SAMSUNG Portable SSD T7 Touch

Samsung Portable SSD T7 Touch je úplne nový, veľmi praktický a najmä bezpečný externý ukladací priestor z dielne Samsung. Jeho najväčšou výhodou je možnosť zamknutia obsahu disku, a to buď klasickým heslom alebo odtlačkom prsta.

SAMSUNG Portable SSD T7 Touch

Na testovaní uspel nad očakávanie. Zariadenie spoznalo uložený správny odtlačok prsta ihneď, pričom samozrejme cudzí odmietlo.

SAMSUNG Portable SSD T7 Touch

Taktiež sa dá nastaviť klasické heslo, čo je aj odporúčané, ak disk používajú viacerí užívatelia. Avšak rovnako je možné pridať viac ako jeden odtlačok prsta.

SAMSUNG Portable SSD T7 Touch

Dizajn Samsung Portable SSD T7 Touch je veľmi moderný, decentný. Miesto na priloženie prsta po pripojení do zariadenia svieti na modro v obidvoch prevedeniach, ako v striebornom, tak aj čiernom. Keď ho používateľ chytí do ruky, hneď ho prekvapí váha disku. Váži len 58 g a meria 85x57x8 milimetrov. Medzi výhody patrí odolnosť voči nárazom, ktorá je  väčšia ako u klasických HDD. Samsung Portable SSD T7 Touch sa zatiaľ predáva v troch rôznych variantoch – 500 MB, 1 GB a 2GB.

SAMSUNG Portable SSD T7 Touch

Čo sa týka technických parametrov, rýchlosť zápisu má neuveriteľných 1000 MB/s a čítanie až 1050 MB/s. To znamená, že je približne 9,5-násobne rýchlejší ako bežný mechanicky externý harddisk (HDD). V teste po pripojení do počítača do USB portu 3.0, video vo veľkosti 6,15 GB sa nahralo približne za 15 sekúnd.

Treba si však dávať pozor, pretože rýchlosť prenosu dát je podmienená najmä najslabším článkom pri prenose. Môže to byť napríklad poškodený kábel alebo UBS port, ktorý nedokáže preniesť toľko dát, koľko by sme potrebovali. V praxi rýchlosť prenosu pri USB 2.0 nebude taká rýchla ako pri USB 3.2 alebo USB-C. Takže pripojenie do starších zariadení nebude natoľko efektívne a nevyužije plný potenciál tohto SSD disku.

SAMSUNG Portable SSD T7 Touch

Ku samotnému Samsung Portable SSD T7 Touch sú pribalené dva káble. USB-C do USB 3.2 druhej generácie a druhý USB-C obojstranne, čo umožňuje prenos dát aj do smartfónov. Na testovaní ihneď po pripojení do smartfónu bolo možné čítať aj veľmi veľké súbory. V našom prípade to bol súbor vo veľkosti 7,51 GB, ktorý sa načítal hneď po otvorení.

Techvia.sk