Sonická kefka TrueLife SonicBrush UV

Sonická kefka TrueLife SonicBrush UV od spoločnosti TrueLife používa pri čistení zubov technológiu sonického posunu hlavice. Znamená to, že pri čistení zubov nedochádza k rotácii štetiniek pri dotyku so zubami, ale k jemnej vibrácii. Týmto vibračným pohybom tak prebieha čistenie zubov.

Sonická kefka TrueLife SonicBrush UV

Základom pre čisté a zdravé zuby je nielen si správne čistiť zuby, ale mať v dobrom stave aj samotnú kefku. V prípade TrueLife SonicBrush UV sa o to sa postará UV sterilizátor zabudovaný v samotnom zariadení.

TrueLife SonicBrush UV

Dizajn nabíjacej základne s UV lampou

Rozmery Šírka 14,7 cm
Výška 26,2 cm
Hĺbka 5,3 cm
Hmotnosť 500 g

Dizajn nabíjacej základne s UV lampou

Samotné zariadenie je spratné, nezaberá veľa miesta v kúpeľni. Po pripojení do elektrickej siete môžeme  hneď kefku nabíjať alebo spustiť UV lampu. Nabíjanie je jednoduché, stačí vložiť rukoväť kefky do nabíjacej časti. Nabíjanie prebieha indukčne. Informácia o stave nabitia je znázornená na kefke pomocou diódy. Táto dióda nás informuje aj o stave batérie pri používaní sonickej kefky.

Sterilizácia pomocou UV lampy je veľmi jednoduchá na obsluhu. V podstate nič nepotrebujete robiť, len stačí na podstavce pre náhradné hlavice vložiť kefky, zatvoriť ochranné dvierka a UV lampa sa automaticky zapne. Po dezinfekcii kefiek sa UV lampa sama vypne.  Kefku následne vložíme do rukoväte a používame. Výrobca udáva, že pri tejto sterilizácii zubnej kefky sa zničí až 99,9% baktérií.

Rukoväť a hlavica

Rozmery Šírka 2,8 cm
Výška 25 cm
Hĺbka 2,9 cm
Hmotnosť 114 g

Držanie rukoväte kefky je pohodlné vzhľadom na to, že hrany sú mierne zaoblené. Nie však natoľko, aby došlo k nežiaducemu odkotúľaniu a následnému pádu napríklad z poličky v kúpeľni.

Sonická kefka TrueLife SonicBrush UV

Sonická kefka TrueLife SonicBrush UV

Sonická kefka TrueLife SonicBrush UV

Samotná výmena náhradnej hlavice nie je vôbec náročná. Stačí mierne potiahnuť hlavicu od rukoväte a kefka sa oddelí. Nasadenie naspäť je obdobným spôsobom. Náhradnú hlavicu nasmerujeme štetinkami pozdĺž ovládača na kefke a zasunieme.

Na rukoväti kefky sa nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia, zmena režimu čistenia zubov,  identifikátory režimov a stavu batérie.

 TrueLife SonicBrush UV

Kefku pri čistení zubov si vieme prepnúť do štyroch režimov: bežné čistenie (clean), jemné čistenie (soft), bielenie (whiten) a masáž (massage). Sonická kefka TrueLife SonicBrush UV pri čistení používa vysokofrekvenčný pohyb.  Ide o mierne kmitanie, skôr by sa dalo povedať vibrovanie. Počet týchto kmitov je až 40 000 za minútu.

Priebeh čistenia

Zapneme kefku a pomocou druhého ovládača si zvolíme režim čistenia zubov. Kefka má prednastavený  časový režim. To znamená, že si nemusíte sledovať dobu čistenia zubov, ktorú odporúčajú zubní lekári. Režim je nastavený tak, že po 30 sekundách sa kefka na stotinku zastaví  a hneď sa znovu spustí. Tento signál je spôsob upozornenia, že môžete prejsť na druhú stranu ústnej dutiny alebo vyčistiť horné zuby. Po 2 minútach sa kefka sama vypne. Malá inteligencia v kefke si pamätá, aký režim  čistenia ste naposledy použili a pri ďalšom spustení tento  režim môžete znovu použiť.

Výdrž na jedno nabitie

TrueLife SonicBrush UV

Na rukoväti kefky je indikátor stavu batérie. Plné nabitie je znázornené zelenou farbou. Momentálne po 15 dňoch používania, indikátor stavu batérie je žltej farby a kefka stále pracuje. Na základe tohto zistenia už teraz môžeme skonštatovať, že sa jedná o dobrú časovú hodnotu používania na jedno nabitie.

Záver

Sonická kefka TrueLife SonicBrush UV spĺňa vysoké nároky v rámci starostlivosti o zubnú hygienu. Počas nášho testu pracovala spoľahlivo, jej používanie a starostlivosť o samotné zariadenie je veľmi jednoduché. V redakcii techvia.sk si myslíme, že i za tak krátky čas nášho používania je jasne viditeľný rozdiel medzi čistením klasickou kefkou a sonickou kefkou, nehovoriac o dobrom pocite v ústach po vyčistení. Za dva týždne používania kefky nejavia známky opotrebovania ako je to pri klasických zubných kefkách.

TrueLife SonicBrush UV

Jediná maličkosť je snáď prechod z klasickej kefky na sonické čistenie, na ktoré si je potrebné zvyknúť. Avšak mnohí, ktorí prešli na kmitavý pohyb štetiniek kefky, si tento spôsob nevedia vynachváliť. Je len na vás, či rozšírite rady spokojných užívateľov.  Za nás v redakcii dávame palec hore.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here