POCO X4 Pro 5G

Spoločnosť Xiaomi prináša na slovenský trh smartfóny rady Poco a my v redakcii techvia.sk sa teraz bližšie pozrieme na verziu POCO X4 Pro 5G.

POCO X4 Pro 5G

Dizajn

POCO X4 Pro 5G disponuje predným veľkým displejom s ochranným sklom Gorilla Glass 5 s plastovými bočnými hranami. Veľkosť telefónu je 164,2 x 76,1 x 8,1 mm a jeho hmotnosť je 205 g. Telefón disponuje odolnosťou IP53. Na bočnej hrane telefónu sa nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia telefónu a ovládania hlasitosti. Na vrchnej strane nájdeme už menej používaný 3,5 mm audio jack a reproduktor telefónu. Druhý reproduktor, port pre SIM-kartu a nabíjací USB-C port nájdeme klasicky na spodnej hrane. Na zadnej strane telefónu dominuje setup mierne vystúpených fotoaparátov doplnených o dizajnové logo POCO.

POCO X4 Pro 5G

POCO X4 Pro 5G

Displej

Displej telefónu POCO X4 Pro 5G je 6,67-palcový s rozlíšením 1080 x 2400px a pomerom strán 20:9, pričom sa jedná o typ AMOLED  s veľmi dobrou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Displej funguje veľmi plynule a jeho odozva je na skutočne dobrej úrovni. Po stranách displeja sa nachádzajú jemné rámiky a pomer displeja voči telu je tak na 86% úrovni.

displej POCO X4 Pro 5G

Hardvér & Softvér

Verzia telefónu, ktorú máme v redakcii k dispozícii obsahuje 6 GB RAM pamäte. Tú je možné rozšíriť o ďalšie 2 GB zo 128 GB ROM pamäte. Srdcom telefónu je procesor Snapdragon 695.

mobilný telefón POCO X4 Pro 5G

Základom softvéru je Android 11 s dodanou nadstavbou  od spoločnosti Xiaomi,  konkrétne  MIUI 13. Na základe týchto parametrov pracoval telefón veľmi spoľahlivo. Samozrejmosťou telefónu sú gestá od spoločnosti Xiaomi. Samotný systém viete nastaviť defaultne do tmavého režimu.

Fotoaparáty

fotoaparát POCO X4 Pro 5G

Hlavný fotoaparát obsahuje štyri šošovky nachádzajúce sa na zadnej strane telefónu. Prvou zo štvorice je 108MP šošovka so svetelnosťou f/1.9. Druhou je 64MP šošovka rovnako širokouhlá ako prvá, avšak s clonou f/1.8. Na ultraširokouhlé fotografie s uhlom až 118° je k dispozícii tretia 8MP šošovka s clonou f/2.2. Napokon štvoricu uzatvára šošovka pre makro, čiže detailné fotky, ktorá je 2MP s clonou f/2.4.

Screenshot foto POCO X4 PRO

Telefónom POCO X4 Pro 5G  vieme nasnímať Full-HD video so snímkovou frekvenciou 30fps.

selfie fotoaparát POCO X4 Pro 5G

Selfie kamera je jedna s parametrami 16MP s clonou f/2.5, pričom sa nachádza vo vrchnej časti v otvore typu diera.

Fotografie nasnímané týmto telefónom počas redakčného testu môžete nájsť v priloženej galérii. Na fotenie sú k dispozícii rôzne režimy, kde nechýbajú napríklad Panoráma, Pro či nočná fotka, ale taktiež tu nájdeme aj režimy ako fotenie hviezd, ku ktorým je však potrebné použiť statív.

fotografia nasnímaná smartfónom POCO X4 PRO

fotografia nasnímaná smartfónom POCO X4 PRO
10x zoom

selfie fotografia nasnímaná smartfónom POCO X4 PRO

Audio

Telefón POCO X4 Pro 5G, ako sme už spomenuli, disponuje aj audio jackom, avšak nechýba ani možnosť Bluetooth pripojenia pomocou Bluetooth 5.1. Kvalitný zvuk je reprodukovaný aj vďaka reproduktorom od spoločnosti Dolby Atmos.

POCO X4 Pro 5G

Batéria

V 205g tele telefónu sa nachádza aj 5 000 mAh batéria s bezproblémovou výdržou jedného dňa a jej nabíjanie je možné prostredníctvom 67W adaptéra nachádzajúceho sa v balení telefónu. Vďaka výkonu adaptéra je možné nabiť telefón až na 70% len za 20 minút.

nabíjanie POCO X4 Pro 5G

Obsah balenia

V balení sa okrem telefónu nachádza aj spomínaný adaptér, nabíjací/dátový kábel či silikónový priehľadný obal.

Záver

mobilný telefón POCO X4 Pro 5G

Smartfón POCO X4 Pro 5G  je telefón vyznačujúci sa veľkým AMOLED displejom a 120Hz obnovovacou frekvenciou. Ďalšou nespornou výhodou je veľmi krátky čas potrebný na nabitie batérie. Fotografie sú vo veľmi slušnej kvalite aj za zhoršených svetelných podmienok. V prípade videa je možné natáčanie len FullHD video pri 30fps, čo môže byť pre niektorých užívateľov menším mínusom.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here