CREATIVE OUTLIER FREE PRO

Mnohí z nás si už ani nevedia predstaviť športovanie bez Bluetooth slúchadiel. Spoločnosť Creative pre tieto potreby ponúka slúchadlá, ktoré dobre držia, nepadajú a pritom používateľ má stále kontakt s okolím. Ide o Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Free Pro. Ako je možné vidieť z obrázkov, slúchadlá nemajú klasické ušnice. Reprodukovaný zvuk sa prenáša pomocou hlavovej kosti priamo do stredného ucha. Týmto spôsobom reprodukovania zvuku je dosiahnuté, že poslucháč dobre počuje zvuk a pritom vníma zvuk z okolia.

CREATIVE OUTLIER FREE PRO

Slúchadlá sú dostupné v modrom farebnom prevedení s názvom polnočná modrá, použitý materiál je silikón s pevnou hlavovou konštrukciou. Zariadenie disponuje vstavanou 180mAh batériou. Hmotnosť je 34,5 gramov. Celkovo sa slúchadlá dobre nosia, sú pohodlné a netlačia. Pri športe neprekážajú, samotné uši sú voľné, pričom nedochádza k poteniu alebo nežiaducemu vypadnutiu slúchadiel z ucha.

slúchadlá CREATIVE OUTLIER FREE PRO

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Free Pro sa pripájajú napríklad k mobilnému telefónu pomocou technológie Bluetooth vo verzii 5.3., čo zaručuje minimálnu latenciu. Slúchadlá  je možné mať naraz  pripojené súčasne k dvom zariadeniam.

Takto spárované slúchadlá umožňujú prehrávať hudbu a bez prerušenia pripojenia prijať hovor na mobilnom telefóne stlačením tlačidla na slúchadle. Po jeho skončení sa opäť spustí prehrávanie skladieb. Ovládanie zariadenia je možné pomocou troch tlačidiel. Stredné tlačidlo slúži na zapnutie slúchadiel, párovanie, prijatie hovoru alebo trojitým stlačením tlačidla je možné spustiť hlasového asistenta.

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Free Pro

Nabíjanie slúchadiel Outlier Free Pro prebieha pomocou nabíjacej konzoly a kábla typu USB-A. Nabíjacia konzola drží pri nabíjaní pomocou magnetu. Samotné nabíjanie je rýchle, keďže na plné nabitie stačia necelé dve hodiny. Výdrž batérie na jedno nabitie v našom prípade bolo cca deväť hodín prehrávania skladieb. Samotná doba výdrže na jedno nabitie je závislá od intenzity hlasitosti prehrávania.

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Free Pro

Slúchadlá Outlier Free Pro disponujú priestorovým mikrofónom, ktorý sa využíva pri telefonovaní. Taktiež produkt spĺňa certifikát IPX8. Ide o odolnosť voči ponoreniu do sladkej vody po dobu 40 minút do hĺbky 1,5 metra. Ak budete slúchadlá používať pri plávaní v bazéne, nezabudnite mať zaslepený mikrofón pomocou plastového konektora, ktorý sa nachádza na pravej strane slúchadiel. Pokiaľ sa vám náhodou do mikrofónu dostane voda, snažte sa ju odstrániť pomocou vytrasenia, otrasením slúchadiel.

CREATIVE OUTLIER FREE PRO

V balení produktu sa nachádzajú samotné slúchadlá, nabíjacia konzola, jeden pár silikónových štupľov a rezervná záslepka mikrofónu.

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Free Pro je možné používať bez nutnosti pripojenia k zariadeniu. V podstate podobne ako MP3 prehrávač. Ako však vieme, technológia Bluetooth zaručuje pripojenie a prenos signálu iba do určitej vzdialenosti. Pri dobrých podmienkach na voľnom priestranstve je to cca 10 metrov. Aby sme neboli pri používaní slúchadiel limitovaní touto vzdialenosťou, je možné si do slúchadiel nahrať skladby. Creative Outlier Free Pro disponujú vnútorným úložným priestorom vo veľkosti 8 GB. Skladby či podcasty si do slúchadiel nahrávame pomocou nabíjacieho kábla. Produkt podporuje prehrávanie formátov MP3, FLAC, WAV a APE.

športové slúchadlá CREATIVE OUTLIER FREE PROZáver

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Free Pro si obľúbi nejeden športovec. Slúchadlá sú ľahké, príjemné na dotyk, dobre sa nosia a čo je hlavné, netlačia. Ovládanie a párovanie je intuitívne. Výdrž batérie na jedno nabitie je výborná. A nezaťaží vás ani samotná doba nabíjania. Pri prehrávaní skladieb prekvapí čistý, jasný zvuk reprodukovaný pomocou hlavovej kosti priamo do stredného ucha. U nás v redakcii techvia.sk sme s produktom boli spokojní, určite by sme ho odporučili tým, ktorí používajú slúchadlá v mestskej premávke pri behu, bicyklovaní alebo pri jazde na kolobežke. Používateľ slúchadiel vďaka konštrukcii má voľné uši, čo pri prehrávaní skladieb zaručuje, že nestráca kontakt s okolím. Aj naďalej vníma všetky okolité zvuky, ruchy či podnety dôležité pre vlastnú bezpečnosť.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here