TCL 30+

Telefón TCL 30+, ktorý bol spoločnosťou TCL predstavený na konci apríla tohto roku, si môžete zakúpiť za veľmi priaznivú cenu približne 220 €. Čo však telefón ponúka po technickej stránke? To sa dozviete v tejto recenzii.

TCL 30+

Dizajn

V redakcii techvia.sk sme mali možnosť vyskúšať si verziu telefónu TCL 30+ v zaujímavej matnej bledomodrej farbe, čím hneď upútal našu pozornosť. Súčasťou balenia je aj priesvitný obal. Telefón je pomerne tenký, takže sa s ním pohodlne manipuluje.

Šírka 75 mm
Výška 164 mm
Hĺbka 77 mm
Hmotnosť 184 g
Ochrana Nie je známa
Konštrukcia Plastová

TCL 30+ má ideálnu veľkosť do priemernej veľkosti ruky. Napriek tomu, že displej má viditeľný okraj okolo obrazovky, stále je pomerne veľký. Rohy sú zaoblené, vďaka čomu telefón pôsobí príjemným dojmom.

smartfón TCL 30+

Pri prvom použití si iste hneď všimnete, že hlavné tlačidlo zapnutia/vypnutia je nižšie, ako by ste možno čakali. Kým si na to zvyknete, možno párkrát stlačíte tlačidlo stišovania zvuku, no je to len vec zvyku.

Selfie kamera zasahuje do displeja v kvapôčkovom výreze, avšak nemali sme pocit, žeby takto riešená kamera zasahovala do funkcionality telefónu.

selfie kamera TCL 30+

Z bočnej strany nájdete spomínané tlačidlo zapnutia/vypnutia, ktoré má v sebe zabudovanú čítačku odtlačkov prstov s naozaj rýchlou odozvou a dobrou presnosťou. Nad ním sú umiestnené tlačidlá ovládania intenzity zvuku. Z opačnej strany nájdete iba slot na SD kartu a SIM kartu. Pri nasadení pribaleného obalu je možné si tam dať prívesok. Z vrchnej strany sú reproduktory, ktoré nájdete aj na spodnej časti, rovnako ako aj mikrofón. To je veľké plus pri telefóne v tejto cenovej kategórii.

Na spodnej časti nájdete audio jack, pre nás ďalšie plus, a už klasický USB-C umiestnený v strede. Na zadnej strane majú svoje miesto fotoaparáty a veci k nim patriace ako LED dióda a infra svetlo.

smartfón TCL 30+

Fotoaparát

Fotoaparáty má TCL 30+ priemernej kvality, avšak na bežné používanie úplne dostačujúce. Fotografie tak nie sú takzvane ploché a farby sú prijateľné. V rámci nočného videnia odporúčame prisvietenie LED diódou.

fotoaparát TCL 30+

Hlavný fotoaparát 50 Mpx, f/1,9 28 mm
Macro objektív 2 Mpx, f/2,4
Hĺbkový objektív 2 Mpx, f/2,4
Selfie 13 Mpx, f/2,3 19 mm

selfie TCL 30+

Ideálne je fotografovať iba na hlavný fotoaparát a selfie fotografie je dobré robiť pri priaznivejších svetelných podmienkach. V prípade TCL 30+ je možné robiť video iba v rozlíšení FullHD pri 30 snímkach za sekundu. Má funkcie ako HDR, umelú inteligenciu rozoznávania scenérií a farebné efekty. Taktiež sú k dispozícii režimy fotografovania, videa, portrétu, pričom rozostrí pozadie, PRO, kedy hodnoty fotoaparátu si nastavíte sami a PANO, teda panoráma. Ďalšie režimy ako „veľa pixelov“, čo znamená veľmi kvalitná fotografia, avšak zaberajúca veľa miesta, potom macro a iné kreatívne.

Režim „veľa pixelov“ má až 50 Mpx, kde na fotografiách aj pri veľkom zväčšení vidíte drobné detaily.

fotografia nasnímaná smartfónom TCL 30+

fotografia nasnímaná smartfónom TCL 30+

fotografia nasnímaná smartfónom TCL 30+

Displej

Obrazovka zariadenia TCL 30+ na pohľad vyzerá vskutku dobre, zvlášť, keď si zapnete režim NXTVISION v hornej lište. Je to technológia AMOLED s najrealistickejšími farbami, aké je možno digitálne zobraziť a svietiť dokáže so silou až 900 nitov, takže aj na slnku uvidíte, čo je na displeji napísané.

displej TCL 30+

Rozlíšenie 1080 x 2400 pixelov
Pomer strán 20:9
Odolnosť bežná
Svietivosť 650 nitov bežná a 900 nitov maximálna
Typ AMOLED

Taktiež tento displej veľmi verne zobrazuje čiernu farbu, čo je základom pre dobrú fotografiu s vysokým dynamickým rozsahom.

displej Screenshot TCL 30+

Hardvér & Softvér

Hoci komponenty použité v TCL 30+ sú staršieho dáta, túto skutočnosť vyvažuje nový softvér  a pre menej náročných používateľov je tak telefón úplne ideálny aj po technickej stránke. Jeho operačný systém predstavuje najnovší Android 12 s nadstavbou TCL UI 4.0, čo garantuje aktualizácie telefónu na pomerne dlhú dobu. Rozšíriť si pevnú pamäť môžete SD kartou, aj keď pre bežných používateľov je 128 GB ROM pamäte plne dostatočných.

Procesor Mediatek MT6765V/CB Helio G37 (12 nm)
Technológia procesora Octa-core (4×2.3 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53)
Počet jadier 8x
Grafická karta PowerVR GE8320
Interná pamäť ROM 128 GB
Dočasná pamäť RAM 4 GB

mobilný telefón TCL 30+

Konektivita

Pripojiť sa môžete všetkými bežnými bezdrôtovými technológiami ako sú WiFi, Bluetooth 5.0, GPS, NFC a pomocou kábla cez USB-C verzie 2.0 a 3,5mm audio jackom, takže môžete používať aj staršie reproduktory bez nutnosti zakúpenia prevodníka.

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, hotspot
Bluetooth Áno – verzia 5.0
GPS Áno
NFC Áno
Rádio Nie

TCL 30+

Batéria

TCL 30+ je vybavený mierne nadštandardnou batériou s kapacitou 5 010 mAh, ktorá vydrží počas celodennej prevádzky. Veľkou výhodou je rýchlonabíjanie, takže pri predpoklade správnej nabíjačky a adaptéra nabijete mobil v krátkom čase. Dobrou správou je, že v krabici tieto dve zariadenia nájdete.

Kapacita 5 010 mAh
Rýchlonabíjanie 18 W

Zvuk

Zvuk je priemernej kvality a intenzity, avšak spomínaná veľká výhoda je 3,5-milimetrový jack. Externý reproduktor môžete tak zapojiť troma spôsobmi – prostredníctvom jacku, USB-C, a Bluetooth.

mobilný telefón TCL 30+

Záver

TCL 30+ je pomerne dobrý telefón nižšej strednej triedy určený pre užívateľov, ktorí nevyhľadávajú veľký výkon, avšak využívajú bežné aplikácie a možnosti telefónu v rámci každodenných činností. To znamená, že ho na hry skôr neodporúčame, aj keď tituly staršieho vydania by zvládol na výbornú.

TCL

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here