SAMSUNG Galaxy A34 5G

Spoločnosť SAMSUNG obohatila modelovú radu A o model Galaxy A34 5G, ktorý sme v našej redakcii techvia.sk privítali a náležite vyskúšali.

SAMSUNG Galaxy A34 5G

Telefón disponuje rozmermi 161,3 x 78,1 x 8,2 mm pri hmotnosti 199 g. Zadná strana je plastová a rám je kovový. Displej je chránený ochranným sklom Gorilla Glass.

Galaxy A34 5G

Displej

Galaxy A34 5G je vybavený FHD+ displejom Super AMOLED s uhlopriečkou 6,6“ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Plynulosť displeja oceníte nielen pri hraní hier, ale aj pri samotnom používaní a skrolovaní na displeji.

Screenshot Galaxy A34 5G

Obrazovka ponúka dobré pozorovacie uhly a jas, pričom nesklame ani na priamom slnečnom žiarení. Displej má maximálny jas 1 000 nitov. V hornej časti displeja sa nachádza výrez pre selfie šošovku.

displej SAMSUNG Galaxy A34 5G

Hardvér & Softvér

Srdcom mobilného telefónu SAMSUNG Galaxy A34 5G je procesor MediaTek Dimensity (Octa-Core), ktorému k stabilnému výkonu pomáha RAM pamäť. Zariadenie je možné zakúpiť v dvoch variantoch RAM a ROM pamäte. Prvý variant je 6 GB / 128 GB alebo druhá verzia 8 GB / 256 GB. My sme mali možnosť vyskúšať druhú výkonnejšiu verziu. Počas redakčného používania sme tak mohli oceniť výkon smartfónu, s plynulosťou systému sme nemali žiadny problém. V prípade potreby je možné RAM pamäť rozšíriť pomocou funkcie RAM Plus, ktorú nájdete v nastavení mobilného telefónu.

Screenshot Galaxy A34 5G

K dispozícii je možnosť rozšíriť si RAM o hodnotu 2, 4, 6 alebo 8 GB. Priestor na rozšírenie pamäte sa použije z celkovej ROM pamäte telefónu. V prípade potreby je tiež možnosť rozšíriť ROM pamäť pomocou micro SD karty, a to do veľkosti až 1 TB.

smartfón SAMSUNG Galaxy A34 5G

Je potrebné si však uvedomiť, že v prípade rozšírenia ROM pamäte pomocou micro SD karty sa stráca možnosť používať dve SIM karty v telefóne.

Operačný systém použitý v SAMSUNG Galaxy A34 5G predstavuje Android 13 s rozhraním One UI 5.1. V nastavení je možné systém prispôsobiť na základe vlastných preferencií. Systém obsahuje známe aplikácie na zabezpečenie dát a hesiel Samsung Knox. Ďalej je možné využívať funkciu Quick Share na zdieľanie súborov a fotografií. Určite oceníte, tak ako my, aplikáciu Smart Switch na prijímanie a prenášanie údajov, ktoré máte v smartfóne.

Fotoaparáty

Hlavný fotoaparát smartfón SAMSUNG Galaxy A34 5G

Hlavné zadné fotoaparáty

Tri snímače hlavného fotoaparátu sú zoskupené v rade pod sebou. Skupinu šošoviek dopĺňa LED svetlo. Parametre jednotlivých snímačov sú: Ultraširoký 8 MPx so svetelnosťou f/2.2, FF. Hlavný fotoaparát má 48 MPx s f/1.8, AF, OIS. Pre makro fotografie je použitý snímač 5 MPix s f/2.4, FF. Fotografie nasnímané smartfónom si môžete pozrieť v galérii. Myslíme si, že sú v dobrej kvalite. Fotkám nechýba jas, majú živé farby s dôrazom na detail.

Panoráma

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy A34 5G

Makro

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy A34 5G

Zhoršené svetelné podmienky

Video nasnímané zadným hlavným fotoaparátom je v rozlíšení 4K@30fps, 1080p@30/60fps, 720p@480fps.

Predná selfie kamera

Predný fotoaparát smartfón SAMSUNG Galaxy A34 5G

Selfie snímač sa nachádza v hornej časti v strede displeja v podobe jednej 13MPx šošovky so svetelnosťou f/2.2. Selfie fotografie a videá sú v dostatočnej kvalite. Nahrávanie videa pomocou predného fotoaparátu je možné v rozlíšení 4K@30fps, 1080p@30fps.

Zvuk

Zvuk, ktorý si vychutnáte počas prehrávania hudby, filmov alebo hraní hier je dostatočný v režime Dolby Atmos. Periférne zariadenia ako reproduktor či slúchadlá je možné pripojiť pomocou konektora USB-C alebo na technológie Bluetooth vo verzii 5.3.

nabíjanie smartfón SAMSUNG Galaxy A34 5G

Batéria

Kapacita batérie smartfónu Galaxy A34 5G môže vydržať aj dva dni, pričom frekvencia nabíjania závisí od spôsobu používania zariadenia. Kapacita batérie je 5 000 mAh. Telefón podporuje 25 Wattové nabíjanie. Nabíjací adaptér sa nenachádza v balení. Obsahom balenia je len kábel typu USB-C.

Záver

SAMSUNG Galaxy A34 5G je dizajnovo veľmi vydarené zariadenie. Mobilný telefón je možné zakúpiť v štyroch farebných odtieňoch: Awesome Lime, Awesome Silver, Awesome Violet, Awesome Graphite a dvoch variantoch prevedenia RAM a ROM pamäte. Zariadenie počas redakčného používania pracovalo plynulo a spoľahlivo. Kvalitu nasnímaných fotografií je vidieť v priloženej galérii. Fotografie  sú jasné, ostré s dobrými farebnými odtieňmi s minimálnou zrnitosťou aj v zhoršených svetelných podmienkach. Pri používaní oceníte možnosť zabezpečenia dát a hesiel pomocou aplikácie SAMSUNG Knox. Ďalším bezpečnostným prvkom je snímanie odtlačku prsta, ktorý sa nachádza v displeji. Pre mnohých užívateľov je dobrou správou aj prítomnosť stupňa krytia podľa certifikátu IP67, pričom ide o ponorenie do hĺbky 1 metra po dobu 30 minút v sladkej vode.

Martin Morávek

NAY - SAMSUNG Galaxy A

SAMSUNG Galaxy A34 5G

Displej   6,6“ (16,8 cm) FHD+
Super AMOLED
Obnovovacia frekvencia 120 Hz
Funkcia Vision Booster

* Merané uhlopriečne. Rozmer displeja 6,6“ bez zaoblených rohov, 6,4“ (16,3 cm) so započítaním zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a výrez objektívu fotoaparátu.

Rozmery a hmotnosť 161,3 x 78,1 x 8,2 mm, 199 g
Fotoaparát   Ultraširoký 8 MPix
·        f2,2, FF
Hlavný fotoaparát 48 MPix
·        f1,8, AF, OIS
Makro 5 MPix
·        f2,4, FF
Predný fotoaparát 13 MPix
·        f2,2, FF
Procesor MediaTek Dimensity (Octa-Core)
Pamäť

6 GB pamäť + 128 GB úložný priestor
8 GB pamäť + 256 GB úložný priestor
Úložný priestor je možné rozšíriť až o 1 TB pomocou pamäťovej karty microSD (predáva sa samostatne)

* Skutočná kapacita úložného priestoru záleží od predinštalovaného softvéru.
* Dostupnosť sa na jednotlivých trhoch líši.
* Karty microSD sa predávajú samostatne. Dostupnosť jednotlivých parametrov (napr. pamäť alebo procesor) závisí od krajiny a mobilného operátora.

Batéria 5 000 mAh (typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 4 905 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od sieťového prostredia, používateľských zvykov a ďalších faktorov.

Operačný systém Android 13
One UI 5.1
* Dostupnosť funkcií, aplikácií a služieb pre One UI závisí od verzie operačného systému.
Zabezpečenie Samsung Knox
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here