Lenovo Tab P11

Tentokrát sa  v našej redakcii techvia.sk zameriame na vcelku praktického pomocníka v podobe tabletu Tab P11 od spoločnosti Lenovo. Dokážete si z neho prečítať recept, pozrieť na ňom film, urobiť fotografie, skrátka poslúži vám takmer vo všetkom podobne ako mobilný telefón. Jeho výhodou oproti mobilnému telefónu je práve väčší displej, v tomto prípade až 11 palcov.

tablet Lenovo Tab P11

Dizajn

Hlavnú časť  Lenovo Tab P11 tvorí jedenásť palcová obrazovka, nad ktorou sa nachádza selfie kamera. Zo zadnej strany je dominantný fotoaparát a LED svietidlo. Po stranách sa nachádzajú tlačidlá ako on/off a intenzita hlasitosti. Tablet je vybavený dvomi stereo reproduktormi a  stereo mikrofónom.

Celkovo je tablet ľahký, takže aj dobre prenosný. Keďže jeho fotoaparát je mierne vysunutý do priestoru, odporúčame si k nemu zaobstarať vhodný obal, aby sa predišlo nechcenému poškriabaniu.

Zo zadnej strany je Lenovo Tab P11 efektne sfarbený odtieňom „Slate Grey“, teda kombináciou šedej farby so striebornou.

tablet Lenovo Tab P11

Displej

Displej je dostatočne jasný na čítanie pri silnom okolitom svetle a má o niečo väčšie rozlíšenie ako štandardný FullHD, čiže 2K.

Uhlopriečka displeja 11 palcov
Typ displeja IPS LCD
Rozlíšenie 2000 x 1200 pixelov

displej tablet Lenovo Tab P11

Hardvér

Lenovo Tab P11 disponuje procesorom so stredne vysokým výkonom, takže sa hodí na väčšinu hier a iných operácií, avšak na výkonné hry nestačí. Funguje na operačnom systéme Android 10.

V testoch išiel celkovo plynulo vo väčšine hier či prehliadaní webstránok. Len občas bolo cítiť malé zaváhanie procesora, čo je ale bežné aj pri výkonných telefónoch.

Procesor Qualcomm Snapdragon 662
Takt procesora 2,0 GHz
Počet jadier
(možných súčasných procesov)
8x
Operačná pamäť 4 GB
Pevná pamäť 128 GB
Operačný systém Android 10

Batéria

Výrobca sa pýši vysokou výdržou akumulátora. A naozaj, počas testu sa nám potvrdilo, že pri bežnom používaní vydrží viac ako dva dni, čo je úctyhodné, keďže veľká obrazovka si vyžaduje veľkú spotrebu energie.

Kapacita 7700 mAh
Výkon batérie 29,7 Wh

zvuk tablet Lenovo Tab P11

Zvuk

Zvuk v tomto tablete je zabezpečený zo strany Dolby Atmos. Skvelou správou je, že Lenovo Tab P11 dostal do vienka dvojicu stereo reproduktorov, čo určite oceníte napríklad pri pozeraní filmov. Taktiež má stereo mikrofón, ktorý je využiteľný pri online hovoroch cez MS Teams či Zoom.

Čo však tabletu chýba je 3,5-milimetrový audio jack, čo však dostatočne nahrádza USB-C s použitím prevodníka.

zvuk tablet Lenovo Tab P11

Konektivita

Pripojenie je klasické, avšak všestranné – pomocou USB-C či bezdrôtovo Bluetooth 5.1 a Wi-Fi 802.11. Naspodku má Lenovo Tab P11 umiestnené neobvyklé konektory na pripojenie klávesnice, ktorú si však musíte dokúpiť osobitne.

Lenovo Tab P11

Vymoženosti tabletu

  • Tabletom si môžete odfotiť vaše dokumenty, spraviť si selfie či zúčastniť sa online výuky. Predná kamera má 8 Mpx a zadná 13 Mpx.
  • Na odomykanie vám poslúži rozpoznávanie tváre, ako aj klasický vzor alebo kód PIN.
  • Je možné dokúpiť klávesnicu a dotykové pero – stylus.
  • Tablet obsahuje čítačku pamäťových kariet s pribalenou ihlou na otvorenie šachty. (microSD, microSDHC, microSDXC – do 1TB)

tablet Lenovo Tab P11

Záver

Tablet Lenovo Tab P11 je dobrým spoločníkom pre ľudí, ktorí ocenia veľkú obrazovku. Pri testoch sa nám osvedčil napríklad pri varení, pozeraní YouTube videí či hraní hier, kde bolo vidieť každý detail.

fotoaparát tablet Lenovo Tab P11

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here