TCL NxtPaper 10s

Spolu so smartfónom TCL 30+ prišiel na trh aj tablet TCL NxtPaper 10s, pričom obe zariadenia obsahujú podobné komponenty. Najväčšiu výhodou tabletu TCL NxtPaper 10s je práve jeho displej, ktorý zároveň funguje ako čítačka kníh. Znamená to, že oči čitateľa sa pri dlhších textoch neunavia tak rýchlo, ako je to pri bežných displejoch.

TCL NxtPaper 10s

Dizajn

Zariadenie TCL NxtPaper 10s má vzhľad bežného tabletu, pričom najvýraznejší je jeho displej, nad ktorým je umiestnená selfie kamera. Na vrchnej hrane sa nachádza tlačidlo on/off, dva veľké reproduktory, mikrofón a USB-C na napájanie a prenos súborov. Po stranách nájdete slot na SD kartu, tlačidlá na úpravu intenzity hlasitosti, ďalšie reproduktory a mikrofón. Na spodnej hrane sú konektory na pripojenie externej klávesnice. Na zadnej strane má svoje miesto jednoduchý fotoaparát.

Šírka 158 mm
Výška 241 mm
Hĺbka 8,3 mm
Hmotnosť 490 g
Ochrana Žiadna
Farba Éterická zelená

Čítačka kníh a stylus

V balení okrem TCL NxtPaper 10s nájdete aj aktívne pero T-Pen, ktoré má veľkosť ako bežná ceruzka. V kombinácii so špeciálnym displejom technológie NCVM, teda imitácie čítačky kníh, sa tento tablet môže premeniť na veľmi dobrého pomocníka pri rôznych príležitostiach – všade, kde je potrebné niečo zapísať rukou, podpísať, zakresliť či zvýrazniť.

TCL NxtPaper 10s stylus

Čítačka kníh je zasa dobrým pomocníkom pre cestovateľov, ktorí si nevedia predstaviť svoje dni bez čítania, avšak nosiť všade so sebou kopu kníh je predsa len nepraktické a zaťažujúce. Čítačku oceníte aj v prípade, že nemáte dostatok priestoru doma na osobnú knižnicu. Nech už je to akokoľvek, jedno je isté, do jedného zariadenia sa prakticky vojdú aj tisíce kníh.

Fotoaparát

fotoaparát tablet TCL NxtPaper 10s

Fotoaparát nie je nosným prvkom zariadenia TCL NxtPaper 10s, preto mu vývojári dali do vienka jeden fotoaparát a k nemu LED svetlo/blesk. Avšak tablet má aj selfie kameru, ktorá v kombinácii s veľkým displejom dobre poslúži ako zrkadlo pri rôznych príležitostiach.

Hlavný fotoaparát 8 Mpx, f/2,0 Video 1080 px, 30 fps
Selfie fotoaparát 5 Mpx, f/2,2 Video 1080 px, 30 fps

selfie fotoaparát tablet TCL NxtPaper 10s

Displej

Displej je hlavnou zložkou zariadenia TCL NxtPaper 10s, preto spoločnosť TCL doň vložila rozšírený FullHD displej technológie NCVM IPS, teda ako čítačku. Pri bežnom používaní táto technológia nezhoršuje kvalitu obrazu.

Rozlíšenie 1200 x 1920 pixelov
Pomer strán 16:10
Odolnosť Bežná
Uhlopriečka 10,1“
Plocha displeja 296 cm2
Typ NCVM IPS

Hardvér & Softvér

TCL NxtPaper 10s je vybavený primeranými komponentmi na svoje určenie. Hoci pamäť RAM má len 4 GB, pri používaní 3 až 4 aplikácií súbežne vám táto pamäť určite bude stačiť. Pevnej pamäte má 64 GB, čo sa dá rozšíriť pomocou SD karty. Odporúčame si dávať „EPUB“ knihy na SD kartu a mať ich tak všetky pokope.

Tablet TCL NxtPaper 10s je vybavený operačným systémom Android 11, takže garantuje niekoľko aktualizácií systému minimálne na dva roky.

displej tablet TCL NxtPaper 10s

Procesor Mediatek MT8768
Technológia procesora Octa-core (4×2.0 GHz Cortex-A53 & 4×1.5 GHz Cortex-A53)
Počet jadier 8x
Grafická karta PowerVR GE8320
Interná pamäť ROM 64 GB
Dočasná pamäť RAM 4 GB
Externá pamäť microSDXC

Konektivita

Pripojiť sa môžete klasicky pomocou kábla s konektorom USB-C, ktorý má rýchlosť prenosu verzie 2.0

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, hotspot
Bluetooth Áno – verzia 5.0
GPS Áno
NFC Nie
Rádio Áno

konektivita tablet TCL NxtPaper 10s

Batéria a zvuk

Batéria v prípade TCL NxtPaper 10s má naozaj veľkú kapacitu, avšak je nutné myslieť aj na to, že displej je veľký, čím má aj veľkú spotrebu. V režime čítačky sa logicky spotreba výrazne zmenší.

Kapacita 8 000 mAh
Rýchlonabíjanie 18 W

Po oboch stranách sú stereo reproduktory a dva mikrofóny. Vo výbave nechýba ani 3,5mm jack, takže si môžete pripojiť aj externé reproduktory.

TCL NxtPaper 10s

Záver

Tablet TCL NxtPaper 10s je cenovo dostupné zariadenie, ktoré spolu so stylusom a špeciálnym displejom môže ponúkať množstvo možností využitia. Odporúčame ho najmä pre užívateľov, ktorí tablet využívajú na čítanie a na jednoduchšie úkony. Pre náruživých hráčov hier či na vykonávanie zložitých operácií v aplikáciách nie je vhodný a ani určený.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here