SAMSUNG Galaxy S23 FE

Spoločnosť Samsung uviedla na trh svoj najnovší model smartfónu Galaxy S23 FE vyznačujúci sa výnimočnou kvalitou a odolnosťou. Tento model patrí do rodiny Galaxy FE, pričom Fan Edition je edícia, ktorá je známa najmä tým, že bola vyvinutá na základe názorov a postrehov fanúšikov a môže sa tak pochváliť  svojimi skvelými parametrami či špičkovým výkonom.

SAMSUNG Galaxy S23 FE

Smartfón Galaxy S23 FE sa nesie v duchu jednoduchého a zároveň elegantného dizajnu, ktorý je ladený do štyroch farebných odtieňov Graphite, Cream, Purple a Mint dostupných na slovenskom trhu. Práve farebné prevedenie Mint sme obdržali do redakcie na testovanie.

Galaxy S23 FE má zaoblené okraje chránené hliníkovým rámom, pričom zadná časť telefónu je presklená. O spoľahlivú odolnosť sa postará ochranné sklo Corning® Gorilla® Glass 5, ktoré sa nachádza na prednej i zadnej strane telefónu. Okrem toho je Galaxy S23 FE vybavený krytím IP68, takže je odolný voči vode či prachu. Rozmery telefónu sú 158,0 x 76,5 x 8,2 mm s hmotnosťou 209 gramov.

displej SAMSUNG Galaxy S23 FE

O živý a pohlcujúci obraz sa postará 6,4-palcový displej Dynamic AMOLED 2x s rozlíšením 1080 × 2340 (FHD+) a s adaptívnou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. V ponuke je k  dispozícii niekoľko funkcií ako napríklad Vision Booster, ktorá v  reálnom čase optimalizuje nastavenie displeja a prináša jasný obraz aj pri intenzívnom slnečnom žiarení či Eye Comfort Shield, ktorá sa zase postará o redukciu škodlivého modrého svetla. Taktiež v dolnej časti displeja je  zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

Galaxy S23 FE  je vybavený osemjadrovým procesorom Samsung Exynos 2200, vďaka ktorému si bez problémov užijete hranie hier, chatovanie, sledovanie videí či multitasking. Základná verzia má k dispozícii 128 GB priestoru a vyššia verzia 256 GB doplnených o 8 GB operačnej pamäte RAM. Operačným systémom je už klasicky Android.

Operačný systém mobilného telefónu po aktualizácii – Android 14, verzia rozhrania One UI 6.0

Kapacita batérie je 4500 mAh. Galaxy S23 FE v rámci bežného používania vydrží takmer jeden a pol dňa. Nabíjanie sa uskutočňuje cez USB-C kábel s podporou super rýchleho nabíjania, ktorý nájdete v balení bez adaptéra. Taktiež si viete energiu doplniť aj bezdrôtovo.

fotoaparát SAMSUNG Galaxy S23 FE

Čo sa musí smartfónu Galaxy S23 FE uznať, sú určite špičkové fotografie. O ne sa postará trojica fotoaparátov, ktorá sa skladá zo zadného širokouhlého 50Mpx  fotoaparátu so svetelnosťou f1.8, ďalej 12Mpx ultraširokého fotoaparátu a 8Mpx teleobjektívu s 3x optickým zoomom.  Pomocou predného 10Mpx fotoaparátu si vytvoríte úžasné selfies, ktoré oslovia nielen vás, ale aj vašich priateľov či sledovateľov na sociálnych sieťach.

Fotografie nasnímané mobilným telefónom Galaxy S23 FE

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy S23FE

Priblíženie – detail

fotografia nasnímaná smartfónom Galaxy S23FE

Selfie fotografia

selfie fotografia Galaxy S23FE

Fotografie nasnímané pri zhoršených svetelných podmienkach

fotografia nasnímaná Galaxy S23FE

Zadnú stranu mobilného telefónu SAMSUNG Galaxy S23 FE chráni ochranné sklo Corning® Gorilla® Glass 5.

smartfón SAMSUNG Galaxy S23 FE

Vo výbave je uvedená široká podpora navigačných satelitov, Bluetooth 5.3, 5G, Wi-Fi 6E, USB-C, NFC.  Telefón však nedisponuje 3,5mm jackom na pripojenie slúchadiel.

Galaxy S23 FE

Na záver sme sa v našej redakcii techvia.sk zhodli, Galaxy S23 FE predstavuje pomerne slušný telefón, na ktorý sa môžete spoľahnúť. Ocenili sme jeho štýlový dizajn, príjemné držanie, v neposlednom rade chvályhodný výkon a rozhodne dostatočne veľké úložisko. Jednoznačne môžeme vyzdvihnúť kvalitné fotografie, za ktoré sa nebudete musieť hanbiť, ba práve naopak. Nevýhodou však ostáva absencia 3,5mm jacku, avšak pravdou je, že pri vyšších modeloch ho  už bežne nenájdeme. Telefón SAMSUNG Galaxy S23 FE je na slovenskom trhu dostupný cca za 699 eur.

Martin Morávek

Galaxy S23 FE

Technické špecifikácie
SAMSUNG Galaxy S23 FE
Displej 6,4” FHD+ (16,3 cm)
Dynamic AMOLED 2X
Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz (60~120 Hz)
* Merané uhlopriečne, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor objektívu fotoaparátu.
Rozmery a hmotnosť 76,5 X 158 X 8,2 mm, 209 g
Fotoaparát Ultraširoký fotoaparát 12 MPx
·        f2,2, uhol záberu 123˚
Širokouhlý fotoaparát 50 Mpx
·       f1,8, uhol záberu 84˚
Teleobjektív 8 Mpx
·       3x optický Zoom, f2,4, uhol záberu 32˚
Predný fotoaparát 10 Mpx
·        f2,4, uhol záberu 80˚
 

Procesor

Vyspelý 4 nm procesor
  *Môže sa líšiť v závislosti od krajiny a mobilného operátora.
Pamäť 8 GB + 128 GB
8 GB + 256 GB
*Dostupná kapacita úložného priestoru závisí od nainštalovaného softvéru.
*Kapacita sa môže na jednotlivých trhoch líšiť.
Batéria 4 500 mAh
*Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Minimálna kapacita je 4 370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.
Nabíjanie Káblové nabíjanie*: až 50 % asi za 30 min. s adaptérom 25 W **
Fast Wireless Charging 2.0***
Wireless PowerShare****
* Káblové nabíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.
** Sieťová nabíjačka a dátový kábel sa predávajú samostatne. Odporúčame používať len originálnu nabíjačku Samsung 25 W.
*** Bezdrôtové nabíjanie je kompatibilné s WPC.

**** Systém je obmedzený na inteligentné telefóny Samsung alebo inteligentné telefóny inej značky s bezdrôtovým nabíjaním Qi, medzi kompatibilné modely patria Galaxy S23 Ultra, S23+, S23, Z Fold 4, Z Flip4, S22 series, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 series, Z Fold2, Note20 series, S20 series, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE and Note5. K dispozícii aj pri niektorých nositeľných technológiách, napr. Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch5, Watch 5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch and Galaxy Buds. Ak klesne stav batérie pod 30 %, nemusí  Wireless PowerShare fungovať. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, obalmi či modelmi iných značiek alebo niektorými nositeľnými zariadeniami Samsung. Funkcia Wireless PowerShare môže mať vplyv na príjem signálu či dátové služby, záleží od prostredia v sieti.

Operačný systém Android 13
Siete a konektivita  5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3

* Vyžaduje optimálne pripojenie 5G, líši sa na jednotlivých trhoch. Bližšie informácie má k dispozícii mobilný operátor. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.
** Dostupnosť LTE modelov závisí od krajiny a mobilného operátora. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, mobilného operátora a prostredia.*** Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od krajiny, mobilného operátora a prostredia. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.

Zabezpečenie

 

Samsung Knox, Samsung Knox Vault
Odolnosť proti vlhkosti IP68

*IP68 platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody max. na 30 minút. Chráni proti prachu, nečistote a piesku. Pri namočení opláchnite a osušte. Nehodí sa na použitie na pláži alebo pri bazéne. Odolnosť proti vlhkosti a prachu môže časom zoslabnúť.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here