do veľkosti 512 GB. Pri kombinácii microSD karty a SIM karty už v slote nie je miesto na vloženie ďalšej SIM karty. To znamená, že slot má použitie na kombináciu 2x SIM karta alebo 1x SIM a 1x microSD.

Operačný systém

Smartfón moto g9 POWER je založený na operačnom systéme Android 10 s podporou Google služieb. Počas redakčného používania softvér pracoval plynulo a spoľahlivo. Ovládanie telefónu je možné  okrem klasických navigačných tlačidiel aj pomocou známych gest či prechádzaním po navigačnom paneli v smere doľava a doprava, čo ho značne zjednodušuje  a zefektívňuje.

Audio

moto G9 POWER

Zvuk reprodukovaný počas sledovania videí, filmov či hraní hier je podľa našich pozorovaní  dostatočný. Na zvýšenie zvukového zážitku si k telefónu môžete pripojiť svoje obľúbené slúchadlá pomocou klasického 3,5mm audio jacku, ktorý je umiestnený na vrchnej hrane telefónu.

Motor g9 POWER ponúka užívateľovi možnosť používať vstavané rádio. Avšak na používanie rádia je potrebná anténa. Z tohto dôvodu je k telefónu potrebné pripojiť cez audio jack klasické drôtové slúchadlá. Tieto slúchadlá sa v balení nenachádzajú.

Zabezpečenie – snímač odtlačkov prstov

moto G9 POWER

Smartfón moto g9 POWER používa na zabezpečenie zariadenia viac možností odblokovania, a to pomocou odomknutia tvárou, zobrazením vzoru alebo vyťukaním PIN kódu na displeji. Odomknúť telefón je možné aj prostredníctvom snímača odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na zadnej strane. Snímač je umiestnený v logu motorola. Možnosti odblokovania sú na štandardnej úrovni a pri teste sa nevyskytli žiadne problémy.

 Batéria –  nabíjanie

batéria moto G9 POWER

Batéria v prípade moto g9 POWER disponuje kapacitou 6 000 mAh, vďaka ktorej vám telefón vydrží pri bežnom používaní takmer tri dni bez nabíjania. Dobíjanie smartfónu je zabezpečené pomocou 20W nabíjačky nachádzajúcej sa v balení.

Fotoaparát

Zadný – hlavný fotoaparát

fotoaparát moto G9 POWER

Foto
Zadná kamera 64 MP, f / 1,8, 26 mm (širokouhlý), 1 / 1,97 „, 0,7 µm, PDAF
2 MP, f / 1,4, (makro)
2 MP, f / 2,4, (hĺbka ostrosti)
Blesk LED
Zadná kamera video 1080p@30/60fps

Trojica šošoviek zadnej kamery sa nachádza v ľavom hornom rohu na zadnej strane telefónu. Počas redakčného testu sme fotografie snímali priamo z ruky aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Kvalitu fotografií si môžete pozrieť v galérii nasnímaných fotografií rozdelených podľa spôsobu fotografovania. Zhotovené fotky sú vcelku v slušnej kvalite. Pri nočných scénach je užitočný režim snímania nočné videnie. Pri zhotovovaní fotografií vás telefón upozorní na prepnutie režimu, aby výsledné snímky boli čo najlepšie.

 Klasická fotografia

Panoráma

panoráma moto g9 power

Makro

Režim snímania –  NOC

Video

Smartfón moto g9 POWER nahráva video v rozlíšení FHD pri snímkovej frekvencii 60 snímok za sekundu na celú obrazovku telefónu. Farby nasnímané pri videu sú reálne. Prehrávanie a sledovanie videa na displeji je v dostatočnej kvalite. Displej podporuje zobrazovaciu technológiu Max Vision.

Selfie – Predný fotoaparát

selfie fotoaparát moto G9 POWER

Foto
Predná kamera 16 MP, f / 2,2, 1,0 um
Video FHD

Predná selfie kamera sa nachádza v otvore displeja, ktorý je umiestnený v ľavej hornej časti. Nasnímaná fotografia je klasická bez použitia efektov či režimu rozmazania pozadia. V nastavení je k dispozícii funkcia na skrášlenie tváre. Video nasnímané pomocou selfie šošovky je vo formáte FHD na celú obrazovku.

Záver

moto G9 POWER

Mobilný telefón moto g9 POWER disponuje veľkou kapacitou batérie s hodnotou 6000 mAh. Ďalším zaujímavým parametrom je väčšia 6,8“uhlopriečka displeja. Celková hmotnosť 221 g  adekvátne odpovedá rozmerom telefónu.  Celkový dojem zo zariadenia moto g9 POWER je dobrý, faktom však je, že sa jedná o veľký telefón, ktorý nemusí vyhovovať každému. V redakcii techvia.sk predpokladáme, že moto g9 POWER si obľúbia nadšenci hier, videí a priaznivci obsahu, ktorý sa nachádza na sociálnych sieťach.

Technické špecifikácie

moto G9 POWER

Zariadenie
Názov / model moto g9 POWER
Rozmery 172,1 x 76,8 x 9,7 mm
Hmotnosť 221 g
Počet SIM / formát 2 / nanoSIM
Konštrukcia klasická s dotykovým displejom
Fingerprint áno
Vodeodolnosť Vodeodpudivý náter
Obsah balenia Napájací adaptér EU (20W), USB-C kábel, nástroj na vyberanie SIM karty, rýchla príručka, bezpečnostné informácie, ochranný obal
Displej
Veľkosť 6,8″
Typ IPS LCD
Rozlíšenie 720 x 1640 px, pomer 20: 9 (hustota ~ 263 ppi)
Batéria
Typ / kapacita Li-Po / 6000 mAh
Foto
Zadná kamera 64 MP, f / 1,8, 26 mm (širokouhlý), 1 / 1,97 „, 0,7 µm, PDAF
2 MP, f / 1,4, (makro)
2 MP, f / 2,4, (hĺbka ostrosti)
Blesk LED, HDR, panoráma
Zadná kamera video 1080p @ 30 / 60fps
Predná kamera 16 MP, f / 2,2, 1,0 um
Predná kamera Video 1080p @ 30fps
Platforma
Operačný systém Android 10
Procesor Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 nm)
CPU Osemjadro (4 x 2,0 GHz Kryo 260 Gold a 4 x 1,8 GHz Kryo 260 Silver)
GPU Adreno 610
Pripojiteľnosť
Dáta GSM / HSPA / LTE
Wi-Fi WiFi 802.11 a/b/g/n/ac | 2.4 GHz & 5GHz
BlueTooth 5.0
NFC áno
IrDA nie
GPS áno
Pamäť
Vnútorná pamäť 128 GB
RAM 4 GB
Pamäťová karta 512 GB

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here