SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Trh so sklopnými smartfónmi je pre mnohých používateľov známy. Podľa predaných kusov mu v našich zemepisných šírkach dominuje výrobca SAMSUNG so svojimi modelmi. V našej redakcii sme sa bližšie pozreli na nedávno predstavenú novinku Galaxy Z Flip4.

SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Dizajn smartfónu sa oproti predchádzajúcemu modelu výrazne nezmenil. Skôr by sme mohli povedať, že sa zdokonalil a sprecíznil. Smartfón má rozmery: výška 165,2 mm, šírka 71,9 mm a hĺbka 6,9 mm pri hmotnosti 187 gramov. V útrobách mobilného telefónu sa nachádza 3700 mAh batéria. Kapacita batérie postačuje na cca 18 hodín prevádzky. Nabíjanie je možné pomocou 25W nabíjacieho adaptéra alebo 15W wireless technológie. Balenie neobsahuje nabíjačku, ale iba kábel s koncovkami typu USB-C.

SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Smartfón Galaxy Z Flip4 má matné farebné prevedenie. Je vybavený dvoma displejmi. O ochranu sa stará sklo Corning Gorilla Glass Victus+. O zníženie medzery pri ohybe smartfónu sa stará zdokonalenejší pánt chránený hliníkovým rámom Armor Aluminum. Smartfón je vodoodolný. Vydrží ponorenie do vody na 30 minút v hĺbke 1,5 metra. Čo sa týka výdrže vnútorného displeja, tak jeho odolnosť v počte zložení je stanovená na hodnotu minimálne 200 000-krát.

SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Smartfón SAMSUNG Galaxy Z Flip4 je možné zakúpiť vo verzii s ROM 128 GB alebo 256 GB. O spoľahlivý chod sa stará osemjadrový procesor Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm) s podporou 8 GB RAM pamäte. Operačným systémom je Android 12, One UI 4.1.1, ktorý sa pri spustení zariadenia bude aktualizovať na Android 13 a nadstavbu One UI 5.0. Externé zariadenia je možné spárovať pomocou Bluetooth technológie vo verzii 5.2.

SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Sekundárny a primárny displej

Predný displej je typu Super AMOLED s rozlíšením 260 x 512 Px. Displej je plne farebný s farebnou hĺbkou obsahujúcou 16 miliónov farieb. Displej je dotykový s podporou Always On Display funkciou.

displej SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Typ hlavného sklopného displeja je Dynamic AMOLED 2X s veľkosťou 6,7“ s rozlíšením 2640 × 1080 (FHD+) a obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Čo sa týka oboch displejov, niet im čo vytknúť. Majú dobré zobrazenia na priamom slnku a rovnako dobre reagujú na pohyb prsta. S používaním displejov sme počas doby skúšania smartfónu nemali žiadny problém.

Fotoaparát smartfónu SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Parametre foto snímačov napovedajú, že fotografie nasnímané Galaxy Z Flip4 budú na vysokej úrovni. Fotografie nasnímané počas nášho redakčného testu sa nachádzajú v galérii. Fotografie sú živé, s peknými farbami a s minimálnym šumom pri zhoršených svetelných podmienkach.

Selfie fotoaparát

selfie fotoaparát SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Vnútorný selfie fotoaparát má jednu 10 MPx šošovku so svetelnosťou f2.4. Video nasnímané predným fotoaparátom je v rozlíšení 4K@30fps s podporou HDR.

Zadný hlavný fotoaparát

O kvalitné fotografie a videá sa stará dvojica snímačov, ktorých parametre sú 12 MPx f1.8 a 12 Mpx f2.2 pre širokouhlé fotografie. Fotoaparát podporuje automatické ostrenie, optickú stabilizáciu obrazu a až 10-násobný digitálny zoom. Na zhotovenie fotografií pri zlých svetelných podmienkach je možné použiť blesk. Video nasnímané zadným fotoaparátom je v rozlíšení 4K@30/60fps, 1080p@60/240fps a 720p@960fps s podporou HDR10+.

Fotografie nasnímané smartfónom SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Priblíženie

Panoráma

panoráma

Nočné snímanie

Záver

mobilný telefón SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Smartfón SAMSUNG Galaxy Z Flip4 so sklopným Dynamic AMOLED 2X displejom je charakteristický kvalitným  dielenským spracovaním pri ideálnych rozmeroch pre každé vrecko nohavíc. Smartfón disponuje certifikátom IPX8 odolnosti voči vode, čo je veľkým plus. Na zabezpečenie mobilného telefónu je k dispozícii snímač odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza v zapínacom tlačidle. Zákazník si pri kúpe okrem veľkosti ROM pamäte má možnosť vybrať aj farebnú verziu, pričom v ponuke sú štyri farby: Bore Purple, Graphite, Pink Gold a Blue.príslušenstvo k mobilnému telefónu SAMSUNG Galaxy Z Flip4

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here