OnePlus 8T

OnePlus 8T je skvelý telefón vyššej strednej triedy, ktorý nás hneď po chvíľke používania prekvapil. Jeho najsilnejšou stránkou je fotoaparát. V tejto cenovej kategórii je to určite jeden z najlepších makro fotoaparátov široko ďaleko.

OnePlus 8T

Dizajn

OnePlus 8T

OnePlus 8T

Originálnym pri zariadeniach s Androidom je prvok mechanického tlačidla – posuvníka na stíšenie zvonenia. Tento sa nachádza na pravej strane spolu s tlačidlami hlasitosti. V kruhovom výreze na displeji sa nachádza selfie fotoaparát. Zo spodnej strany je umiestnený USB-C konektor, mikrofón a reproduktor. Na zadnej strane má svoje miesto skupina fotoaparátov a logo.

OnePlus 8T

OnePlus 8T

Vzhľad telefónu je nadčasový, najmä vďaka výraznej azúrovej farbe.

Vlastnosti 160,7 x 74,1 x 8,4 mm
188 gramov
Hliníkový rám
Sklený chrbát
Gorilla Glass 5

Displej

OnePlus 8T

Displej 6,55“ HDR10+
120 Hz
Tekutý AMOLED
Odolnosť Gorilla Glass 5
Rozlíšenie 1080 x 2400 pixelov, pomer strán 20:9

 Ako prvé je možné pocítiť obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Telefón je tak svižnejší a pocitovo rýchlejší. Podanie farieb je taktiež úžasné. Fotografie na ňom vyzerajú v niektorých prípadoch lepšie ako v realite, zvlášť makro snímky.

V displeji je zabudovaná čítačka odtlačkov prstov. Je vskutku rýchla vďaka výrazne vylepšenej technológii, ktorá bola vytvorená s pomocou odlišnej optickej technológie.

Hardvér

Táto kombinácia výkonného osemjadrového procesora spolu s 12 GB RAM pamäte tvorí telefón, pri ktorom sa nestane, že nezvládne nejakú aplikáciu, hru či zložitú operáciu. Jednoducho je možné konštatovať, že OnePlus 8T je telefón, ktorý je výkonný ako priemerný počítač.

Procesor OxygenOS 11.0.4
CPU – Octa-core (1×2.84 GHz Kryo 585 & 3×2.42 GHz Kryo 585 & 4×1.8 GHz Kryo 585)
GPU – Adreno 650
Pamäť RAM – 12 GB
ROM – 256 GB
SD – nie

Nedávno vyšiel nový operačný systém Android 11, ktorý je už k dispozícii aj v tomto telefóne. To znamená, že po dobu niekoľkých rokov budete mať neustále najnovšie vylepšenia operačného systému, zlepšovania stability a komfortu používania.

Fotoaparát

OnePlus 8T

Fotoaparát je hlavný dôvod, prečo sme si OnePlus 8T v redakcii tak obľúbili. Jeho makro objektív podľa nášho názoru nemá konkurenciu. Voľným okom ani nie je možné vidieť toľko detailov, koľko vám ich realisticky vykreslí tento nenápadný objektív.

OnePlus 8T

Okrem neho, 8T vlastní aj hlavný svetelný fotoaparát s vysokým rozlíšením, ktorý taktiež dokáže robiť nádherné zábery.

Zadná strana 48 MP, f/1.7, 26mm – hlavný
16 MP, f/2.2, 14mm – širokouhlý
5 MP, f/2.4 – makro
2 MP, f/2.4 – efekt hĺbky
Selfie fotoaparát 16 MP, f/2.4

selfie OnePlus 8T

Fotoaparát dokáže natáčať do rozlíšenia 4K pri 60 FPS, čo vypovedá o kvalite snímača. Páčilo sa nám, že telefón neponúka zbytočne veľa prednastavení, ale limitoval ich na tie najdôležitejšie – najlepší pomer rozlíšenie a kvalita.

Video 4K pri 30/60 fps
1080p pri 30/60/240 fps
Selfie video 1080p pri 30 fps
Iné funkcie Automatické HDR, panoráma, Dual-LED blesk

Fotografie nasnímané počas redakčného testu

Panoráma

foto panoráma OnePlus 8T

Makro

Nočné snímanie

Selfie

Konektivita

Samozrejme, je možné sa pripojiť pomocou USB-C zospodu telefónu, ktorý je až 3.1 generácie s veľkou prenosovou rýchlosťou. Okrem toho sa dá pripojiť bezdrôtovo nasledovne:

Bezdrôtové pripojenia Wi-Fi 802.11
Bluetooth 5.1
GPS – áno
NFC – áno
Rádio – nie

Batéria

Batéria disponuje kapacitou 4 500 mAh, ktorá zabezpečí jeden a pol dňa klasickej prevádzky telefónu, pričom vždy je potrebné vziať do úvahy vyťaženie telefónu.

Z pribalenej nabíjačky je ihneď jasné, ako rýchle nabíjanie telefón podporuje. Za úctyhodných 39 minút dokáže nabiť telefón na 100 %. Aj keď je telefón po takomto výkone značne zahriaty, v niektorých situáciách vám táto vymoženosť doslova padne vhod.

Akumulátor 4 500 mAh
Rýchlonabíjanie 65 W

obal OnePlus 8T

Záver

OnePlus 8T je telefón, ktorý v redakcii techvia.sk skutočne oceňujeme. Kto si potrpí na kvalitné fotografie, dychberúce zábery detailov a zároveň ocení výkonnú hardvérovú výbavu, nebude ľutovať. Dizajnovo je OnePlus 8T výrazný a nadčasový, ponúka možnosť dvoch SIM-kariet a je pripravený na mobilnú sieť 5G.

OnePlus 8T

techvia.sk

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here