MOTOROLA EDGE 30 PRO

Spoločnosť Motorola uviedla na Slovensku sériu vlajkových lodí rady Edge. Tentokrát sa bližšie pozrieme na smartfón Motorola edge 30 Pro.

MOTOROLA EDGE 30 PRO

Dizajn

smartfón MOTOROLA EDGE 30 PRO

Dizajn smartfónu je úhľadný s minimálne vystupujúcimi šošovkami zadného fotoaparátu, pričom jeho rozmery sú 163,06 x 75,95 x 8,79 mm s hmotnosťou 196 g.

smartfón MOTOROLA EDGE 30 PRO

Hrany telefónu sú jemne zaoblené, vďaka čomu telefón veľmi dobre padne do ruky. Prednej strane telefónu dominuje nezakrivený displej. Zadná strana je zelenej matnej farby s tromi šošovkami a LED svetlom vo vrchnej časti. Bočná hrana telefónu obsahuje tlačidlo napájania a taktiež tlačidlo regulácie hlasitosti.

reproduktor smartfón MOTOROLA EDGE 30 PRO

Na spodnej strane sa nachádza reproduktor, port na nabíjanie pomocou USB-C a slot na kartu SIM. Žiadne ďalšie tlačidlá sa už na telefóne nenachádzajú, nenájdete na ňom ani 3,5mm jack.

mobilný telefón MOTOROLA EDGE 30 PRO

Displej

Smartfón Motorola Edge 30Pro  je vybavený 6,7-palcovým displejom typu OLED, ktorý je FullHD+ s rozlíšením 2400 x 1080px a pomerom strán 20:9. Displej je MaxVision s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a frekvenciou dotyku až 360 Hz. Navyše podporuje aj ovládanie dotykovým perom od spoločnosti Motorola. Vďaka vysokej dotykovej frekvencii sú reakcie displeja na dotyk veľmi dobré. Ďalšou výhodou je pozorovanie displeja aj na priamom slnečnom žiarení. Na lepšiu ochranu displeja bolo použité ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3.

displej mobilný telefón MOTOROLA EDGE 30 PRO

Hardvér a softvér

Srdcom telefónu je momentálne najnovší procesor z dielne SnapDragon 8. generácie, konkrétne Gen 1, ktorému k výkonu napomáha 12 GB RAM pamäte a 256 GB pamäte ROM, rozšíriteľnej pomocou karty SD.

SIM karta mobilný telefón MOTOROLA EDGE 30 PRO

Telefón funguje na operačnom systéme Android 12  s nadstavbou od spoločnosti Motorola  MY UX, ponúkajúcou lepšiu personalizáciu, viac motívov či už zaužívané gestá, na ktoré sú užívatelia zariadení od Motoroly zvyknutí.

Fungovaniu telefónu nemáme čo vytknúť, nakoľko funguje veľmi svižne ako pre bežného, tak i náročného používateľa.

Audio

Motorola Edge 30Pro  disponuje stereo zvukovým výstupom na veľmi dobrej úrovni. Možnosť prepojenia s inými zvukovými zariadeniami je pomocou Bluetooth verzie 5.2 či pomocou technológie NFC.

nabíjanie mobilný telefón MOTOROLA EDGE 30 PRO

Batéria

Telefón Motorola Edge 30Pro dostal do vienka batériu s kapacitou 4 800 mAh, ktorá postačí na jeden deň bežnej kancelárskej práce. Nabíjanie telefónu je veľmi rýchle vďaka adaptéru TurboPower 68W, ktorý je súčasťou balenia. Nabíjanie môže prebiehať taktiež aj pomocou Wireless nabíjania s výkonom 15W.

Fotoaparáty

FOTOAPARÁT mobilný telefón MOTOROLA EDGE 30 PRO

Na zadnej strane telefónu sú umiestnené tri šošovky hlavného fotoaparátu. Prvou z trojice je 50MP so svetelnosťou f/1.8. Na širokouhlé fotky je určená taktiež 50MP šošovka so svetelnosťou f/2.2. Túto trojicu uzatvára 2MP bokeh šošovka so svetelnosťou f/2.4. V nastaveniach režimu nájdeme možnosti ako ultra rez, postava, panoráma, živý filter, dokumenty, makro, zvýraznené farby či režim portrét. K lepšiemu výsledku fotenia nám dopomáha umelá inteligencia.

Video snímané týmto fotoaparátom môže byť až v režime 8K pri snímkovej frekvencii 24/30fps, ďalej je to režim 4K pri 30fps, 3,2K pri 60fps a nakoniec FullHD pri 30/60/120/240/960fps.

SELFIE FOTOAPARÁT MOTOROLA EDGE 30 PRO

Selfie fotoaparát sa nachádza v strede hornej časti predného displeja v kruhovom otvore a jeho šošovka je 60MP pri clone f/2.2. Video je možné nahrávať v režimoch 4K pri 30fps a FullHD pri 30/120fps.

Fotografie nasnímané telefónom Motorola Edge 30Pro sú priložené v galérii, kde si môžete pozrieť ich kvalitu.

fotografia nasnímaná smartfónom motorola edge 30 PRO

Panoráma

panoráma fotografia nasnímaná smartfónom motorola edge 30 PRO

Portrét

fotografia nasnímaná smartfónom motorola edge 30 PRO

Režim makro

fotografia nasnímaná smartfónom motorola edge 30 PRO

 

Režim dvojitého snímania
Fotografovanie pri zhoršených svetelných podmienkach
Režim fotografovania pre zvýraznenie farby

Režim fotografovania pre zvýraznenie farby

Fotografovanie s použitím filtra

Záver

MOTOROLA EDGE 30 PRO

Mobilný telefón Motorola Edge 30Pro ponúka užívateľovi veľký výkon, pričom ho ocenia  užívatelia nielen v rámci klasickej kancelárskej práce, ale aj pri hraní mobilných hier najmä vďaka OLED displeju so 144Hz obnovovacou frekvenciou. Fotografie a videá snímané týmto telefónom sú na vysokej úrovni a určite sa nebudete musieť za ne hanbiť pri ich zdieľaní na svojich sociálnych sieťach. Po pripojení k televízoru či notebooku viete pomocou funkcie READYFor zdieľať svoje súbory. Telefón disponuje aj ochranným vodeodolným náterom. Užívatelia  si môžu zakúpiť aj pero na ovládanie telefónu, avšak na jeho prenos je potrebné dokúpiť puzdro.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here