Mobilný telefón XIAOMI POCO F5 Pro má príjemný hranatý dizajn so zaoblenými bokmi na zadnej strane. Rámy sú plastové, zadná časť je zo skla a výrez na objektívy má prijateľnú veľkosť. Tlačidlá na zapínanie a hlasitosť sú akurát na palec.  Používanie spríjemňuje snímač odtlačkov prstov v displeji a veľký displej s ochranou Gorilla Glass 5. Telefón disponuje konektorom USB-C, reproduktormi umiestnenými ako na hornej, tak aj na dolnej strane telefónu. Telefón podporuje Dual SIM, slot sa nachádza v dolnej časti telefónu. Na hornej časti má svoje miesto infra senzor, vďaka ktorému sa dá zariadenie využiť aj ako diaľkový ovládač.

displej POCO F5 Pro

Displej

POCO F5 Pro má nádherný 6,67-palcový 1440x3200px 120Hz  AMOLED displej so svietivosťou až 1 400 nitov. Displej má veľmi nízku odozvu. Pri testovaní sme s displejom nemali problém ani na priamom slnku.

smartfón POCO F5 Pro

Hardvér & Softvér

Telefón beží na operačnom systéme Android 13 s nadstavbou od spoločnosti XIAOMI, konkrétne MIUI 14. Vďaka najnovšiemu systému telefón pracoval spoľahlivo bez nejakých výrazných zaváhaní. Telefón je vybavený procesorom Snapdragon 8+ gen 1, ktorý sa pri testoch osvedčil. Telefón podporuje WIFI 6, Bluetooth 5.3, NFC a GPS.

Fotoaparát

fotoaparát POCO F5 Pro

POCO F5 Pro disponuje trojicou objektívov: 64MPx hlavný objektív, 8MPx ultraširoký objektív s uhlom až 120° a 2MPx macro objektív. Telefón vie nasnímať video v rozlíšení až 8K pri 24fps, no najkrajšie video nasnímate v móde 4K pri 60fps. POCO F5 Pro má jednu 16MPx selfie kameru, ktorá vie snímať videá v rozlíšení FULL HD 60fps. Telefón sme testovali v rôznych režimoch pre fotenie, výsledky sú celkom obstojné ako môžete vidieť v priloženej galérii.

foto XIAOMI POCO F5 Pro

Hlavný objektív

Hlavný objektív XIAOMI POCO F5 Pro

Širokouhlý objektív

Širokoulý objektív XIAOMI POCO F5 Pro

Makro fotografia

Makro XIAOMI POCO F5 Pro

Fotografie snímané s funkciou zoom

Fotografie nasnímané pri zhoršených svetelných podmienkach

foto POCO F5 Pro

Batéria

Telefón disponuje 5 500mAh batériou, ktorá pri bežnom používaní vydrží až 2 dni. Batériu dokážete nabiť vďaka pribalenému 67W adaptéru na 50% len za 15 minút. Pri bezdrôtovom nabíjaní dokážete nabiť telefón na 50% za 30 minút.

mobilný telefón POCO F5 Pro

Záver

POCO F5 Pro má mnoho výhod. Od displeja s krásnym rozlíšením a vysokou obnovovacou frekvenciou až po batériu s dlhou výdržou a naozaj krátkym časom na nabitie. Jediná nevýhoda telefónu sú plechovejšie reproduktory. Telefón si môžete zakúpiť v dvoch farebných variantoch, a to v čiernej a bielej farbe a vo verzii s až 12 GB pamäte RAM a 256 GB úložiska. V balení nájdete silikónový kryt, nabíjací/dátový kábel a 67W adaptér. Orientačná cena je 550€.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here