SAMSUNG Galaxy S21 FE

Spoločnosť Samsung prináša druhú verziu z rady  Fan Edition ktorá má názov Galaxy S21 FE.

SAMSUNG Galaxy S21 FE

Dizajn

SAMSUNG Galaxy S21 FE

Telefón má rovný displej a mierne zaoblené hrany. Zo zadu je pokrytý plastovým krytom na ktorom sa nachádzajú aj fotosnímače. Keď sa bližšie pozrieme na hrany telefónu na pravej strane sa nachádzajú ovládacie tlačidlá konkrétne tlačidlo pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo ovládania napájania na spodnej strane sa nachádza reproduktor, konektor pre nabíjanie USB-C a slot pre SIM-kartu a mikro-SD kartu na ostatných hranách sa nenachádza už nič ani 3,5mm Jack. Telefón má hmotnosť 177g do ktorej sa zmestilo s rozmermi 155,7 x 74,5 x 7,9mm.

smartfón SAMSUNG Galaxy S21 FE

Displej

Prednú časť pokrýva displej typu Dynamic AMOLED 2x s obnovovacou frekvenciou 120Hz a podporou HDR10+ pre zobrazovanie farieb. Veľkosť displeja je 6,4palca s pomerom pokrytia voči celkovým rozmerom až 89,6%. Pre ochranu voči poškrabaniu či jemnému pádu je displej pokrytý ochranným sklom Corning Gorilla Glass Victus. Displej telefónu Galaxy S21 FE má veľmi dobré pozorovacie vlastnosti a to aj na priamom slnečnom žiarení. Displej má skutočne veľmi dobrú odozvu na dotyk ktorá napomáha zážitku z už tak dobrého displeja.

displej smartfón SAMSUNG Galaxy S21 FE

Hardwér & Softwér

Smartfón Galaxy S21 FE ponúka v našej krajine procesor Exynos 2100 k stabilnému fungovaniu mu napomáha 6GB RAM spolu s 128GB ROM pamäte pre ukladanie vašich fotiek videí či iných potrebných súborov.

Vďaka dobrej hardwérovej časti  máme k dispozícii taktiež veľmi dobrý softwér a to Android 12 spolu s nadstavbou One UI 4. vďaka nadstavbe od spoločnosti samsung máme v telefóne lepšiu možnosť prispôsobenia vzhľadu  a taktiež ponuku lepšieho zabezpečenia aj pomocou aplikácií ako napríklad samsung Things, Samsung Health či Galaxy wearabless. Okrem týchto aplikácií od Samsungu  sa v telefóne samozrejme nachádzajú aj iné predinštalované aplikácie od Google ktoré sa v telefóne nachádzajú už pri spustení telefónu. Celý telefón fungoval počas nášho používania veľmi dobre bez zaváhania

Dual SIMM SAMSUNG Galaxy S21 FE

Zabezpečenie telefónu je možné pomocou klasického hesla, PINu, odtlačku prsta či snímania tváre. Oba snímače pre zabezpečene zariadenia biometriou fungujú dobre a spoľahlivo.

Batéria

Galaxy S21 FE v 177g tele ukrýva 4500mAh batériu s výdržou jedného dňa jednoduchého používania avšak ak by ste si zahrali nejakú hru ktorej hranie pri 120 Hz displeji je veľmi dobrým zážitko či si pozriete film vtedy sa samozrejme výdrž batérie skráti. Na dobíjanie batérie slúži kábel typu USB-C ktorý je zároveň jediným doplnkom nachádzajúcim sa v balení okrem telefónu. Pokiaľ chcete telefón nabíjať káblovo môžete na to použiť adaptér Fast-Charge do výkonu 25W alebo pre použivateľov WireLess nabíjania je možnosť 15W tohto typu.

nabíjanie SAMSUNG Galaxy S21 FE

Audio

Telefón podporuje prehrávanie zvuku pomocou technológie Bluetooth 5.0 ktoré ponúka veľmi dobrý prenos zvuku. Okrem Bluetooth poskytuje telefón aj pripojenie Wi-Fi 6 či NFC. Ako sme už spomínali telefón nedisponuje 3,5 Audio jackovým pripojením.

Fotoaparát

fotoaparát SAMSUNG Galaxy S21 FE

Hlavný fotoaparát tvoria tri šošovky ktoré sú: 12MP s clonou f/1,8 ďalej šošovka s trojnásobným optickým zoomom, ktorá je 8MP pri f/2,4, no a poslednou z trojice je ultraširokouhlá 12MP šošovka s svetelnosťou f/2,2. pre zlepšenie svetelných podmienok sa pri šošovkách nachádza aj pomocné LED svetlo. V nastaveniach fotoaparátu môžeme nájsť režimy: jednotlivé snímanie, portrét, režim PRO, panoráma, jedlo či noc. Fotografie nasnímané telefónom Galaxy S21 FE si samozrejme môžete pozrieť v priloženej galérii.

foto nasnímané smartfónom SAMSUNG Galaxy S21 FE

fotografia nasnímaná smartfónom SAMSUNG Galaxy S21 FE

fotografia nasnímaná smartfónom SAMSUNG Galaxy S21 FE

foto nasnímané smartfónom SAMSUNG Galaxy S21 FE

foto nasnímané smartfónom SAMSUNG Galaxy S21 FE

panoráma

foto Galaxy S21 FE

Keď sa bližšie pozrieme na video snímanie týmto fotoaparátom môžeme snímať v rozlíšeniach: 4K pri 30/60fps, FullHD pri 30/60/240fps či HD pri 960fps. Videorežimy ponúkané telefónom sú: portrét, spomalený záber, časozberné snímanie či Dualné snímanie tzn. snímanie naraz aj predným aj zadným snímačom.

selfie fotoaparát SAMSUNG Galaxy S21 FE

Šošovka pre selfie fotoaparát sa nachádza v strede hornej časti displeja, jedná sa o šošovku typu diery. Snímač selfie kamery je 32MP pri svetelnosti f/2,2. video  snímané selfie kamerou môže byť až v režime 4K pri snímkovej frekvencii 30/60fps.

Selfie

selfie SAMSUNG Galaxy S21 FE

Duálne snímanie

duálne snímanie Galaxy S21 FE

Záver

Smartfón Samsung Galaxy S21 FE je zariadenie ktoré si obľúbia ľudia požadujúci od svojho zariadenia všetky vychytávky vlajkových lodí za nižšiu cenu. Telo smartfónu má príjemný vzhľad z ruky nekĺže a jeho držanie je vcelku pohodlné. Displej ponúkaný výrobcom je veľmi dobrý s veľmi dobrou odozvou a obnovovacou frekvenciou 120Hz. Na slovenskom trhu si môžete zariadenie Galaxy S21 FE kúpiť vo farbe olive, levanduľa, graphite či biela.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here