SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Spoločnosť Samsung opäť prináša S-Pen vložený priamo do tela smartfónu v modeli Samsung Galaxy S22 verzie Ultra.

SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Dizajn

SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Telefón má prijateľné rozmery 163,3 x 77,9 x 8,9 mm s hmotnosťou 228 g. Hoci hrany telefónu sú mierne zaoblené, celkový dojem hranatého tvaru zostáva zachovaný. Displej je pokrytý ochranným sklom Corning Gorilla Glass Victus s veľmi dobrými ochrannými vlastnosťami. Na ochranu voči vode či prachu je telefón vyrobený v súlade s normou spĺňajúcou certifikáciu IP68.

SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Displej

Galaxy S22 Ultra má 6,8-palcový Dynamic AMOLED 2X displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Na vernejšie zobrazovanie farieb dostal displej do vienka certifikáciu HDR10+ a svietivosť až 17 550 nitov. Rozlíšenie displeja je 1440 x 3088px. Práca s displejom je vynikajúca s veľmi dobrou odozvou na dotyk ako aj zobrazovaním kontrastu na priamom slnečnom žiarení. Displej má veľmi dobrú odozvu aj pri používaní S-penu, ktoré prešlo taktiež úpravami, výhodou je napríklad menšia latencia. S-pen sa drží veľmi dobre a myslíme si, že ho ocenia aj užívatelia, ktorí s ním ešte nemajú skúsenosti.

displej SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Hardvér & Softvér

Smartfón beží na platforme Android 12 s nadstavbou od spoločnosti Samsung One UI 4.1, ktorá ponúka nielen bezpečnostné prvky, ale i mnohé ovládania telefónu. K tým patria nielen gestá na telefóne, ale i gestá na samotnom S-pene. Softvér počas nášho redakčného používania bežal veľmi spoľahlivo bez zaváhaní a všetko fungovalo tak, ako bolo potrebné.

Screenshot Galaxy S22 Ultra

Srdcom telefónu je procesor, ktorým je v európskom regióne Exynos 2200, vyrobený 4nm technológiou, pričom k stabilnému výkonu mu napomáha až 12 GB pamäte RAM a úložisko až 256/512 GB pamäte ROM.

SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Batéria

Smartfón Galaxy S22 Ultra vo svojom tele ukrýva 5mAh batériu, ktorú je možné nabíjať pomocou 45W Fast Charge nabíjania, Wireless 15W nabíjania či zdieľaním a to až 4,5W. Nabíjanie pomocou kábla je s konektorom USB typu C. Avšak nabíjací adaptér sa v balení nenachádza, k dispozícii je len dátový a nabíjací kábel.

Audio

Reprodukovaný zvuk vychádzajúci zo stereo reproduktorov v prípade Galaxy S22 Ultra je na vysokej úrovni. Na pripojenie slúchadiel k telefónu je potrebné použiť buď technológiu Bluetooth 5.2 alebo NFC, nakoľko port pre 3,5mm jack sa na zariadení nenachádza.

Fotoaparáty

fotoaparát SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Hlavný fotoaparát telefónu Galaxy S22 Ultra je tvorený štvoricou snímačov, nachádzajúcich sa vo vrchnej zadnej časti zariadenia. Prvou šošovkou je 108MP s clonou f/1.8. Ďalšie dve šošovky slúžia ako telefoto šošovky, obidve sú 10MP,  avšak jedna s 10-násobným zoomom má clonu f/4.9 a druhá s 3-násobným optickým zoomom poskytuje clonu f/2.4. Poslednou z rady šošoviek je 12MP ultraširokouhlá šošovka so svetelnosťou f/2.2.

selfie fotoaparát SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Selfie šošovka  s parametrom 40MP a clonou f/2.2 sa nachádza v strede hornej časti displeja.

Video snímané telefónom pomocou zadného fotoaparátu môže byť v rozlíšeniach: 8K pri 24fps, 4K pri 30/60fps, FullHD pri 30/60/240fps a pri 720p je to 960fps. Prednou kamerou vieme nasnímať video do rozlíšenia maximálne 4K pri 30/60fps alebo FullHD pri 30fps.

V prípade fotografií Samsung nenechal nič na náhodu, keďže majú minimálny šum, veľmi dobrý jas a verné zobrazovanie farieb. Aj video nasnímané týmto telefónom disponuje veľmi dobrou stabilizáciou obrazu.

Fotky nafotené pomocou Galaxy S22 Ultra si môžete pozrieť v priloženej galérii.

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy S22 ULTRA

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy S22 ULTRA

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy S22 ULTRA

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy S22 ULTRA

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy S22 ULTRA

fotografia nasnímaná smartfónom SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Záver

SAMSUNG Galaxy S22 ULTRA

Samsung Galaxy S22 Ultra ponúka svojmu užívateľovi všetko, na čo bol doteraz zvyknutý, vrátane používania S-penu zabudovaného v jeho útrobách. Telefón je vybavený aj dostatkom pamätí RAM a ROM či dobrým procesorom Exynos. Pri používaní pera ako aj prsta je jeho reakčná doba veľmi dobrá, takže vykresľovanie čiar s S-penom je zážitok. S-pen ocenia najmä kreatívci či ľudia, ktorí si radi ručne zapisujú poznámky. Telefón disponuje veľmi dobrým displejom aj na pozeranie filmu či hranie hier. V redakcii sme sa zhodli jednoznačne na tom, že Samsung Galaxy S22 Ultra  spĺňa všetky nároky moderného užívateľa telefónu.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here