SAMSUNG Galaxy Tab S8+

Tablet Samsung Galaxy Tab S8+ ponúka svojim užívateľom široké možnosti využitia vďaka veľkému displeju, skvelému výkonu či používaniu S-Penu.

Dizajn

Tablet má rozmery 285 x 185 x 5,7 mm. Celé telo tabletu je vyrobené z príjemného materiálu a dobre sa drží aj vďaka zaostreným hranám.

tablet SAMSUNG Galaxy Tab S8+

Displej

Dominantou tabletu je samozrejme samotný displej typu Super AMOLED s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a certifikáciou HDR10+ pre zobrazovanie farieb. Displej je až 12,4-palcový s rozlíšením 1752 x 2800px a pomerom strán 16/10. Ako každý výrobca, aj Samsung sa snaží chrániť svoje zariadenie pred rozbitím, pričom v tomto prípade je použité ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5. Počas nášho redakčného používania fungoval displej veľmi dobre bez zaváhania a aj jeho pozorovacie uhly boli veľmi dobré.  V balení sa nachádza aj S-Pen, ktoré vie veľmi pomôcť pri práci a jeho odozva na dotyk je veľmi dobrá, aj vďaka jeho neustálemu vývoju a vylepšenej špičke.

Hardvér & Softvér

Screenshot tablet Galaxy Tab S8+

Tablet Samsung Galaxy Tab S8+ pracuje  so systémom Android 12 a nadstavbou OneUI 4.1, pričom k ich stabilnému výkonu je k dispozícii 8 GB RAM  spolu s 256 GB ROM. Dáta uložené v tablete je možné zabezpečiť aj pomocou snímača odtlačkov prstov či snímača tváre, ktoré sú typické pre mobilné telefóny. Srdcom tabletu je procesor Snapdragon 8 Gen 1, momentálne najnovším spomedzi procesorov na trhu.

S-Pen

S-PEN

Stylus priložený k tabletu pracuje presne a rýchlo, vďaka čomu ho viete použiť aj v grafických programoch využívajúcich prítlak, ktorý vie pero v spolupráci s tabletom rozoznať.

Batéria

V útrobách tabletu sa nachádza batéria s kapacitou 10 090 mAh a s dostatočnou výdržou, čo však závisí od stupňa náročnosti procesov vykonávaných zariadením. Nabíjanie batérie je možné pomocou FastCharge 45W, pre ktoré však žiaľ nie je v balení adaptér.

Screenshot Galaxy Tab S8+

Fotoaparát

Screenshot Galaxy Tab S8+

I keď tablet nie je zariadením primárne určeným na fotografovanie, spoločnosť Samsung dala do vienka tomuto tabletu aj veľmi dobré šošovky na rôzne účely. Pri hlavnom fotoaparáte máme 13 MP s f/2.2 a druhá šošovka má 6 MP s f/2.2 na ultraširokouhlé snímanie. Selfie šošovka použiteľná najmä pre konferenčné hovory je 12 MP s clonou f/2.4. V prípade snímania videa vieme snímať až do rozlíšenia 4K pri 30/60fps.

SAMSUNG Galaxy Tab S8

Fotografie nasnímané počas používanie tabletu Samsung Galaxy Tab S8+ v redakcii

foto SAMSUNG Galaxy Tab S8+

Fotografia nasnímaná prednou kamerou

selfie fotografia tablet SAMSUNG Galaxy Tab S8+

Audio

Ľudia  využívajúci tablet na rôzne typy hovorov nemusia mať obavy ohľadom kvality zvuku, pretože na zabezpečenie kvalitného zvuku sú použité 4 reproduktory od spoločnosti AKG. Hoci tablet nemá 3,5mm audio jack, externé zariadenia vieme pripojiť pomocou technológie Bluetooth 5.2.

tablet SAMSUNG Galaxy Tab S8+

Záver

Tablet Samsung Galaxy Tab S8+ ponúka všetko potrebné pre mladých kreatívcov, ako aj pre bežných používateľov. Dôvodom, prečo je tablet vhodný najmä pre kreatívne duše je fakt, že je k nemu pribalené S-Pen. S tabletom sa nám v redakcii pracovalo vynikajúco a dá sa s ním zažiť aj množstvo zábavy. Na základe 120Hz displeja je veľmi dobrým zážitkom aj sledovanie filmov. Pri prenášaní je nevýhodou absencia umiestnenia S-penu do útrob tabletu, avšak S-Pen je možné pripevniť magneticky na zadnú plochu tabletu.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here