ASUS Zenfone 9

Spoločnosť ASUS je známa najmä profesionálnymi notebookmi pre kancelárie, grafikov či dizajnérov, avšak nezaostáva ani v oblasti telefónov. Tentokrát vám z našej redakcie techvia.sk ponúkame mini recenziu na mobilný telefón rady Zenfone, konkrétne model 9, ktorý nás zaujal najmä fotoaparátmi ako aj praktickým hranatým dizajnom.

ASUS Zenfone 9

Dizajn

Telefón ASUS Zenfone 9 sa nesie v štýle hranatého dizajnu. Zadná strana je vyrobená z matného polyméru, ktorý dáva pocit jemnej kože. Fotoaparáty jemne vytŕčajú z tela.

smartfón ASUS Zenfone 9

Na pravej hrane sa nachádzajú tlačidlá na zapínanie a ovládanie hlasitosti. Na vrchnej hrane nájdeme 3,5mm jack a v spodnej časti sa nachádza port na nabíjanie USB-C, reproduktor a slot pre SIM kartu.

smartfón ASUS Zenfone 9

Zvuk je na veľmi dobrej úrovni vďaka stereo ozvučeniu. Slúchadlá je možné pripojiť prostredníctvom Bluetooth, typu 5.2.

smartfón ASUS Zenfone 9

Displej

screenshot displej ASUS Zenfone 9

Smartfón ASUS Zenfone 9 disponuje dotykovým displejom typu AMOLED od spoločnosti Samsung s pomerom strán 20:9 a rozlíšením 2400 x 1080.

displej smartfón ASUS Zenfone 9

Obnovovacia frekvencia zariadenia je 120 Hz, no v nastaveniach si viete túto frekvenciu zmeniť na 90 či 60 Hz, samozrejme aj s možnosťou automatického upravovania frekvencie podľa využívania telefónu. Displej podporuje aj funkciu Always on Display, ktorú je možné zapnúť v nastaveniach. Odolné sklo značky Corning Gorilla Glass chráni displej.

ASUS Zenfone 9

Hardvér & Softvér

screenshot ASUS Zenfone 9

Telefón je vybavený operačným systémom Android 12 s procesorom Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Telefón má zabudovanú 16 GB RAM s úložiskom 256 GB.

mobilný telefón ASUS Zenfone 9

Fotoaparáty

predný fotoaparát ASUS Zenfone 9

Fotoaparáty telefónu ASUS Zenfone 9 sú od spoločnosti Sony. Predná kamera má 12 MP s 30 fps. Zadné kamery majú 50 MP a širokouhlý objektív so zorným uhlom 113° má 12 MP. Na fotky vieme nastaviť mierku 1:1 4:6 a 9:16.

zadný fotoaparát ASUS Zenfone 9

Kamera ponúka aj rôzne módy ako portrét, panoráma a svetelné stopy s rôznou dobou uzávierky ako napríklad dopravné svietenie, vodopády, prúd ľudí či hviezdne stopy. Na nasledujúcich fotografiách si môžete pozrieť ako obstál fotoaparát telefónu ASUS Zenfone 9 v našom redakčnom teste.

Selfie fotografia

Selfie fotografia ASUS Zenfone 9

Fotografie nasnímané zadným hlavným fotoaparátom smartfónu ASUS Zenfone 9
Režim panoráma
Režim panoráma
Režim panoráma
ultraširokouhlá panoráma
ultraširokouhlá panoráma
Nočné fotografie nasnímané smartfónom ASUS Zenfone 9

Záver

Telefón ASUS Zenfone 9 je veľmi kvalitným telefónom na každodenné používanie so skvelými fotoaparátmi. S nastaviteľnými 120 Hz a so 16GB pamäťou RAM budete mať skvelý zážitok zo sledovania filmov či hrania hier. Fotoaparáty od spoločnosti Sony zaistia skvelé fotografie pri rôznych svetelných podmienkach. Počas používania telefónu sa nevyskytli žiadne problémy. V redakcii techvia.sk sme sa na základe nášho redakčného testu zhodli na tom, že telefón ASUS Zenfone 9 vo svojej cenovej kategórii určite stojí za zváženie kúpy.

ASUS Zenfone 9

ASUS Zenfone 9 vo svojom tele ukrýva 4300 mAh batériu, ktorú je možné nabíjať 30 W nabíjacím adaptérom, ktorý sa nachádza v balení. Mobilný telefón spĺňa stupeň krytia IP65/IP68. Ide o odolnosť voči sladkej vode a prachu.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here